Skocz do zawartości

Komputer masakrycznie wolny


XTac

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam. Nie piszę o moim komputerze, tylko o netbooku kolegi. System to Windows XP Proffesional SP2 (sic!)

Otóż, uruchamia się on BARDZO WOLNO ,bo więcej jak 5 minut (!), a komputer działa jeszcze wolniej. Uruchomiłem Malwarebytes, i wykrył Facemood i Adware, i usunął. Ale komputer wciąż jest powolny, pomimo iż jest tylko 10 GB zajętego miejsca na C:/, mało programów itd. Ciągle wyskakują crashe rundll32. Nie używałem Combofixa. Podejrzewam, że jest to ZeroAccess, bo firewall, centrum zabezpieczeń nie działają i nie da się włączyć.

Kiedy robiłem log w OTL. wyskoczyło mi coś, że plik dziennika zdarzeń jest uszkodzony.

 

Komputer nie miał antywirusa i się tyle śmieci nazbierało. :/

Proszę o pomoc.

 

OTL wykonałem w trybie awaryjnym, bo normalnie ten program po prostu się zawieszał.

 

P.S: Przepraszam za złą nazwę tematu :/

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Podejrzewam, że jest to ZeroAccess, bo firewall, centrum zabezpieczeń nie działają i nie da się włączyć.

 

Nic z tego. Tu jest Windows XP, a ta infekcja tego typu szkody robi na systemach Vista/7.

 

Logi są czyste, ale zabrakło obowiązkowego loga z Gmer.

 

 

1. Wykonaj skrypt kosmetyczny - Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://home.sweetim.com/?barid={0B30B6AE-8784-4806-96D6-815512C992C0}"
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = "http://start.funmoods.com/results.php?f=4&a=ironto&q={searchTerms}"
IE - HKLM\..\URLSearchHook: {57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B} - No CLSID value found
IE - HKLM\..\SearchScopes\{EEE6C360-6118-11DC-9C72-001320C79847}: "URL" = "http://search.sweetim.com/search.asp?src=6&q={searchTerms}&barid={0B30B6AE-8784-4806-96D6-815512C992C0}"
O2 - BHO: (no name) - {A6174F27-1FFF-E1D6-A93F-BA48AD5DD448} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {98889811-442D-49dd-99D7-DC866BE87DBC} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {EBF2BA02-9094-4c5a-858B-BB198F3D8DE2} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

3. W kwestii problemu ze spowolnieniem sprawdź czy nie wystąpiła degradacja szybkości transferu dysku z DMA do PIO: KLIK (temat Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA). Zwróć uwage na biezący tryb transferu.

Odnośnik do komentarza

Racja, nie było żadnego wirusa.

 

Kiedy się już wkurzyłem na tego XPeka, wywaliłem go i próbowałem zainstalować ubuntu. Lecz gdy uruchomiłem LiveCD, linux wykazał mi, że dysk jest uskodzony. Przy instalacji był kernel panic i już żadnego systemu nie było. Winą był dysk, nie system. Teraz mój kolega musi kupić nowy dysk, a na razie korzysta z LiveCD w pendrivie. Ale i tak dzięki za pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...