Skocz do zawartości

UKASH blokada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Infekcja UKASH. System XP Home. Probowalem wejsc w tryb awaryjny zeby przeskanowac OTL, bo z tego co widzialem na necie to tak sobie z tym radzicie, ale kiedy tylko daje enter na "Tryb awaryjny" to po chwili komputer sie restartuje, tak wiec w ogole nie moge wejsc do trybu awaryjnego.

Wykrecilem zainfekowany dysk znajomego i zaraz podlacze go u siebie jako dodatkowy do dzialajacego mojego komputera. Jak z tego poziomu wyczyscic zainfekowany dysk z tego syfu? Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam ponownie. Udalo sie zrobic ten skan. Jako plik wynikowy otrzymalem jedynie OTL.TXT mam nadzieje ze to wystarczy bo widzialem ze niektorzy dawali jeszcze jakis EXTRAS.TXT

 

Acha po podlaczeniu dysku jako slave do dzialajacego kompa dobral sie do niego eset nod32 i go przeskanowal. dopiero pozniej odpalilem OTL z plytki i zrobilem skan takze jest szansa ze wirusa juz tam nie ma, no ale wrzucam wynik skanu.

 

Dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam

 

Pomoze ktos? Wiem ze macie pewnie kupe roboty, ale zalezy mi zeby to dzisiaj zrobic. Nod chyba jednak nic nie zrobil bo przy kolejnym skanowaniu znajduje znowu te same infekcje :( Dzieki bardzo, pozdrawiam

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Jako plik wynikowy otrzymalem jedynie OTL.TXT mam nadzieje ze to wystarczy bo widzialem ze niektorzy dawali jeszcze jakis EXTRAS.TXT

 

Bo źle ustawiłeś OTL dlatego nie wyszedł ci extras. Nie miałeś zaznaczonej opcji Rejestr - skan dodatkowy na "Użyj filtrowania". Zrób tak w następnym poście abym ten drugi log też obejrzał.

 

Acha po podlaczeniu dysku jako slave

 

Moim zdaniem dysk powinien być jako Master bo ten log jest jakiś dziwny i ja tu nie widze infekcji...

Odnośnik do komentarza

Zaraz bede jechal z dyskiem do znajomego to moge odpalic to jako master a nie slave, ale nie wiem o co chodzi z tym rejestr - skan dodatkowy na uzyj filtrowania bo u mnie w ogole nie ma czegos takiego. Mam taka wersje OTL jak w screenie w poscie powyzej, co tam mam zaznaczyc zeby juz bylo dobrze?

 

Bo picasso napisal w instrukcji "6. Zostanie uruchomiony interfejs OTL, który już znamy z wersji narzędzia dla Windows. Proszę zostawić wszystko na domyślnych ustawieniach i kliknąć w Run Scan:" i tak wlasnie zrobilem

 

Edit: chodzi o Extra Registry - Use Safelist?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...