Skocz do zawartości

Wirus Ukash


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie widzę że dość popularny zrobił się ostatnio ten wirus z moim kompem jest wszystko w porządku na szczęście mam Linuxa :)

komputer reperuje koledze zrobiłem logi w trybie awaryjnym Windows programem Otl

 

załączam pliki

Otl

extras

 

Prosił bym o zrobienie skryptu ja niestety nie umiem tego zrobić mógł bym spróbować ale jest ryzyko że pousuwam coś poważniejszego ..

 

z góry dzięki za odp :)

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O2 - BHO: (ShoppingReport2) - {258C9770-1713-4021-8D7E-1F184A2BD754} - C:\Program Files\ShoppingReport2\Bin\2.7.34\ShoppingReport.dll File not found
O4 - HKLM..\Run: [jodqvvknxosznvb] C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\jodqvvkn.exe ()
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found
O4 - HKCU..\RunOnce: [^SetupICWDesktop]  File not found
 
:Files
autorun.inf /alldrives
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\iftydisrxjlyuvw
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\lxppwnqwpaqztse
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj: Yontoo 1.10.02 / Conduit Engine / DAEMON Tools Toolbar / DealPly / FreeSoundRecorder Toolbar / Softonic-Polska Toolbar

 

Otwórz Google Chrome i wejdź do Opcji, w Rozszerzeniach odmontuj DealPly / Yontoo

 

3. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

4. Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...