Skocz do zawartości

Cooler nie chce dobrze wejść wtykami.


karoles54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Byłem zmuszony wymienić cooler na nowy, gdyż w starym jeden pin uległ uszkodzeniu. Nowy pracował wyśmienicie, ciszej i nie było z nim problemów. Otóż w pewnym czasie mój komputer stracił na wydajności - filmiki na youtube chodziły miarowo tylko przy 240p, a strony z większą zawartością flashu były tylko marzeniem. Wszystko się cholernie cieło. Głowiłem się i troiłem. Zmieniałem antywirusy, zrobiłem generalny porządek w plikach, usunąłem niepotrzebne programy, ale sytuacja się nie zmieniła. Wpadłem na pomysł, że może to wina throttlingu, juz nieraz miałem ten problem. Odpaliłem hwinfo i nie pomyliłem się - "throttling" na czerwono. Pamiętam jeszcze, że po zmianie na nowy było napisane zielonym kolorem "OK", więc już wiadomo, że coś się zrąbało. Otworzyłem skrzynkę i dotknąłem coolera, od razu zauważyłem, że jest on poluzowany, otóż dwa piny nie były dobrze włożone. Postanowiłem je po prostu docisnąć, ale stawiają straszny opór. Nie bawiąc się w siłacza, postanowiłem jeszcze raz przeanalizować instrukcję zaimplementowania coolera, wyciągnąłem go poprawnie, dodatkowo doczytałem na jakiejś stronie, że wkładają cooler do płyty głównej zamontowanej w obudowie trzeba używać metody na krzyż, to znaczy - góry prawy róg, lewy dolny róg i później na zmianę. Zrobiłem tak, ale po wpięciu górnego pinu - dolny po prostu nie jest w stanie się docisnąć, jakby nie sięgał. Miałem kilka pomysłów, na przykład wpięciu dwóch pinów leżących od siebie na skos, w tym samym czasie, jednak nawet to nie pomogło. Nie mam już na to pomysłu, strasznie mnie boli głowa, ledwo żyję po prostu, więc postanowiłem poradzić się Was. Mam nadzieję, że coś na to poradzimy bo niedługo dostanę palpitacji serca.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Powiedz jaki to jest cooler. Z tego co piszesz wychodzi że push up piny się zepsuły. Tak się niestety czasem dzieje. Można po prostu kupić nowy cooler albo zrobić sobie push up piny w domu. Tutaj jest taki temat http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?117054-Illustrative-Guide-Modify-your-Scythe-Infinity-mounting-system.../page2 gdzie omawiane jest jak lepiej zamontować duży prawie kilogramowy cooler. Są tam zdjęcia zrobionych w domu pinów np http://imageshack.us/photo/my-images/267/infinityib1.jpg/ Może się na takie coś zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza

Uwierz MatiK, one nie są uszkodzone bo dokładnie taki sam mam teraz problem przy podpięciu starego cooleru. To jest intel socket (już dokładnie nie pamiętam jaki model), ale tu chodzi o to, że jak podepne dwa piny po tej samej stronie to drugie nie chcą się wpiąć jakby była płyta wygięta. To napewno nie jest problem uszkodzonych pinów, ponieważ je dokładnie oblukałem.

Odnośnik do komentarza
Byłem zmuszony wymienić cooler na nowy, gdyż w starym jeden pin uległ uszkodzeniu

+ nowy pracowal poprawnie i

Otworzyłem skrzynkę i dotknąłem coolera, od razu zauważyłem, że jest on poluzowany, otóż dwa piny nie były dobrze włożone. Postanowiłem je po prostu docisnąć, ale stawiają straszny opór
nie dociska sie po prostu zapiec typu "intel" tylko ustawia ponownie i prostuje plastiki z haczykami.
dodatkowo doczytałem na jakiejś stronie, że wkładają cooler do płyty głównej zamontowanej w obudowie trzeba używać metody na krzyż, to znaczy - góry prawy róg, lewy dolny róg i później na zmianę
trzeba uzywac glowy i oczu.

 

Teraz zrob zdjecia z wyraznie widocznymi wszystkimi pinami/zapinkami i zapodaj do posta bo mieszasz sie w zeznaniach przy prostej sprawie.

 

To napewno nie jest problem uszkodzonych pinów, ponieważ je dokładnie oblukałem.

Na YT znajdziesz filmiki jak logicznie i dokladnie zapiac cooler.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...