Skocz do zawartości

Komputer został zablokowany z powodu naruszenia prawa polskiego - ukash - jak to naprawić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od razu uprzedzam, że moja znajomość komputera jest raczej na poziomie kamienia lizanego, więc z góry przepraszam za moję być może nieogarnięte pytania.

 

Złapałem popularnego obecnie wirusa polegajacego na tym , że po włączeniu komputera pojawia mi się biała plansza z komunikatem zaczynającym się słowami jak w tytule tematu. Żeby zlikwidować to trzeba zapłacić wg tego komunikatu grzywne w wysokości 300zł przez jakies "ukash". Prosze o pomoc w likwidacji tego.

 

System Windows Vista 32bit

 

Muszę sie przyznać, że w dość żałosny sposób, nie doczytałem podobnego posta i zastosowałem z niego skrypt OTL. Dopiero jak potem trzeba było odinstalować jakiś program, to zdalem sobie sprawę, że każde takie rozwiązanie jest podawane osobno dla poszczególnych komputerów.

 

Mam nadzieję, że pomimo mojego błędu da się coś jeszcze z tym zrobić.

 

Będę ogromnie wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\SymIM.sys -- (SymIM)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- system32\drivers\InCDRm.sys -- (InCDRm)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- system32\drivers\InCDPass.sys -- (InCDPass)
DRV - File not found [File_System | Disabled | Stopped] -- system32\drivers\InCDFs.sys -- (InCDFs)
DRV - File not found [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\blbdrive.sys -- (blbdrive)
O2 - BHO: (no name) - {602ADB0E-4AFF-4217-8AA1-95DAC4DFA408} - No CLSID value found.
O2 - BHO: (no name) - {7E853D72-626A-48EC-A868-BA8D5E23E045} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-2529076941-67601249-419030103-1000..\Run: [sppcomapi] C:\Users\Zwierz\AppData\Local\Microsoft\Windows\1377\sppcomapi.exe ()
O4 - Startup: C:\Users\Zwierz\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\dwm64.exe ()
 
:Files
C:\Users\Zwierz\AppData\Local\Temp*.html
C:\Users\Zwierz\AppData\Roaming\hellomoto
C:\Users\Zwierz\AppData\Local\Microsoft\Windows\1377
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...