Skocz do zawartości

GranatPL

Użytkownicy
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez GranatPL

  1. Witam forumowiczów. Potrzebuje pomocy przy skompletowaniu zestawu dla gracza. Maksymalny budżet to 1750 zł. Istotne jest, żeby komputer posiadał możliwie dużo portów USB z czego chociaż 2 w trybie 3.0. Duża pojemność dysku nie jest w tym sprzęcie bardzo istotna, 500GB to będzie aż za wiele. Komputer będzie pracował z monitorem Benq gw2250hm, fajnie jakby można było podłączyć go przez HDMI. Mile widziana płyta w formacie mATX. System Windows 7. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. W budżecie nie trzeba brac pod uwagę ceny obudowy. Z góry dziękuję za pomoc.

     

    EDIT: Dodam jeszcze że młody dużo bawi się różnego rodzaju symulatorami fizyki itp (np. Phun) które w większym stopniu obciążają CPU niż GPU i część z nich nie potrafi wykorzystywać kilku rdzeni.

  2. Wyrażam tylko swoje zdanie. Po za tym nie każdy może sobie pozwolić na wywalenie dużej kasy od ręki na dobry sprzęt. Mój sprzęt jest jak najbardziej przemyślany, w takim konfigu jaki mam mogę sprzedać płytę i pamięci, dołożyć pare zł i kupić model z socketem AM3 oraz RAM na DDR3 i mam kompletny zestaw, bo procek będzie pasował. A przy następnym przypływie gotówki mogę kupić jakąś mocniejszą jednostkę obliczeniową na AM3. Bez wykosztowywania się od razu na całość.

     

    Generalnie to czy wybrać ścieżkę modernizacji, czy zmienić od razu całość zależy tylko i wyłącznie od budżetu.

  3. Rzuć okiem na mój konfig w sygnaturze. mam identyczna płytę a na niej najmocniejszy procesor jaki ta płyta jest w stanie dźwignąć. Przy kartach ATI serii 5xxx i niektórych wyższej serii powinieneś zaktualizować BIOS do wersji F6H. inaczej możesz mieć problemy z odpalaniem kompa.

     

    Co do całości, nie widzę potrzeby zmieniania z grafiką jednocześnie reszty komponentów. Sam na początku miałem na tej płycie Athlona X2 5200+, 2GB RAMu (2x 1GB) i GeForce 8600GTS. Potem grafikę zmieniłem na HD5770, następnie RAM na Goobramy 2x 2GB i na koniec procka na Phenoma II X4 945. I wszystko bez problemu bujało na zasilaczu 450W. Aczkolwiek różnica taka, że nie był to sprzęt pokroju Modecoma, a trochę lepszy bequiet. W każdym razie płyta którą posiadasz daje możliwość rozbudowy zestawu i śmiało możesz go modernizować przez najbliższe 2-3 lata.

     

    Przy konfigu który mam na rozdziałce 1366x768 Battlefield 3 czy NFS:Most Wanted bujają na full detalach aż miło ;)

  4. Słuchaj, a może raspberry pi? Na wersji z 512MB RAMu XBMC chodzi bardzo przyzwoicie. Filmy w HD lecą bez zająknięcia, Jeśli masz USB w telewizorze, to nawet nie potrzebowałbyś zasilacza. LAN jest, pobór prądu minimalny, można wrzucić jakiegoś klienta torrent jeśli potrzebujesz, musiałbyś kupić oprócz komputera jakąś kartę pamięci na system i przejściówkę USB pod dysk. Z całością zamknąłbyś się w jakiś 300zł mając bezgłośny i niezwykle energooszczędny HTPC :)

     

    http://www.youtube.com/watch?v=4NR57ELY28s&feature=player_embedded

  5. Sam jakiś czas temu kombinowałem ze złożeniem HTPC. Główkowaliśmy trochę na innym forum i wyszło mniej więcej coś takiego. Sprzęt zbudowany w oparciu o platformę AMD Fusion. Podstawą jest wspomniana przez Ciebie płyta Asrock E350M1 z wbudowanym APU AMD Dual-Core Zacate E350 - ma dwa rdzenie po 1.6GHz i wbudowany układ graficzny Radeon HD 6310. Koszt to 249zł. Do tego pamięci DDR3 Kingston 2x2GB wylicytowane za zawrotne 31zł. Dysk już masz, więc cześc kosztów Ci odpada. Na allegro dopadłem obudowę ITX z wbudowanym zasilaczem 120W chłodzonym pasywnie za 60zł. Do tego doszedł prosty pilot na podczerwień i moduł podczerwieni na USB, napęd DVD i czytnik kart pamięci. Całość zamknęła się w kwocie poniżej 500zł. Z tymi ośmioma GB RAMu troszkę na wyrost. Do tego zauważ, że płyta ta wspiera taktowanie pamięci do 1066MHz, więc kupowanie szybszego RAMu to tylko strata pieniędzy. Na początku też wsadziłem ósemkę szybkich pamięci, potem zmniejszyłem do czwórki z taktowaniem 1066MHz i różnicy w działaniu praktycznie nie ma. Generalnie jeśli idzie o obudowę i zasilacz to przejrzyj allegro i ebay. Dużo złotówek można zaoszczędzić. Chyba, że koniecznie potrzebujesz nowego sprzętu.

  6. Moim zdaniem jesteś w błędzie. Wykonanie kopii zapasowej za pomocą zewnętrznego oprogramowania jest w znacznym stopniu zautomatyzowane. Swojego czasu korzystałem z programu NortonGhost. Czas który ja musiałem poświęcić na wykonanie kopii zapasowej to raptem 2-3 minuty. Po wykonaniu kilku kliknięć program kopię robi sam. Identycznie wygląda przywrócenie systemu, dwie minuty ustawien i reszta dzieje się automatycznie.

     

    To, że pracujesz 7 lat na jednym dysku nie daje Ci żadnej gwarancji. Sam mam do dziś dysk Seagate który ma już ponad 9 lat i ciągle jest na chodzi, z kolei w ciągu ostatnich trzech lat padły mi dwa nowsze dyski tej firmy. Nie ma reguły.

     

    Chyba nam trochę wątek zszedł z tematu ;)

  7. Generalnie wszystkie komponenty które potrzebują chłodzenia, mają już je zamontowane fabrycznie. Z reguły przy normalnym użytkowaniu żadne dodatkowe chłodzenie nie jest potrzebne.

     

    A dlaczego na pierwszą partycję ma składać się system + programy?

     

    Nikt nie mówi, że musi tak być. Po prostu jest to najbardziej logiczne rozwiązanie. Po części sam sobie odpowiedziałeś. Przy reinstalacji systemu i tak musisz instalować pozostałe programy od zera. Co do dzielenia jednego dysku, Conor29134 przedstawił najbardziej optymalny sposób. Sam przez długi czas korzystałem z tego schematu.

  8. HD6850 jest wydajniejszy od HD7770?

     

    Płyta AsRocka trochę mnie niepokoi. Miałem swojego czasu sprzęt tego producenta, posypał się, były problemy z gwarancją. Aczkolwiek było to lata temu, jak teraz z nimi jest?

     

    P.S. Na pewno nie zamówię w esc.pl po wałkach jakie (nie tylko mi) robili z gwarancją ;)

  9. Witam użytkowników. Na początku stycznia planuje zakup nowego komputera. Sprzęt ma służyć praktycznie do wszystkiego. Od przeglądania internetu, przez oglądanie filmów po gry i sporadycznie amatorską obróbkę zdjęć czy filmów. Generalnie od jakiegoś czasu przeglądam co kto oferuje, staram się jakoś w miarę przyzwoicie wyważyć stosunek ceny do wydajności. Posiadam już kilka części które mam zamiar wykorzystać. Konkretnie:

     

    - zasilacz be quiet! System Power S6-SYS-UA-550W

    - dysk Samsung 120GB SSD, 2.5", SATA, 530MB/s, 130MB/s SSD840 (na system)

    - napęd optyczny Asus DRW-24B5ST SATA

     

     

    Co do części które mam zakupić, na chwile obecną wychodzi mi coś takiego:

     

    - procesor AMD Athlon II X4 640 BOX (3.0GHz, Quad Core, 2MB, 95W, AM3) 264zł

    - płyta główna Asus M5A97 R2.0, AMD 970, DDR3, SATA3, RAID, USB3.0, GBLAN, ATX, AM3+ 303zł

    - pamięci DDR3 8GB 1866MHz Kingston HyperX Genesis XMP (2x4GB, Dual, CL9) 182zł

    - karta graficzna Radeon HD7770 Sapphire 1024MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E Vapor-X OC 1150/5000 528zł

     

    za całość wychodzi 1277zł (do wydania mam max 1400)

     

    I teraz rodzi się kilka pytań:

    1) Czy decydować się na podstawkę AM3/AM3+ czy lepiej dołożyć ok 100zł i kupić płytę i procesor o podobnej wydajności na FM2?

    2) Czy może lepiej zbudować platformę w oparciu o procesor Intela?

    3) W przypadku platformy AM3 w co zainwestować pozostałe ok 120zł?

     

    Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  10. Przywróciłem ustawienia, aczkolwiek nie włączałem wszystkich programów, tylko te których na prawdę potrzebuje.

     

    Zastosowałem się do punktu:

     

    Błąd 0x80630801 sugeruje uszkodzenie bazy certyfikatów: KLIK (PEER_E_CERT_STORE_CORRUPTED). Przejdź w Tryb awaryjny Windows, wejdź do folderu C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking, ze środka usuń wszystkie pliki modelu nazwy idstore.* (może być więcej niż tylko jeden idstore.sst).

     

    Niestety, do reszty wskazówek zastosować się nie mogę, na hostingu nie ma plików do których odnosi się polecenie:

     

    1. Przesyłam pliki potrzebne do naprawy, wyekstraktowane z Windows 7 SP1 x64: KLIK. Wszystkie pliki w katalogu "manifests" przenieś do katalogu C:\Windows\Temp\CheckSur\WinSxS\Manifests, a te z "packages" do C:\Windows\Temp\CheckSur\Servicing\Packages.
  11. Musiałem zwiększyć rozmiar partycji, bo nie miałem innej możliwości na zwiększenie ilości miejsca. Wyczyściłem partycję systemowym oczyszczaniem dysków, usunąłem zbędne punkty przywracania. Czysty rozruch co prawda trwał tyle samo co zwykły, ale teraz mogę już normalnie korzystać z komputera od razu po pojawieniu się pulpitu z ikonami. Odinstalowanie Nortona niestety nie przyniosło żadnych efektów.

  12. Ależ spokojnie, po co się unosić. Nie mówię, że wiem lepiej. Po prostu wcześniej przy takiej, a nawet i mniejszej ilości wolnego miejsca na dysku problemu nie było, a teraz jest nawet przy większej. Problem się pojawił gdy LCD Studio nie było jeszcze zainstalowane. Dla pewności program przed chwilą usunąłem, rozmiar partycji zwiększyłem do 85GB (wolnego jest teraz 25GB). Efektu brak. Czas uruchamiania taki sam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...