Skocz do zawartości

kr2ysiek

Użytkownicy
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kr2ysiek

  1. Wszedłem z zainstalowanego Ubuntu, program GParted pokazuje tablicę partycji jako nierozponaną, trochę dziwna sprawa. Inne programy też miały kłopoty z partycjami. Jeszcze wczoraj chyba ten GParted pokazywał partycje.

    Czyszczenie dysku i ponowna instalacja wszystkiego, zgrywanie danych, raczej odpada. Mam dysk na backup 250 GB, ale zbytnio mu nie ufam, potrafi numery odwalać. Kopiowanie plików przez sieć dość długo trwa.

     

    I wszystko przez Visual Studio 2010, co wymagało Win7...

  2. Tak więc podstawowe pytanie to: która partycja jest aktywna i czy na ten partycji leżą pliki rozruchowe XP

    To się działo na dysku połączonym przez USB. Na tym w netbooku aktywna była partycja z systemem XP, pliki rozruchowe powinny na niej nadal być. Zaraz sprawdzę i się upewnię.

    Czy w Konsoli odzyskiwania były wdrażane komendy FIXMBR + FIXBOOT?

    Tylko FIXBOOT, FIXMBR by GRUBa wywalił, a tego nie chciałem.

    Jak rozumiem ów "Tryb awaryjny" to tylko skutek zbootowania okrężnie

    Tak. to był tylko okrężnie uruchomiony.

  3. Zacznę od początku, mam netbooka EeePC 1000H, na nim 2 systemy. Windows XP na pierwszej partycji, na drugiej różne pliki, kolejna to partycja rozszerzona z Ubuntu, w niej są 2 logiczne na system i swap.

    Próbowałem zainstalować Windows 7 na dysku podłączonym przez adapter USB. Na tym dysku była partycja z danymi jako backup. Utworzyłem na nim kolejną partycję na Windows 7.

    Potem chciałem zmienić boot sector na niej, a następnie ustawić jako aktywną. Robiłem to jakimś programem partycjonującym z Hiren's Boot CD.

    Przez to przestał włączać się XP, po GRUBie wyskakiwał błąd loadera z Win7. Zrobiłem skan dysku programem chkdsk, sporo błędów wykrył i usunął.

    Jak uruchomiłem komputer pendrive z Hirens'em i wybrałem z menu loader XP, to udało się włączyć tryb awaryjny z obsługą sieci, ale działał jakoś dziwnie, nie można było połączyć się z siecią. Chyba jakieś pliki nadysku są uszkodzone.

    Następnie nagrałem na pendrive płytę z XP SP3 i z konsoli odzyskiwania nagrałem właściwy program bootujący XP. Próbowałem też zgrać z płyty explorer.exe, ale bez zmian, dalej to samo. Widać po włączeniu czarny ekran i tylko można machać kursorem.

     

    Wolałbym uniknąć ponownej instalacji systemu i programów. W instalatorze XP nie ma opcji automatycznej naprawy. Możliwe, że coś zrobiłem, i nie pamiętam tego. Wczoraj sporo próbowałem.

     

    Dziś znalazłem to: http://www.fixitpc.p...ows-xp-offline/ nagrałem iso na pendrive programem UltraISO, ale przy uruchomieniu z pendrive z nim wyskakuje błąd:

    INF file txtsetup.sif is corrupt or missing, status 18
    Plik jest na pendrive, wątpię by był uszkodzony.

     

    Mam 4 pendrive z Win7, Win XP SP3, Hiren'S Boot CD (ma 256 MB ^_^ ) oraz z ERD Commander.

     

    Pytanie: jak naprawić XP bez reinstalacji? Znalazłem na searchengines informacje, że jak podmiana explorer.exe nie pomogła, to mogły paść stery od grafy. Próbowałem w trybie awaryjnym instalować jakieś sterowniki, co miałem na dysku jeszcze od poprzedniej instalacji XP. Chyba do karty sieciowej albo graficznej, nie pamiętam już.

    Ale się rozpisałem... ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...