Skocz do zawartości

oczkers

Użytkownicy
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez oczkers

  1. Po zastosowaniu się do wskazówki i ustawieniu partycji jako aktywnej, komputer dalej nie uruchamia się bez dysku HDD z partycją zawierającą system Win7. Przy włączaniu komputera wyskakuje komunikat Windows Boot Menager (zdjęcie w załączeniu). Z poziomu TotalCommandera podglądałem partycje systemowe i na tej z Win10 nie ma katalogu Boot (w przeciwieństwie do partycji Win7). Jak mam dalej postępować?

     

    - czy folder Boot można skopiować na dysk zewnętrzny/pendrive nie martwiąc się o atrybuty plików (ukryty, systemowy, itp.)?

    - czy narzędzie do naprawy systemu mam uruchomić w konfiguracji z jednym dyskiem?

    - czy ma znaczenie jaka wersja (kompilacja) systemu Win10 jest na płycie/pendrive?

    - czy będzie można w przyszłości podłączyć z powrotem dysk na którym jest Win7?

     

    post-17759-0-92490000-1516113738_thumb.jpg

  2. Witam,

     

    Posiadam laptop thinkpad X240, w którym zainstalowane są dwa dyski - fabryczny HDD z niedziałającym W7 oraz SSD w gnieździe m2 na którym stoi W10pro. Chciałbym wymienić HDD na model o większej pojemności (1.5TB seagate) ale mam problem ze startem systemu. W momencie wypięcia dysku HDD nie da się uruchomić W10 - tak jakby nie było żadnego systemu operacyjnego. Jak podepnę dysk ponownie, domyślny system startuje normalnie. Nadmieniam, że w bootloaderze widoczne są obydwa systemy W10 i W7. W załączeniu przesyłam screen z menadżera dysków, może coś Wam to pomoże w diagnozie. Jak można przenieść MBR na ten dysk SSD aby dało się wymienić dysk HDD? Chyba, że problem leży gdzie indziej. Dzięki za pomoc.

    post-17759-0-86090000-1513522900_thumb.png

  3. Odpinanie nic nie daje, bo sprzęt transportuję między różnymi biurami i tam podłączam różne akcesoria (drukarki lokalne, sieciowe). Odnośnie zmian rejestru, to rzeczywiście jeszcze tego nie robiłem. Potrzebuję w najbliższych dniach kompa w stałej gotowości, więc ewentualny format i związany z tym czas na odtworzenie systemu jest mi nie na rękę. Na pewno jednak spróbuję.

  4. Witam,

     

    Od miesiąca mam zamontowany drugi dysk twardy - pamięć SSD na karcie m2 z systemem windows 10. Instalacje windows 10 robiłem bez dysku HDD z systemem win7, więc systemy wzajemnie się nie widziały. To nie był problem, bo wszystko działało bez problemu. Na win10 nie mam zainstalowanych jeszcze wszystkich programów, więc korzystam z niego sporadycznie. Wczoraj na win10 zainstalowałem drukarkę HP DeskJet 1018. Najpierw lokalnie, później zainstalowałem program TP-Link_USB_Control_Utility aby korzystać z tej drukarki sieciowo - jest podpięta do routera WRT-1043ND (ver 1.0). Po czym wróciłem do działania na win7.  Po jednym z restartów win7 się nie uruchamia. Kiedy próbowałem go uruchomić w trybie awaryjnym zatrzymał się na CLASSPNP.SYS i koniec. Wieczorem uruchomiłem też narzędzie do naprawy systemu, które chodziło przez całą noc ale nic się nie stało - przerwałem twardym wyłączeniem kompa. Od rana szukam informacji i jedyne co mi zostaje to poszukać pomocy na forum, bo to przerasta moje możliwości. FRST uruchomiłem z poziomu wiersza poleceń, kiedy uruchomiłem narzędzie naprawy systemu win7. Program był nagrany na pendrive i wyniki również się tam zapisały.

     

    Log z FRST w załączniku.

     

     

    Mam nadzieję, że uda się coś zdziałać.

    FRST.txt

×
×
  • Dodaj nową pozycję...