Skocz do zawartości

Gaberus

Użytkownicy
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Gaberus

  1. używasz programu antywirusowego McAfee lub Norton ?

     

    Używam pakietu Comodo Internet Security.

     

    Nie ukrywam, że wcześniej nie chciało mi się odpisywać. To zabawne, że taki zdesperowany użytkownik nie czyta nawet regulaminu forum czy działu... są obowiązkowe logi. To nie przypadek, że zainteresowanie jest tak nikłe.  Rada użytkownika Toska - to jakieś wróżenie z fusów. Czysty strzał, w dodatku bardzo kiepski. Kłopoty z ramem dają NAJCZĘŚCIEJ losowe bsody.  Problemy z dyskiem - bardzo rzadko objawiają się bsodami. 

    Autor najpierw ogarnie obowiązkowe logi.  

    + dorzuci obrobiony CBS log poleceniem - findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfcdetails.txt 

     

    Regulamin bym przeczytał ale nie mogę nigdzie znaleźć odnośnika do niego. Co do logów, to napisz jakie konkretne potrzeba. Jeżeli chodzi o te z działu "Diagnostyka malware - Centrum bezpieczeństwa" to robiłem ich bo nie ma nigdzie informacji o tym że, tu tez je potrzeba.

     

    W weekend postaram się uruchomić komputer o którym, mowa i wykonam te logi. Nie wiem czy zauważyłeś ale wrzuciłem również na serwer, folder z plikami .dmp

     

    http://www10.zippyshare.com/v/iEmk8EgM/file.html

     

    Zastanawiam się również nad wykonaniem tych czynności

     

    https://www.fixitpc.pl/topic/1234-reperacja-nakladkowa-bez-utraty-danych/

    https://forum.dobreprogramy.pl/procedura-naprawy-systemu-windows-7-przez-nadpisanie-370358t.html

     

    Czy mogło by to pomóc w moim przypadku?

  2. Zainstalowałem ten sterownik do chipsetu a, w systemie pojawił się sterownik o nazwie "AMD USB Filter Driver" ale to nie rozwiązało problemu.

     

    http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy4&os=Windows%207%20-%2064

     

    Przesyłam uaktualnioną paczkę z nowymi pikami dmp.

     

    http://www10.zippyshare.com/v/iEmk8EgM/file.html

  3. Wykonałem sprawdzanie partycji systemowej, ale nie wiem czy coś wykryło. Jest gdzieś z tego raport? Przez to że, jest to partycja systemowa, cały proces wykonywany był przed startem systemu.

     

    Polecenie sfc /scannow wykonywałem nie dawno i teraz po Twojej poradzie też i rezultat jest taki sam jak wtedy. Załączam screen z linii komend.

     

    post-16957-0-11240000-1451511161_thumb.png

     

    Drugim załącznikiem jest screen z programu GSmartControl z danym S.M.A.R.T. dysku systemowego.

     

    post-16957-0-58200000-1451511394_thumb.png

  4. No i kolejny ale tym razem trochę nietypowy BSOD. Komputer od paru godzin działał prawidłowo i nagle pojawił się czarny ekran i zawiesił dźwięk (słuchałem wtedy muzyki z Winampa). Zrestartowałem system do trybu awaryjnego i uruchomiłem program BlueScreenView. I okazało się że, tym razem przyczyną był sterownik od karty graficznej nVidii.

     

    http://www29.zippyshare.com/v/8vLH22vM/file.htmlPlik minidump z tego błędu.

     

    Sam sterownik nie jest najnowszy (359.06 poprzedni sterownik od obecnie dostępnego) ale niedawno go dokładnie reinstalowałem. Usunąłem go przy użyciu programu DDU w trybie awaryjnym i na czysto zainstalowałem w normalnym trybie pracy systemu.

     

    Już sam nie wiem co robić. Proszę pomóżcie. Z góry dziękuje za pomoc.

  5. Nie, nie odpinałem. Cały czas miałem podłączone 4 urządzenia USB. Klawiaturę i mysz (Nie mam już tych urządzeń na PS/2), czytnik kart pamięci (Podłączony kablem USB 3.0 do złącza USB 2.0 z racji tego że, sam jest przystosowany do pracy z tym portem, a ja na płycie mam tylko 2.0) oraz gamepad Apollo GP-3000PC (Jak widać taki bardziej no name, jednak problemów z nim to w sumie nie miałem).

     

    Jeżeli chodzi o te 4 urządzenia to w chwili obecnej menedżer urządzeń nie zgłaszał z nimi problemów (Nie było tych żółtych wykrzykników). Wyjątkiem były czytniki kart pamięci (Ten obecny i jeszcze jeden który, teraz jest odłączony).

     

    Jednakże z powodu BSOD-ów postanowiłem z poziomu menedżera urządzeń pousuwać wszystkie odłączone urządzenia i od tamtego momentu nie ma już wykrzykników na tym obecnym czytniku (Nie jestem pewien czy na tym odłączonym też jest tak samo ale na razie go i tak nie podłączam).

     

    Kolejna sprawa to dzisiejszy problem z uruchomieniem komputera. Polegał on na tym że, po wciśnięciu power startowały wszystkie wentylatory, załączał się napęd (Mignięcie zielonej diody na nim) i zapalała się dioda power a, czerwona od użycia dysku zapalała się na chwilę i gasła. Jednakże bios nie startował a, ekran był czarny i monitor przeszedł w stan czuwania (Pomarańczowa dioda na nim).

     

    W związku z tym postanowiłem go tak kilka razy uruchomić ale nic to nie dało, dlatego odłączyłem od niego wszystkie kable i zostawiłem na jakieś 20-30 minut a, sam szukałem rozwiązania w internecie na innym komputerze. Już maiłem resetować bios ale postanowiłem go jeszcze kontrolnie spróbować uruchomić. Podłączyłem klawiaturę i mysz, czytnik kart (USB 3.0) cały czas był podłączony (Jest wewnętrzny) oraz monitor. Nie podłączałem tylko gamepada i kabla do internetu. I o dziwo komputer wstał od razu i bez problemu od hibernował się. Potem podłączyłem kabel do karty sieciowej i komputer w chwili obecnej działa stabilnie (Na tym forum cały czas piszę właśnie z niego).

     

    I teraz pytanie czy to właśnie ten gamepad mógł powodować te problemy? Dodam że, menedżer urządzeń nigdy nie zgłaszał problemów z tym gamepadem. Mam go już od 2007 roku i używałem go jeszcze na Win XP na którym, musiałem instalować do niego sterowniki a, w Win 7 już nie bo system sam go wykrył. W grach (M. in. Euro Truck Simulator działał poprawnie).

  6. Witam. Mam od pewnego czasu (Jakieś 2/3 miesiące) problem z komputerem. Objawia się to BSOD-ami.

     

    Obecnie w systemie mam 9 plików Minidump. Analizując wszystkie z nich programem BlueScreenView, domniemywam że, problemem jest sterownik USB. Jednakże, wszystkie urządzenia USB (Obecnie to klawiatura, mysz, gamepad i czytnik kart (Fizycznie podpięty kablem USB 3.0 do złącza USB 2.0 na płycie głównej)) zdają się działać poprawnie.

     

    Z czynności jakie zrobiłem zaraz po wystąpieniu ostatniego BSOD-a, była analiza zainstalowanych sterowników, przy pomocy programu System Explorer. http://systemexplorer.net/pl/

     

    Podczas analizy znalazłem kilka sterowników do których, istniały jedynie wpisy w rejestrze. Kilka z nich (Chyba 3) były pozostałością oprogramowania do kamerki z firmy Logitech które, jakiś czas temu usunąłem prawdopodobnie programem CCleaner. Program (System Explorer) poinformował mnie że, na dysku nie ma plików do owych sterowników. Dlatego ręcznie usunąłem wpisy tych sterowników z rejestru.

     

    Powyższe czynności wykonałem w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Dodam że, BSOD którego, ten temat dotyczy, jest drugim w dniu dzisiejszym. Około 6 minut wcześniej wyskoczył pierwszy tego dnia o takim samym typie, kodzie i parametrach. Z tymże, ten pierwszy pojawił się podczas normalnej pracy systemu (Windows uruchomiony normalnie), a ten drugi który, tu opisuje już w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

     

    W załączniku przesyłam plik wygenerowany programem BlueScreenView. Jeżeli istnieje taka potrzeba mogę dosłać również pliki Minidump.

     

    Moja aktualna konfiguracja sprzętowa:

     

    CPU: AMD Athlon II X4 635 2,9 GHz + SPC Fortis HE1225
    MB: Asus M4A77TD Pro/U3S6
    RAM: 2x 2GB DDR3 Goodram
    GPU: Gigabyte GeForce GTX660 2GB DDR5
    Audio: Asus Xonar DX
    Case: Zalman Z9 U3
    PSU: OCZ ZT650W
    DVD: NEC ND-3570A
    HDD: Seagate ST3500418AS (500 GB) + Samsung HD502HJ (500 GB) + Western Digital WD10EALX-009BA0 (1 TB)
    OS: Windows 7 HP SP 1 PL 64 Bit
     
     
     
     

    bsod.txt

×
×
  • Dodaj nową pozycję...