Skocz do zawartości

pabl00

Użytkownicy
  • Postów

    96
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez pabl00

  1. Witam kupiłem laptopa z zainstalowanym oryginalnym systemem Windows 10, ale bez płyty instalacyjnej. Czy klucz aktywacyjny jest zapisany na stałe w ten laptop w biosie? Wszędzie tak piszą i nie wiem czy to prawda. Tutaj pytanie gdy zainstaluję tutaj Windows 7 to klucz aktywacyjny przypisze się w nowy system?

  2. Te dwie łaty podane przez Ciebie nie chcą się zainstalować. No niestety ten laptop nie jest w 100% kompaktywny z siódemką  System jakoś chodzi i tak zostanie.

    Na dysku mam też drugi system windows 10. Tam też jest trochę poprawek ponieważ jest zasyfiony aplikacjami Asusa i ciągle się coś aktualizuje. Mógłbym w tym temacie podać screena zainstalowanych aplikacji wtedy powiecie mi które można usunąć i logi żeby upewnić się że system jest czysty?

  3. Podejrzewam u siebie wirusy ponieważ aplikacje mi sie same uszkadzają i muszę je instalować od początku. Mam też procesy który zabierają mi 25% użycia procesora - ADKOSD2.exe i svchost (netsvcs). Razem 60% użycia procesora. Mam też problem z uruchamianymi aplikacjami autostartu, nie wiem które wyłączyć. Jeszcze mam taki komunikat na starcie.

     

    EDIT.

    Mam dwie karty graficzne, zintegrowana intel i dedykowana nvidia. Jak sprawdzić z jakiej karty korzysta system?

    Addition.txt

    FRST.txt

    post-13234-0-38210000-1476979014_thumb.jpg

    Shortcut.txt

    gmer12.txt

    post-13234-0-81820000-1477123454_thumb.jpg

  4. Tak menu wyboru działa jak powinno. Oba systemy działają prawidłowo. Sterowniki zainstalowałem ze strony ASUS przeznaczone do Win 8.1. Jak na razie działają prawidłowo.

    W razie jakiś problemów będę pisał w tym temacie.

    Dziękuję bardzo a pomoc. Pozdrawiam.

  5. Pobrałem obraz ISO ze strony od Ciebie. Wgrałem go na prendrive RUFUSEM.

    Ustawiłem ''Schemat partycjonowania MBR na UEFI'' i system plików na FAT32. No i oczywiście drugi problem.

    1470305007_UEFI-Bug-Windows-failed-to-st

     

    W folderze efi mam dwa podfoldery, boot / microsoft. W boot jest plik bootx64. W microsoft jest podfolder boot który wygląda tak:

    06933981043515265917.jpg

  6. Proponuję sformatować pena jako fat32 i przerzucić na niego zawartość płyty jak leci ręcznie.

    Następnie w katalogu efi należy utworzyć podkatalog boot i umieścić w nim plik bootx64.efi - w tym celu będziesz musiał otworzyć plik soirces\boot.wim (np 7zip albo zamontować go dism-em) i ze ścieżki Windows\Boot\EFI (istnieje w obu obrazach dostępnych w pliku wim) przekopiować plik bootmgfw.efi zmieniając mu nazwę na tą wcześniej podaną. Dla pewności do katalogu efi\microsoft\boot nalezu skopiować zarówno bootmgfw.efi jak i bootmgr.efi (tym razem bez zmiany nazwy).

    Twój poradnik pokazuje to wideo?

    https://www.youtube.com/watch?v=sDm8rWr3dV8

  7. Obraz ISO windowsa7 przeniosłem na pendrive. Boot w trybie UEFI pendrive nie przechodzi w instalkę tylko ładuje system na dysku. Zaś boot pendrive w trybie normalnego biosu odpali instalację win7, lecz staje na wyborze partycji (styl partycji GPT). Patrzałem w foldery instalki windowsa7 i jest ta folder /efi.

    No i problem chcę jeszcze raz stworzyć boot na pendrive programem RUFUS i 'w schemacie partycjonowania' nie mogę dać opcji' dla UEFI' co jest ważne. Błąd taki że muszę botować tylko na trybie bios bo piszę że nie mam obrazu ISO EFI..

  8. Ok rozumiem. No na pewno nie zaliczam się do tej drugiej opcji. Kontynuując temat..

    Ja też nie bardzo rozumiem niektórych zdań, ale może się jakos dogadamy:)

    Aktywny CSM to w skrócie włączony zwykły bios, a wyłączony CSM oznacza aktywny UEFI?

    - CMS wyłączone to mam jedną opcje do botowania: WINDOWS BOOT MANAGER. Po wyborze tej opcji ładuje mi się dysk z systemem 10.

    - CSM włączone, wtedy mam do wyboru trzy urządzenia do botowania. WINDOWS BOOT MANAGER i 2 stacje dysków o innej nazwie. WBM przechodzi standardowo w dysk, a pozostałe dwie opcje w płytę instalacyjną windows7.

  9. Tak instaluje windows 64 bit, mam 3 partycje + jakieś inne czyli w sumie 5.

    Jednak trochę komplikacji z tym GPT jest i raczej odpuszczę. Konwersja na MBR odpada bo nie chcę uszkodzić win10. Na prawdę nie ma sposobu instalacji windows 7 na gpt? Jak napisał maggreg muszę odpalić plytę przez uefi

    A jeszcze takie pytanie..jak bym zainstalował Win7 na oddzielny nośnik (pendrive/dysk zewnętrzny) i podłączył pod laptopa? System by chodził z pendriva? :) Bo mi tak naprawdę zależy odpalić windows 7 na tym laptopie dla "testu" czy da radę ze sterownikami i wgl.

  10. Trochę pokombinowałem i sprawa wygląda tak.

    Włączenie uefi (CSM disabled) powoduje że nie mogę botować plyty bo nie widzi napędu; trzeba manualnie dodać DVD (czego jeszcze nie umiem)

    Wyłączenie uefi (CSM enabled) pokazuje dwa napędy DVD do wyboru i tutaj w obydwóch występuje błąd dysku GPT.

    Według mnie odpalenie płyty na uefi rozwiąże problem. Tylko jak to odpalić..

    Laptop asus r556lj-xo739t

×
×
  • Dodaj nową pozycję...