Skocz do zawartości

Komputer Świat: Wielki test 10 pakietów Internet Security


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie co trzy dni ale raczej co trzy miesiące. Zmieniam softy, ponieważ lubię zmiany oraz testowanie ale Ciebie Meir chyba i tak w tym temacie nie przebiję :D

 

Jeżeli w normalnym korzystaniu przez Ciebie z kompa, Norton Cię nie zawiódł, to tym bardziej darmowe: Avira Personal, Panda Cloud czy nawet Avast, by się także u Ciebie sprawdziły smile.gif :)

Odnośnik do komentarza

Nie zrównuj NISa z Avastem. Może pakiet Symanteca idealny nie jest, ale jest sporo lepszy niż to coś, co udaje antywirusa. Do Nortona nic bym w sumie nie miał, gdyby nie to, że miałem z nim swego czasu różne przygody, na szczęście nie na swoim kompie, ale paru osobom musiałem ratować system, bo NIS coś spartaczył. Jeśli antywirus usuwa ważne i zdrowe pliki systemowe, czy też uniemożliwia załadowanie zdrowego systemu, to coś jest jednak nie tak, a byłem świadkiem takich akcji w wykonaniu NISa. Choć podobne wpadki miał też McAfee, a w przypadku Avasta to jest niemal codzienność. Generalnie jednak to nie jest zły soft, choć moim zdaniem można znaleźć lepsze.

Odnośnik do komentarza

Nie miałem na myśli porównywania Nisa z Avastem, tylko to, że w sytuacji ostrożnego używania komputera w odpowiednich warunkach, poziom zabezpieczeń nie jest tak istotny.

Jeżeli jednak chodzi o porównanie, to raczej trzeba by uwzględnić NIS oraz Avast IS. Ten drugi pakiet posiada sandboxa a biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że od czasu współpracy Avasta z GDatą, poczynił on duże postępy, wcale nie uważam, że pakiet Symanteca jest skuteczniejszy w ochronie. Wręcz przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza

Ja kibicuje bardziej firmom, które udostępniają darmowe programy zabezpieczające: COMODO, GentleSecurity, Emsisoft, Avira. Panda, Avast i innym :cheer:

 

Dla mnie już od dawna, testy antywirusowe, które nie sprawdzają FP, nie posiadają większej wartości. Można ustawić skaner tak, że każdy plik potraktuje jak wirusa i będzie posiadał wykrywalność 100%.

Odnośnik do komentarza

Nie zrozumieliśmy się :) Nie miałem na myśli konfiguracji skanera, tylko hipotetyczną sytuację w której antywirus w każdym skanowanym pliku, wykrywa wirusa i wtedy w takim pseudo-teście osiąga 100% skuteczności. Oczywiście nie ma takich AV ale niektóre jak Emsisoft Anti-Malware, działają na podobnej zasadzie.

Dla mnie dobry AV, to taki, który generuje bardzo małą ilość FP, przy stosunkowo wysokiej wykrywalności (szczególnie najgroźniejszych oraz najnowszych wirusów) i niskim obciążeniu komputera.

 

Idealny test powinien sprawdzać wykrywalność starych i najnowszych zagrożeń (na dużej ilości próbek) oraz aktywną heurystykę a więc wykrywalność podczas uruchamiania w systemie, niewykrywalnych przez skaner, podczas pobierania i zapisu, zainfekowanych plików.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...