Skocz do zawartości

Zewnętrzne IP


problemowiec

Rekomendowane odpowiedzi

od czasu tej infekcji https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/918-wlaczony-emule-zainfekowal/ nie korzystałem z żadnych programów ściągających pliki. Wczoraj dodatkowo zmieniłem operatora internetu. I tak np. utorrent mówi "Port jest zamknięty (wciąż masz możliwość pobierania)" niby mam te zielone kółeczko, że wszystko jest ok, ale prędkości są tragiczne. Mój internet to "do 6mb w dzień; do 8mb w nocy" jednak te wartości są mocno zaniżone i nawet w dzień osiągam 9/10 mb. Na routerze odblokowałem ten port z którego korzysta utorrent ale to nic nie pomogło... Dzwoniłem do administratora sieci i dowiedziałem się, że jest mi potrzebne zewnętrzne IP i kosztuje dodatkowo 5 zł. I teraz mam pytanko. Po co jest te zewnętrzne IP, czy to jest bezpieczne i konieczne? On mi tłumaczył, ale zrozumiałem z tego tyle: "wszystko będzie działało"

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

w przypadku zewnętrznego ip musisz zapewnić sobie dobrą ochronę czyli ogniomórek plus antywirus ponieważ jesteś bezpośrednio widoczny w necie

to jedna z niewielu wad takiego ip, w twoim przypadku a propos korzystania z torrentów lub sieci edonkey/emule

zdecydowanie jednak łatwiej jest korzystać z zasobów sieci p2p posiadajac zewnętrze ip, ponieważ nie jesteś filtrowany przez aplikacje klienckie innych hostów.

Dla <psychicznego> komfortu dodatkowo polecam aktywować maskowanie protokołu plus używać dodatkowo

PeerBlock

info

Odnośnik do komentarza

to że mój nod32 jest mało skuteczny przekonałem się w wyżej wspomnianym temacie, więc co poradzicie, czy darmowe oprogramowanie avira + outpost wystarczająco mnie zabezpieczą? Żeby nie było tak, że wykupię te zewnętrzne ip a później będę stałym bywalcem w dziale "problemy z wirusami". I jeszcze jedno pytanie. Na jakiej zasadzie to zewnętrzne IP działa? Ono jest do jednego komputera przypisane czy do całego routera? Zawsze jak korzystam z internetu to korzystam z tego zewnętrznego IP? Jak wtedy używać internetu, bo np. połączenie z bankiem nie jest chyba najlepszym pomysłem przez zewnętrzne IP...

Odnośnik do komentarza

zdrowo-rozsądkowe podejscie do problemów bezpieczeństwa plus sama świadomość o grożącym niebezpieczeństwie <komunikacja z bankiem> to połowa sukcesu

w walce ze złośliwym kodem czyhającym na pospolitych <użyszkodników> netu, ja osobiście jeśli <czasami> nie mam

wyboru i muszę uruchomić <windę> to korzystam z wirtualnej klawiatury jaką oferuje KIS plus dodatkowy

rezydent w postaci malwarebytes i nie mam wiekszych problemów ze szkodnikami :thumbsup:

pozdro

Odnośnik do komentarza

Zewnętrzne IP będziesz miał przypisane do swojego komputera (komputerów). I nie bój się o wirusy: wystarczy firewall, byle nie ten windowsowy, np. Comodo i antywirus (z darmowych może być Avira). Ja korzystam z pakietu Comodo Internet Security i mam święty spokój, ale jestem za własnym routerem, który ma własny ogniomurek (nie wiem, po co było dublować :D)

 

Radzę przeczytać:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_IP

http://guminski.net/pg/IPv4.pdf

 

Jeszcze taki link (uwaga, może odstraszać):

http://tools.ietf.org/html/rfc1918 - to już bardziej szczegółowe

 

Zakończę takim cytatem:

 

może mi ktoś wytłumaczyć co daje publiczny adres IP ??

same problemy ;)

hmm, możliwośc postawienia serwera i ułatwienia życia piratom

To samo jak dom publiczny - jest łatwiej niż normalnie, ale szybciej złapiesz syfa.

Odnośnik do komentarza

bo nie wiem czy mi jest potrzebne te zewnętrzne IP.. Jest jakiś sposób pobierania plików w pełnym wykorzystaniu łącza bez dokupowania zewnętrznego IP? Czy np rapidshare premium też będzie kiepsko chodziło bez zewnętrznego IP?

 

a czy na Comodo Internet Security jest jakaś optymalna konfiguracja? On wystarczy? W ustawieniach mojego routera mam zakładkę firewall czy tam coś muszę ustawiać? Czy tam tylko odblokowuję porty?

Odnośnik do komentarza

odnośnie tego IP. Dlaczego kiedy miałem neostradę (ip zaczynało się 192.168.xxx - czyli było wewnętrzne) wszystko z klientem torrenta było ok, zaś teraz też mam wewnętrzne IP zaś prędkości są strasznie marne i pokazuje mi "Port jest zamknięty (wciąż masz możliwość pobierania)". Dzwoniłem do administratora sieci i on powiedział, że oni żadnych portów nie blokują i nic nie przekierowują itd itp. A żeby wszystko dobrze chodziło muszę mieć zewnętrzne IP. Cały czas czegoś tu nie rozumiem. Dodam jeszcze, że za czasów neostrady łącze było w pełni wykorzystywane przez program do ściągania torrentów... to było łącze 1MB a prędkości dochodziły do 140kb/s. Teraz przy 10MB ledwie 90kb/s osiągam przy dobrze seedowanych plikach.

Odnośnik do komentarza

Musisz wziąć pod uwagę że masz routera, który to daje Tobie wewnętrzne prywatne IP, zaenętrzny nr. IP od administratora masz przypisany do routera.

Odnośnie Neostrady, to musisz wziąć pod uwagę fakt że ma ona nr. IP przydzielany dynamicznie, tzn. za każdym razem kiedy włączasz komputer ten numer jest inny, w tej chwili pewnie nie jest pewne czy on jest stały czy przydzielany dynamicznie.

Router stanowi pewnego rodzaju zaporę bezpieczeństwa w postaci sprzętowego firewolla, i w przypadku kożystania z programów pobierających z internetu potrzebne jest przekierowywanie lub przydzielanie (otwieranie) danego portu dla danego programu.

W przypadku takich serwerów jak RS, niestety ale Neostrada jest lepsza, ze względu właśnie na możliwość szybkiej zmiany nr. IP, w tej chwili jeżeli nie masz takiej możliwości czeka Ciebie oczekiwanie między jednym a drugim partem, to jest właśnie wadą w stosunku do Neostrady.

Odnośnik do komentarza

Zakończę takim cytatem:

 

Cytuj

 

<Zeed> może mi ktoś wytłumaczyć co daje publiczny adres IP ??

<CORTEZ> same problemy ;)

<bor@s> hmm, możliwośc postawienia serwera i ułatwienia życia piratom

<Platon> To samo jak dom publiczny - jest łatwiej niż normalnie, ale szybciej złapiesz syfa.

 

 

Dawid to są stare dane, do tego "przemilczałeś" kilka postów traktujących "za" ot choćby najważniejsze którym jest granie on-line, do gry również, ftp. :P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...