Skocz do zawartości

Co aktualnie czytasz?


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka polecanych "szpiegów", akurat żeby podkręcić napięcie- gwiazdki ode mnie:

Polskie:

 

• Banach K., Zasady i metody pracy Oddziału II Sztabu, 2009; ****

• Krzak A., Kontrwywiad wojskowy II Rzeczpospolitej przeciwko radzieckim służbom specjalnym 1921-1939, 2007; ****

• Larecki J., Wielki leksykon służb specjalnych świata, 2007; ***

• Lisiewicz P.M., Bezimienni. Z dziejów wywiadu Armii Krajowej, 1987; ****

• Lisiewicz P.M., Ósma Ekspozytura. Z dziejów wywiadu Komendy Głównej Armii Krajowej na Lwów 1939-1945, 2000;***

• Majzner R., Polski wywiad wojskowy wobec polityki III Rzeszy 1933-1939, 2007;****

• Nowik G., Zanim złamano Enigmę. Polski radiowywiad podczas wojny z bolszewicką Rosją 1918-1920, 2005; *******

• Pepłoński A., Kontrwywiad II Rzeczypospolitej, 2002; ****

• Pepłoński A., Wywiad a dyplomacja II Rzeczypospolitej, 2004; ***

• Pepłoński A., Wywiad w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920, 2005; ****

• Polsko- brytyjska współpraca wywiadowcza podczas II wojny światowej, oprac. J.S.Ciechanowski, t.1 i t.2, 2004, 2005; *****

• Snyder T., Tajna wojna. Henryk Józewski i polsko-sowiecka rozgrywka o Ukrainę, 2008; ******

• Wilczur- Garztecki J., Armia Krajowa i nie tylko. Za i przeciw. Opowieść oficera kontrwywiadu, 2006; ****

• Wywiad i kontrwywiad Armii Krajowej, red. W. Bułhak, 2008; *****

Ho ho...prawdziwe perełki...dobry jesteś :thumbsup:..trzeba będzie poszukać tych pozycji we Wrocku ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ostatnio przeczytałem Sagę o Wiedźminie A.Sapkowskiego,oraz zbiór opowiadań o Wiedźminie,ale mnie to czytanie Sapkowskiego wciągło.... , Miasteczko Salem mistrza S.Kinga- polecam miłośnikom horroru do których również się zaliczam.Świetną książką jest też Rzeka tajemnic D.Lehane .Kod Leonarda Da Vinci D.Browna, też jest wart polecenia ,ciekawa,wciągająca....bzdura. Byłem pod wielki wrażeniem Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz ,gdy ją skończyłem zacząłem czytać od początku ,sugestywna,dramatyczna opowieść o przyjaźni ,ludzkich uczuciach. Cesarzowa Orchidea ,prawdziwa historia dziewczyny z zubożałej rodziny,która została jedną z 7 żon cesarza Chin ,historia pełna intryg.

W poczekalni Cena odwagi książka żony uprowadzonego w Pakistanie amerykańskiego dziennikarza Daniela Pearla ,Chmara wróbli

Odnośnik do komentarza

Ostatnio przeczytałem Sagę o Wiedźminie A.Sapkowskiego,oraz zbiór opowiadań o Wiedźminie,ale mnie to czytanie Sapkowskiego wciągło.... , Miasteczko Salem mistrza S.Kinga- polecam miłośnikom horroru do których również się zaliczam.Świetną książką jest też Rzeka tajemnic D.Lehane

Tak...saga o Wiedźminie i zbiór opowiadań-rewelacja...dla mnie bije na głowę dzieła Tolkiena.

 

A Dennise Lehane-polecam "Ciemności weź mnie za rękę"-zdecydowanie najlepsza powieść tego autora ;)

W trakcie czytania : Lukasz Orbitowski "Tracę ciepło"

Odnośnik do komentarza

Tak...saga o Wiedźminie i zbiór opowiadań-rewelacja...dla mnie bije na głowę dzieła Tolkiena.

Również jednym słowem opiszę dzieła Sapkowskiego-Rewelacja.To jak gość umie stworzyć klimat ,opisać relacje ,sytuacje...,mistrzostwo ,te dialogi ,inteligencja ,i ten humor...Na bank przeczytam jeszcze raz. Co do Tolkiena - mało powiedziane że bije go na głowę ,przy Sapkowskim ,jego dzieła są jak bajki dla dzieci na dobranoc.

 

A Dennise Lehane-polecam "Ciemności weź mnie za rękę"-zdecydowanie najlepsza powieść tego autora ;)

Po przeczytaniu opisu -zdecydowanie muszę przeczytać.

Edytowane:

Tak sobie teraz przypomniałem książki które kiedyś dawno temu przeczytałem ,nie nie były to lektury :), to książki Nicky Cruz opowiada ,bardzo dobra ,ciężka historia na autentycznych faktach ,o gangach Nowego Jorku lat 50 ,oraz Pamiętnik narkomanki ,ciężkie klimaty ,ale z życia wzięte.

Odnośnik do komentarza

Ja na chwilę obecną za punkt honoru postawiłem sobie przeczytanie wszystkich pozycji autora Tom Clancy z serii przygód Jacka Ryana - zostały mi jeszcze trzy tytuły :)

 

Następnie biorę się za książki Cobena, w których bohaterem jest niejaki Myron Bolitar, chyba około 8 pozycji jest z tym bohaterem.

 

Generalnie lubię literaturę sensacyjną, wojenną, przygodową. Miesięcznie czytam jakieś 2-3 książki, według mnie to najlepsza rozrywka.

 

Polecam wszystkim forumowiczon serwis Biblionetka KLIK!. Można tam dodawać sobie przeczytane pozycje, oceniać itp. Bardzo rozbudowany serwis o książkach. Dodatkowo bardzo fajną funkcją jest polecanie książek przez serwis. Wystarczy jakieś 40 książek dodanych do swojej listy przeczytanych i ocenionych, a wtedy, jeśli chcemy, klikamy odpowiednią funkcję (poleć mi książki) i serwis na podstawie naszych poprzednich ocen poleca nam książki, które najbardziej odpowiadają naszym gustom. Warto, naprawdę.

Odnośnik do komentarza

Ja to aktualnie mam na tapecie "... asembler". Próbowałem pytona, pascala, C++ i wielu innych, ale jakoś tylko asembler przyciąga moją uwagę.

Jeśli mogę coś zaproponować: Asembler raczej się nie nadaje do nauki przed takimi językami, jak chociażby C/C++. Wiem, że Asembler bardzo "pociąga" ze względu na mały rozmiar pliku wykonywalnego, możliwość pisania świetnych wirusów, szybkość działania, ale przed C raczej nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli mogę coś zaproponować: Asembler raczej się nie nadaje do nauki przed takimi językami, jak chociażby C/C++. Wiem, że Asembler bardzo "pociąga" ze względu na mały rozmiar pliku wykonywalnego, możliwość pisania świetnych wirusów, szybkość działania, ale przed C raczej nie polecam.

To co mam o asemblerze to "Język asembler dla każdego" - autor. Bogdan Drozdowski. Można za darmo pobrać tutaj

 

Jak mi proponujesz inne języki, to chętnie skorzystam z propozycji. Tylko czy znasz jakieś dobre książki do pobrania. Na normalne "papierowe" narazie mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza

http://czytelnia.helion.pl/czytaj/3 - tutaj jest kilka pełnych książek Heliona (Helionu?) do pobrania za darmo, legalnie.

 

Mam przed sobą świetny kurs C/C++ w postaci wydrukowanego pdf-ka, tylko jest jeden problem: w sieci tego nie ma (no chyba, że po zalogowaniu na stronie http://home.agh.edu.pl/~mszpyrka/), a ja pdf-ka też nie mam.

 

W sieci jest wiele kursów C i C++, natomiast przyznaję, że raczej z nich nie korzystałem i nie potrafię polecić jednego dobrego.

 

A jeśli chodzi o Asemblera: wg mnie na początek jest dosyć trudny, ale jeśli Tobie odpowiada, to OK wink.gif

Odnośnik do komentarza

Następnie biorę się za książki Cobena, w których bohaterem jest niejaki Myron Bolitar, chyba około 8 pozycji jest z tym bohaterem.

@Rafael...daj sobie spokój z serią Cobena o Bolitarze...akurat tego autora zdecydowanie ciekawsze pozycję to te w których Bolitar nie występuje ;) np."Jedyna szansa","Nie mów nikomu" czy "Niewinny"...

 

A jeżeli chodzi o literaturę tego typu to Lee Child, Robert Ludlum, David Baldacci czy Jeff Abbott...biją na głowę Cobena :cheer: dlatego z czystym sumieniem ich polecam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Właśnie wygrzebałem Ludluma z szafy i MacLeana ale Forsyth jest bardziej realistyczny. No i Le Carre. Clancy mnie już znudził ale cykl Griffina nie :) Są to bardzo wiarygodne powieści (zresztą jak Le Carre'a) bo:

http://pl.wikipedia.org/wiki/W.E.B._Griffin

" Po wstąpieniu do wojska służył w Niemczech jako podoficer w kontrwywiadzie wojskowym. Po zakończeniu służby uczęszczał na Uniwersytet w Marburgu. Powtórnie powołany w 1951 podczas wojny w Korei służył początkowo jako oficjalny korespondent wojenny, później jako rzecznik prasowy (public information officer) w X Korpusie Armii USA (w jego skład wchodziły też dywizje Piechoty Morskiej)."

Miłośnikom służb tajnych polecam książki Volkoffa.

Odnośnik do komentarza

@Rafael...daj sobie spokój z serią Cobena o Bolitarze...akurat tego autora zdecydowanie ciekawsze pozycję to te w których Bolitar nie występuje ;) np."Jedyna szansa","Nie mów nikomu" czy "Niewinny"...

 

A jeżeli chodzi o literaturę tego typu to Lee Child, Robert Ludlum, David Baldacci czy Jeff Abbott...biją na głowę Cobena :cheer: dlatego z czystym sumieniem ich polecam :thumbsup:

@Meir - dzięki za wskazówkę, nie ukrywam, że wezmę ją pod uwagę. Rozważam te książki dla tego, że kiedyś przeczytałem jedną jego książkę - "Obiecaj Mi", która jak się później okazało była częścią większego cyklu, dlatego też chciałbym przeczytać wszystkie. Po zakonczeniu obecnie katowynych pozycji ("Dekret" T. Clancy) rozważę co dalej :)

 

Ostatnio także przeczytałem książkę "Amazonia". Naprawdę mnie wciągnęła, szczerze polecam !

Odnośnik do komentarza

Czytanie czytaniem, a książki kosztują...

Możemy sobie narzekać i nic, a od stycznia książki nie będą zwolnione z VAT-u (prawdopodobnie będzie 8%).

 

Ciekawy opis jest dostępny TUTAJ.

 

Podsumowując wątek okazji, tanich książek. Polecam następujące:

http://dedalus.pl/ Dobre ceny i często perełki, oczywiście historyczne ale nie tylko

http://warto.net/ Tutaj znalazłem dużo historycznych, emigracyjnych no i stare kryminały smile.gif

http://poczytaj.pl/ Nowości i przystępne ceny

http://selkar.pl/ Jw. ale ceny jeszcze lepsze

http://czytajtanio.pl/

http://oczytani.pl/

Thx ;)

Odnośnik do komentarza

DawidS28...w wielkich bibliotekach jest wszystko

Wiem, wiem: Bibliotece Narodowej i krakowskiej "Jagiellonce". Tyle, że zbiory tej drugiej są udostępniane obecnym studentom (chyba tylko UJ), pracownikom naukowym oraz wykładowcom. Oczywiście, udało mi się tam dostać, mimo, iż nie spełniam wymagań :D

 

Hobby, jak hobby, do najdroższych nie należy, a wiele radości daje. ;)

(Lepiej tworzyć kolekcję książek, niż ciuchów czy butów, a znam kilka takich przypadków)

Odnośnik do komentarza

To się nie zrozumieliśmy DawidS28 :)...miałem na myśli zwykłe "zabijacze czasu" a nie periodyki naukowe ;)

Ależ nie...

Te dwie biblioteki i kilkanaście innych właśnie muszą mieć wszystko, co zostaje wydane (ale tylko UN i BUJ muszą to przetrzymywać wieczyście, reszta moze się pozbyć po 50 latach...). Reszta bibliotek: zależnie od miejsca wydania i tematyki.

Podałem tylko te dwie, jako najlepsze przykłady.

 

BTW. Moje hobby też daje wiele radości: kolekcjonuje perfumy :cheer:

Teraz się zastanawiam nad pewną rzeczą... czy ta druga osoba na Twoim zdjęciu to dziewczyna :lol:

A na poważnie: ciekawe hobby ;)

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że książki trochę kosztują. Co prawda wydatek np 25 zł nie jest strasznym wydatkiem, ale jak chcesz sobie kupić np 4 książki w miesiącu to już się robi z tego poważna kasa.

ja osobiście książki wypożyczam z biblioteki. Sprawdzam co jest z nowości, czytam recenzje na empiku itp a potem co mnie interesuje wyszukuje w bibliotece miejskiej. Chyba tylko raz zdarzyło mi się żeby nie było danego tytułu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...