Skocz do zawartości

Czy moja plyta główna wspiera bootowanie przez USB?


Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak rozumiem chodzi o pamięć na USB (typu pendrive, lub dysk przenośny), tak? Jeśli tak, to w niektórych płytach trzeba zrobić taki myk, że podłącza się ową pamięć, wtedy (nie wcześniej) należy wejść do BIOSu i urządzenie pojawia się jako dysk twardy. Wtedy wystarczy zmienić kolejność bootowania się z dysków twardych i wszystko powinno działać. Nie wiem jak jest w przypadku tej płyty, ale pewnie w instrukcji coś na ten temat jest.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak tam jest w abitach ale ja w gigabajcie wciskam f12 i po prostu wybieram urządzenie z którego ma bootować. Z tym, że nie wybieram usb-hdd, usb-zip itd. Rozwijam gałąź dysków twardych (przy HDD mam "plusik") i stamtąd wybieram pendrive.

 

Oczywiście pendrive musi być bootowalny. Przydaje się programik HP USB Disk Storage Format Tool i pliki bootujące np z win98. Wpisz w google "bootowalny pendrive". Jeden z pierwszych linków prowadzi już za rączkę...

Odnośnik do komentarza

Z Abitami jest ten problem, że firma się wycofała i z tego powodu trudno jest znaleźć jakiekolwiek manuale w sieci. Wiele linków niestety nie działa, dlatego najlepiej by było, gdyby autor tematu przeszukał papierowy manual, który powinien posiadać, bo nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ten manual znajdzie się znowu dostępny na stronie.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak tam jest w abitach ale ja w gigabajcie wciskam f12 i po prostu wybieram urządzenie z którego ma bootować. Z tym, że nie wybieram usb-hdd, usb-zip itd. Rozwijam gałąź dysków twardych (przy HDD mam "plusik") i stamtąd wybieram pendrive.

 

Oczywiście pendrive musi być bootowalny. Przydaje się programik HP USB Disk Storage Format Tool i pliki bootujące np z win98. Wpisz w google "bootowalny pendrive". Jeden z pierwszych linków prowadzi już za rączkę...

Urządzenia nie ma wśród dysków twardych. Oczywiście pendrive jest bootowalny, pośrednio o tym wspomniałem w poprzednim poście.

 

Dodane: Gdy podłączyłem pendrivea do portu umieszczonego z tył obudowy i wybrałem z listy "Bootable add-in card" zadziałało!

Dziękuje za okazany mi czas. :)

 

Ciekawe dlaczego gdy podłączam pamięć do przedniego wejścia to wtedy nie działa? Może ktoś wie o co chodzi? Rzecz jasna poza tym mankamentem to port ten działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Ciekawe dlaczego gdy podłączam pamięć do przedniego wejścia to wtedy nie działa? Może ktoś wie o co chodzi? Rzecz jasna poza tym mankamentem to port ten działa poprawnie.

1. Zła jakość gniazda przedniego panelu + kabla łączącego.

2. Sprawdź czy kabel łączący ma podpięte wszystkie kabelki pojedyńcze (jeżeli nie jest to kompletny wtyk 9-pinowy).

3. Są płyty, które mają gniazda USB jako dodatkowe z ograniczoną funkcjonalnością.

4. Zastosuj przedłużacz USB.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...