Skocz do zawartości

Szukam najmniej obiążającej przeglądarki internetowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Dawno temu pomogliście mi znaleźć alternatywę dla GG. Dzięki czemu mój komputer jest mniej obciążony. Teraz przyszedł czas na przeglądarkę. Obecnie używam Firefoxa ale z wersji na wersję staje się on coraz gorszy. Po ostatniej aktualizacji wywala co i rusz problemy z flashem. Lubię Firefoxa ze względu na ilość dodatków, ale cierpliwość ma swoje granice.

Mam na komputerze takze Google Chrome, który jest bardzo przyjemny przy 1 karcie ale jak zaczyna się na nim operować porządnie to i on zaczyna zajmować coraz więcej miejsca w pamięci i trzeba go wyłączyć i włączyć ponownie by przestał być tak zasobożerny.

Pamiętam, że kiedyś używałem Comodo Dragon, sprawdziłem teraz i ta przeglądarka też upadła i roztrzaskała się przez ostatnie lata. Kiedyś (ok. 2 lata temu) była świetna.

 

Dlatego mam pytanie, znacie może coś wydajniejszego niż powyższe przeglądarki? Zależy mi na tym by przeglądarka zjadała jak najmniej zasobów komputera + miała możliwość blokowania reklam.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przytoczę tutaj fragment z jednego artykułu ze strony chip.pl:

 

1. miejsce - Google Chrome 11

 

Przykra informacja dla fanbojów pozostałych przeglądarek, ale to Google Chrome najlepiej obchodzi się z wykorzystaniem zasobów komputera. Po pierwsze - zużywa najmniej pamięci RAM, zwłaszcza gdy mamy otwarte wiele kart. Po drugie, skutecznie wspomaga się kartą graficzną. Po trzecie - nie wykorzystuje zasobów komputera na otwarte karty, które są aktualnie niewidoczne dla użytkownika.

 

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/a...e#ixzz1zyOdRCWG

Natomiast z mniej znanych i oficjalnych bardzo polecana jest przeglądarka Dillo, natomiast sam jej nie używam i nie mogę o niej wyrazić opinii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...