Skocz do zawartości

Router do 200zł


siwy3461

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Witajcie. Szukam dobrego routera do podanej kwoty, chodzi o to, żeby umożliwiał on komfortowe korzystanie i internetu na laptopie i komputerze stacjonarnym(równocześnie oczywiście:P), dobrze by było gdyby był łatwy w konfiguracji bo w sieciach to ja jestem kompletnie zielony, dobrze by było jak bym mógł zastosować w nim te porady(żeby to mnie nie przerosło) https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/174-o-czym-musimy-pamietac-zabezpieczajac-siec-bezprzewodowa/

Póki co znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item1155697394_router_wifi_linksys_wrt54gl_eu_open_linux_fv_kr.html

i

http://allegro.pl/item1146336958_salon_linksys_wrt120n_wifi_n_dsl_kablowka_lublin.html

 

Przy czym na ten drugi skarżą się niektórzy użytkownicy.

 

Proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Linksys WRT120N jest ok - problemem jednak jest brak zewnętrznej antenki. Wiąże się to z tym, że zasięg jest mniejszy niż w Linksys WRT54GL-EU.

Niestety polityka Linksysa jest taka, że routery mają był ładne, a nie funkcjonalne - a szkoda.

 

Tak nawiasem - jaki ma być to router:

Z modemem (ADSL), czy DSL?

Jeżeli nie wiesz, to napisz kto jest twoim dostawcą Internetu oraz jaki obecnie masz modem.

Odnośnik do komentarza

Ok, czyli masz DSL - możesz więc wybrać jeden z routerów podanych w pierwszym poście. Aczkolwiek proponowałbym :

WRT54GL-EU - dlatego, że odkręcane antenki. W każdej chwili można je wymienić na mocniejsze. Poza tym nie można narzekać na jego zasięg.

 

Co do samego podpięcia...

Skrętkę z modemu, którą obecnie masz wpiętą do komputera wpinasz do routera (do portu WAN). Do routera powinna być dołączona jedna skrętka - podłączasz ją do komputera i do interfejsu oznaczonego jako LAN na routerze).

 

Co do samych ustawień połączenia od strony dostawcy - to już ci nie powiem jak sytuacja wygląda.

Możesz mieć przypisany stały adres IP, adresy mogą być przypisywane dynamicznie (DHCP), może być także dodatkowe filtrowanie po adresach MAC.

Kwestię adresów (statyczne-dynamiczne sprawdzisz w połączeniu sieciowym - jeżeli masz ustawione pobieranie adresów automatycznie, to w konfiguracji routera nie będziesz musiał nic zmieniać jeżeli chodzi o WAN.

Jeżeli masz ustawiony jakiś stały adres (przypisany ręcznie), to ten sam adres ustawisz w konfiguracji routera (wybierasz opcję stasic). Oczywiście w połączeniu sieciowym na kompie dajesz automatycznie pobieranie adresów (domyślnie na routerze dhcp jest włączone).

Jeżeli dostawca ma ustawione filtrowanie adresów MAC, to będziesz musiał do niego zadzwonić i podać adres MAC interfejsu WAN.

 

Na koniec pozostaje zabezpieczenie połączenia bezprzewodowego (WPA2) oraz zmiana hasła do PA.

 

Starałem się w miarę prosto to opisać - w razie problemów z konfiguracją napisz na forum.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...