Skocz do zawartości

Zapora systemu Windows - Nie działa


MrPajax

Rekomendowane odpowiedzi

Moja zapora systemu nie działa. Pokazuje mi cały czas komunikat, że zapora systemu windows jest wyłączona i prosi abym ją włączył. Wchodze w dział panelu sterowania --> Zapora Systemu Windows i pokazuje się obok niej "Użyj ustawień zalecanych." Naciskam to, lecz nic się nie dziej. Po dłuższej chwili nadal nic. Próbowałem włączać i wyłączać system, lecz nic to nie pomogło.

 

Próbowałem tego poradnika z waszego forum: https://www.fixitpc.pl/topic/6855-rekonstrukcja-zapory-systemu-windows/ lecz nie pomógł mi on. Zawsze przy pliku MpsSvc pokazuje błąd rejestru, że jest uszkodzony lub brakuję pliku.

 

Mój system to: Windows 7 Ultimate x64

 

W załączniku dodaje logi z OTL.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Zawsze przy pliku MpsSvc pokazuje błąd rejestru, że jest uszkodzony lub brakuję pliku.

 

Gdzie to się pokazuje? Wykonaj weryfikację poprawności plików systemowych za pomocą komendy sfc /scannow, za pomocą kolejnej komendy przefiltruj log do wystąpień znaczników [sR]: KLIK. Przedstaw wynikowy log.

 

 


Uwagi poboczne (do wykonania potem):

 

1. System nie ma pliku HOSTS:

 

Hosts file not found

 

Włącz pokazywanie rozszerzeń: w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > odznacz Ukrywaj rozszerzenia znanych typów. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą hosts bez żadnego rozszerzenia

 

Plik wstaw do folderu C:\Windows\system32\drivers\etc.

 

2. Odinstaluj pasek adware DAEMON Tools Toolbar.

 

3. Usuń wpisy martwe i szczątki innych adware. Popatrz do spoilera.

 

 

 

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Start Page"="about:blank"

"Search Bar"=-

"Search Page"=-

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{1F096B29-E9DA-4D64-8D63-936BE7762CC5}]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{56256A51-B582-467e-B8D4-7786EDA79AE0}]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{5F3BEBD5-F6C6-A4B8-EDD2-A6F5F61813A8}]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{96bd48dd-741b-41ae-ac4a-aff96ba00f7e}]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{AD22EBAF-0D18-4fc7-90CC-5EA0ABBE9EB8}]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{FD5CD67F-DA82-6C3B-A049-4E82BBB6B6E2}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{56256A51-B582-467e-B8D4-7786EDA79AE0}]

 

:Files

C:\Users\Pawel\AppData\Roaming\SuperPump

C:\Program Files (x86)\v9Soft

C:\Program Files (x86)\Common Files\ZugoInstaller.exe

C:\Users\Pawel\AppData\Roaming\autorun.exe

C:\Users\Pawel\AppData\Roaming\chrtmp

 

:OTL

O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {10EDB994-47F8-43F7-AE96-F2EA63E9F90F} - No CLSID value found.

O4 - HKCU..\Run: [CompuCare Check for updates] C:\Users\Pawel\AppData\Roaming\SuperPump\updater.exe ()

O4 - HKCU..\Run: [eType] C:\Users\Pawel\AppData\Roaming\eType\eType.exe File not found

O4 - HKCU..\Run: [PlayNC Launcher] File not found

O9 - Extra Button: Run IMVU - {d9288080-1baa-4bc4-9cf8-a92d743db949} - C:\Users\Pawel\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\IMVU\Run IMVU.lnk File not found

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@esn.me/esnsonar,version=0.70.0: C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\Sonar\0.70.0\npesnsonar.dll File not found

FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\@Skype Limited.com/Facebook Video Calling Plugin: C:\Users\Pawel\AppData\Local\Facebook\Video\Skype\npFacebookVideoCalling.dll File not found

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

MrPajax, gdy nikt jeszcze nie odpisał, a chcesz coś uzupełnić, stosuj funkcję Edytuj. Posty powyżej sklejam.

 

 

W SFC jest odczyt wskazujący na problem z komponentem sieciowym:

 

2012-06-23 15:51:28, Info    CSI    000002f3 [sR] Cannot verify component files for NetFx-System.Configuration.Install, Version = 6.1.7601.17514, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture neutral, VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b03f5f7f11d50a3a}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral, manifest is damaged (FALSE)

 

+

 

Dodam jeszcze, że nie działa mi Windows Update

 

Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu": KLIK. Przedstaw wynikowy checksur.log

 

 

PS Czemu muszę uzupełnic plik Host i usunąć Deamon Toolbar?

 

Pierwszy generuje błędy w Dzienniku zdarzeń:

 

Error - 2012-06-23 04:44:34 | Computer Name = Pawel-Komputer | Source = Microsoft-Windows-DNS-Client | ID = 1012

Description = Wystąpił błąd podczas próby odczytu lokalnego pliku hosts.

 

A drugi jest śmieciem, adware.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zawartość pliku CheckSUR w spoilerze. Nie mogłem tego wysłać w załączniku.

 

 

 

=================================

Checking System Update Readiness.

Binary Version 6.1.7601.21645

Package Version 15.0

2012-06-24 09:37

Checking Windows Servicing Packages

Checking Package Manifests and Catalogs

Checking Package Watchlist

Checking Component Watchlist

Checking Packages

Checking Component Store

(f) CSI Manifest Missing 0x00000002 amd64_netfx-system.configuration.install_b03f5f7f11d50a3a_6.1.7601.17514_none_fadc434efc9dfca1.manifest amd64_netfx-system.configuration.install_b03f5f7f11d50a3a_6.1.7601.17514_none_fadc434efc9dfca1

(fix) CSI Manifest Missing CSI File Replaced File: amd64_netfx-system.configuration.install_b03f5f7f11d50a3a_6.1.7601.17514_none_fadc434efc9dfca1.manifest From: C:\Windows\CheckSur\v1.0\windows6.1-7601-x64-neutralcab.cab

Summary:

Seconds executed: 401

Found 1 errors

Fixed 1 errors

CSI Manifest Missing Total count: 1

Fixed: CSI Manifest Missing. Total count: 1

 

 

 

Co moge zrobić w związku z tą zaporą i Windows Update?

 

PS Dodam,że gdy zrobiłem loga wcześniejszego komendą sfc /scannow to mam wrażenie, że komputer mniej muli. Jakby szbciej wykonuję dane operacje np. uruchamianie skypa.

Odnośnik do komentarza
Co moge zrobić w związku z tą zaporą i Windows Update?

 

Narzędzie Checksur wykryło uszkodzenie (to które punktował skan SFC) i naprawiło. Zresetuj system i sprawdź czy nadal są aktualne problemy z Windows Update i Zaporą.

 

 

PS Dodam,że gdy zrobiłem loga wcześniejszego komendą sfc /scannow to mam wrażenie, że komputer mniej muli. Jakby szbciej wykonuję dane operacje np. uruchamianie skypa.

 

Placebo albo coś innego się jeszcze wydarzyło. SFC ograniczył się do akcji "tylko do odczytu", nic nie naprawiał.

 

 

Nie mogłem tego wysłać w załączniku.

 

Załączniki przyjmują tylko rozszerzenie *.TXT a nie *.LOG. Poza tym, log krótki i nie warto zajmować załączników, wystarczy go wkleić do posta.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
W zaporze systemu pisze abym użył ustawień zalecanych. Powtarza się ta sama sytuacja co w pierwszym poście.

 

Podaj dodatkowy skan na klucze Zapory. Uruchom SystemLook x64 i w oknie wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\BFE /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\MpsSvc /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\mpsdrv /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess /s

 

Klik w Look.

 

 

W Windows Update wyświetla mi się błąd o numerze 80246008.

 

W Dzienniku zdarzeń jest taki błąd:

 

Error - 2012-06-23 04:46:31 | Computer Name = Pawel-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = Usługa Usługa inteligentnego transferu w tle zależy od usługi System

zdarzeń COM+, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: %%1058

 

Do wykonania ten artykuł: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pisało, że brak plików BFE. Próbowało także dać uprawnienia.

 

Pokaż odczyt z tego narzędzia. Nie wiem o jakich "plikach" tu mowa skoro SFC nie notowało braku tego rodzaju.

 

Proponuję również wykonać jeszcze raz część mojej rekonstrukcji zapory. Tzn. operację z SetACL nakładającym uprawnienia dla BFE + MpsSvc + SharedAccess. Zresetuj system.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie podałeś raportu z diagnostyka Microsoftu, o jakich "plikach BFE" mowa. Poza tym, jak wygląda sytuacja w services.msc, tzn.:

- Czy usługa Podstawowy apara filtrowania ma status "Uruchomiono"? A jeśli nie to jaki błąd zwraca próba zastartowania jej przyciskiem?

- Jaka jest formuła błędu podczas próby uruchomienia usługi Zapora systemu Windows?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Podepnę się pod temat ponieważ mam ten sam problem.

Nie da się uruchomić zapory systemu windows.

Odpowiadając na powyższe pytania:

-usługa Podstawowy aparat filtrowania jest wyłączona i nie da się jej włączyć.

-przy próbie włączenia zapory wyskakuje błąd: "System nie może uruchomić usługi Zapora systemu Windows na komputerze Komputer lokalny. Błąd 1068:uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się."

Operacje opisywane w powyższych postach zdały się na nic.

Na dodatek pojawił się na pulpicie napis: Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna" ;)

Ponadto system nie widzi urządzeń audio ale one działają. Zmienił się także ekran logowania na standardowy Windowsa.

 

EDIT:

Eset OnLine wykrył wirusa w plikach jakiegoś programu - usunąłem program usunąłem wszystkie jego wpisy w rejestrze dzięki czemu zniknął napis na pulpicie.

Na resztę pomogło przywracanie systemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...