Skocz do zawartości

Zamulony system, wolne otwieranie, problemy z uruchamianiem


flexfit

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer miał problemy z uruchamianiem. Okno logowania systemu, klikałem w ikonkę i nic. Wyświetlało tło pulpitu po czym nic nie dało się zrobić. Po restarcie jednym lub wieloma uruchamiał się sprawnie, trochę zamulony ale działał.

 

Ostatnio już resetowanie nie pomagało. Kolega obejrzał, 'coś zrobił' w trybie awaryjnym, coś usunął, coś kliknął i zaczął działać bez zarzutu. Po dwóch dniach, czyli dzisiaj komputer zamulił się przeokrutnie, uruchamia bardzo długo porównując z tym co było zaraz po instalacji systemu, czyli w grudniu.

 

Niestety zanim zacząłem szukać pomocy w internecie i przeczytałem co i jak użyłem combofixa. Raz w trybie awaryjnym, raz normalnie. Usunąłem kilka programów, oczywiście nic nie pomogło.

 

Otwieranie zwykłych tekstowych plików zajmuje kilkukrotnie więcej czasu, nie wspominając o przeglądarce.

 

Objawy z problematycznym włączaniem systemu pojawiły się po ponownej instalacji oprogramowania ATI do grafiki, odinstalowałem w trybie awaryjnym. Wnioskuję, że to było wcześniej przyczyną, skorzystałem jedynie ze sterowników bez oprogramowania.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Po dwóch dniach, czyli dzisiaj komputer zamulił się przeokrutnie, uruchamia bardzo długo porównując z tym co było zaraz po instalacji systemu, czyli w grudniu. (...) Otwieranie zwykłych tekstowych plików zajmuje kilkukrotnie więcej czasu, nie wspominając o przeglądarce.

 

1. W Dzienniku zdarzeń jest dużo nagrań tego rodzaju:

 

Error - 2012-06-21 16:09:10 | Computer Name = DZIDZIA | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi Windows Search z powodu następującego błędu:

%%1053

 

Error - 2012-06-21 16:09:40 | Computer Name = DZIDZIA | Source = DCOM | ID = 10010

Description = Serwer {7D096C5F-AC08-4F1F-BEB7-5C22C517CE39} nie zarejestrował się

w modelu DCOM w wymaganym czasie.

 

Kontra obiekt w logu:

 

O28 - HKLM ShellExecuteHooks: {56F9679E-7826-4C84-81F3-532071A8BCC5} - C:\Program Files\Windows Desktop Search\MsnlNamespaceMgr.dll (Microsoft Corporation)

 

Rozpocznij od całkowitej deinstalacji wtórnego dla systemu schematu wyszukiwania Windows Desktop Search. Zresetuj system i podaj wyniki czy jest jakaś poprawa.

 

2. W przypadku braku wyników w punkcie 1 tu jeszcze rysuje się potencjalny wpływ ESET.

 

 

Objawy z problematycznym włączaniem systemu pojawiły się po ponownej instalacji oprogramowania ATI do grafiki, odinstalowałem w trybie awaryjnym. Wnioskuję, że to było wcześniej przyczyną, skorzystałem jedynie ze sterowników bez oprogramowania.

 

Wg OTL aktualnie sterownik ATI bardzo archaiczny:

 

DRV - [2004-06-10 00:00:00 | 000,746,496 | ---- | M] (ATI Technologies Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\ati2mtag.sys -- (ati2mtag)

 

 

Niestety zanim zacząłem szukać pomocy w internecie i przeczytałem co i jak użyłem combofixa. Raz w trybie awaryjnym, raz normalnie.

 

To gdzie są logi z tamtych uruchomień?

 

 

PS. I doczyść sobie szczątki ruskich wtrętów i wpisy odpadkowe. W spoilerze instrukcje.

 

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O3 - HKU\S-1-5-21-1645522239-789336058-842925246-1004\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {09900DE8-1DCA-443F-9243-26FF581438AF} - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-1645522239-789336058-842925246-1004\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} - No CLSID value found.
IE - HKU\S-1-5-21-1645522239-789336058-842925246-1004\..\SearchScopes\{E88E0043-C9D4-4e33-8555-FEE4F5B63060}: "URL" = "http://go.mail.ru/search?q={searchTerms}&utf8in=1&fr=ietb"
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Opera\Memctl.sys -- (Memctl)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\Dzidzia\USTAWI~1\Temp\esihdrv.sys -- (esihdrv)
CHR - plugin: AVG Internet Security (Enabled) = C:\Documents and Settings\Dzidzia\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmfkcklnlgedgbglfkkgedjfmejoahla\12.0.0.1901_0\plugins/avgnpss.dll
[2012-06-19 12:58:17 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVG2012
[2012-03-04 00:28:46 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Guard.Mail.Ru
[2012-02-09 22:17:23 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Dzidzia\Dane aplikacji\Yandex
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Windows Search usunięte przez dodaj/usuń programy, wykonało się bez problemu. Nie pomogło, nadal jest system ociężały.

 

W związku z tym do sprawdzenia:

 

1. Wzmiankowany już ESET. Test dający największą pewność to deinstalacja.

 

2. Tryb transferu dysku, czy DMA nie zostało zdegradowane do PIO: KLIK (ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA). Zwracasz uwagę na linię "bieżący tryb transferu".

 

 

Skrypt wykonałem. Dodaję aktualne logi i winiki wykonania skryptu.

 

Pomyślnie wykonany. Możesz zastosować Sprzątanie w OTL.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Długo nie odpisałem, dzisiaj rano dopiero mogłem sprawdzić ostatnie dwa punkty. Odinstalowanie ESET nie zrobiło większej różnicy, DMA nie zostało zdegradowane. Ale tknęła mnie jedna rzecz, oprogramowanie do obsługi touchpada Synaptics przestało działać, uruchamiać się, cokolwiek widocznego. Po deinstalacji komputer śmiga. Instaluję ponownie, oprogramowanie nie uruchamia się, komputer muł.

 

Nie wiem co z tym zrobić, trochę upierdliwy jest działający touchpad podczas podpiętej myszy bezprzewodowej. A widzę możliwość wyłączenia touchpada na czas podpięcia innej myszki tylko dzięki temu oprogramowaniu. Nie ma żadnego przycisku on/off.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co z tym zrobić, trochę upierdliwy jest działający touchpad podczas podpiętej myszy bezprzewodowej. A widzę możliwość wyłączenia touchpada na czas podpięcia innej myszki tylko dzięki temu oprogramowaniu. Nie ma żadnego przycisku on/off.

Jeśli nie korzystasz z touchpada mozesz go wyłaczyć w biosie. Sekcja Advanced szukaj Internal Pointing Devices lub coś w ten deseń.

 

A tak na marginesie, nie mam na swoim lapku żadnego specjalistycznego progtamu do touchpada i jak chce korzystać sterowniki systemowe wystarczaja w zupelności.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...