Skocz do zawartości

GParted - Jak urwać kawałek partycji C do D


Grigory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

ze względu na niewystarczającą znajomość j. angielskiego a konieczność, proszę o pomoc. Proszę o instrukcje krok po kroku jak urwać kawałek part. C (GB) bez żadnego systemu i połączyć z part. D (MB), myślę o GeParted, kiedyś coś nim naprawiałem. Sprawa ma się tak: system wgrany został na D (XP) i krzyczy by powiększyć miejsce na rejestr. Zaznaczam, że to nie mój komputer, nie ja go wgrywałem!!! a gościa z pracy (około 47 lat) on też tego nie spartaczył ale to on będzie robić. Wiem że jest ryzyko komplikacji.

Początkowo myślałem, że komputer jest zawirusowany bo xp uruchamiał blisko 15 minut, utworzyłem i dałem płytę ratunkową, na penie zainstalowałem zaktualizowanego ntymalware i dr. weba.

PLIS :cheer:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Zaznacz /dev/hdb2 (dysk C ) i klikamy prawym przyciskiem myszy na Resize/move

2. W Free Space Preceding wpisz ile chcesz uciąć z partycji (Free Space Followingzostaw jak jest = (0) )

3. Teraz powiększ D. Wpisujemy w pole New Size sumę pola New Size + Free Space Following , nie wpisuj nic w Free Space Preceding, niech zostanie (0).

4. Wciśnij APLY

Odnośnik do komentarza

To ja napiszę o jeszcze o kilku ważnych rzeczach.

Po pierwsze ściągnij sobie najnowszą stabilną wersję. Jedna z poprzednich (nie pamiętam która) miewała problemy z partycjami NTFS.

Po drugie, po zmienieniu rozmiarów partycji i zresetowaniu kompa Windows powinien przy uruchomieniu poinformować, że system plików wymaga sprawdzenia. Tego testu nie należy przerywać, bo można stracić partycje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...