Skocz do zawartości

Linux Mint (Cinnamon) - Płyta nie bootuje


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Luciwy laptop Dell Latitude postanowilem dac synowi. Wczesniej wyczyscilem HDD przy pomocy DBAN.W BIOS ustawilem botowanie na CD. Zabotowalem sprawdzona plytka i..komunikat "brak sektora botujacego na twardym dysku - brak urzdzen bootujacych nacisnij F1 aby ponownie zabotowac F2 zeby ustawic bios"Sytuacja teraz jest taka, ze nie mam zadnego systemu i nie bootuje mi CD z Linuksem Mint. Przy pomocy GParted zrobilem z calego HDD jedna partycje pierwotna. Jak uzyje MBRWork to mam komunikat > PANIC: MCB chain corrupted

> System Halted

Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak pada napęd to zaczyna się właśnie od nie-czytania pewnych typów płyt. Weź no przemyj spirytusem (byle nie salicylowym ;)) ewentualnie wodą kolońską soczewkę lasera.

@Edyta

Jeśli laptop obsługuje bootowanie z USB możesz sobie zrobić instalatora linuxa na USB --> http://www.pendrivelinux.com/

Ewentualnie łatwiej za pomocą http://www.sarducd.it/ bo tu można se wyklikać LIVE CD :) i sam ściaga etc.

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Najprostszy test czy sama płyta nie jest walnięta to sprawdź u kogoś z napędem. Po za tym jak wspomniał Piotreek to psujący się napęd czyta wybiórczo płyty.

Na drugim laptopie plyta pracuje prawidlowo. Wszystko wskazuje na Wasza diagnoze.

W BIOS mam tylko 3 opcje bootowania:

1 - CD/DVD

2 -Diskette drive

3 - hdd

Przyszla mi jeszcze mysl do glowy zeby zainstalowac Ploop Bootmanagera ktory daje dodatkowo mozliwosc bootowania z USB..

Uzywam Verbatima.

Co mozna jeszcze zrobic w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...