Skocz do zawartości

Facebook - nowy wirus


Rekomendowane odpowiedzi

Na Facebooku pojawił się kolejny wirus chyba tak to można nazwać.

Specjalistą nie jestem ale widzę że wiele osób klika w linki które to coś generuje , po kliknięciu jest przekierowanie na stonę w którym wyskakuje okienko pobierania pliku "jakaśtamnazwa.exe" ludzie to pobierają i potem wirus rozsyła te linki dalej .

 

Tak wygląda wiadomośc pozostawiona na tablicy :

 

1facebook.JPG

 

 

Wie ktoś już jak z tym walczyć ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kolega umieścił na mi na facebooku na tablicy link zaczynałsię od ikeafotosonica.com ... itd on ma chyba wirusa na kompie bo widziałem że wszystkim znajomym też porozsyłał.

w linku było imie i nazwisko każdej osoby, w moim przypadku moje, oraz w nazwie pliku było coś jakby Image, że niby to zdjęcie jest, ale to był plik exe. kliknąłem go i zauważyłem kilka zmian na komputerze: w autostarcie nieznane pliki:oqdheoo (plik neoxlx.exe) oraz irfqy (irfqy.exe) ten ostatni nie mogę wyłączyć z autostartu, a ten neoxlx.exe mogę ale po ponownym uruchomieniu powraca. I jeszcze pozmieniały mi się strony startowe w IE i Firefoxie. bardzo dziwne bo za każdym razem strona była inna (inny adres) więc zmieniłem w ustawienia i narazię nie ma tego, Internet Explorer nie działa teraz , zaraz jak go włączę to wyskakuje błąd i się wyłącza. pomóżcie, mogę użyć Combofixa?

 

http://niebezpiecznik.pl/post/nowa-fala-atakow-na-facebooku/

Odnośnik do komentarza

Przepraszam że odpisuję w tym dziale, ale trafia mnie jak widzę pytanie o Combofix.

 

w linku było imie i nazwisko każdej osoby, w moim przypadku moje, oraz w nazwie pliku było coś jakby Image, że niby to zdjęcie jest, ale to był plik exe. kliknąłem go i zauważyłem kilka zmian na komputerze:

Nie uruchamia się plików z podejrzanych lokalizacji. Przecież większość przeglądarek wyświetla informacje, że pobiera się aplikację z internetu...

 

pomóżcie, mogę użyć Combofixa?

Nie. Dobrze, że chociaż pytasz. Nie używaj tego programu, póki nie każe Ci ktoś z uprawnionych i wykwalifikowanych. A jak już założyłeś temat w Dziale pomocy doraźnej, to zastosuj się do obowiązujących zasad i zrób logi zarówno z OTL, jak i z Gmera.

Odnośnik do komentarza

przeskanowałem komputer programem NOD32 i wykrył te wirusy i wywalił. to dawać te logi czy nie?

i w jaki sposób mam je wkleić?

sorry że tak się pytam

Skoro NOD je wywalił, to daj też logi z NODa, żeby było wiadomo co i gdzie wykrył i czy na pewno wywalił wszystko.

Daj logi i to koniecznie. Logi potwiedzą, czy w systemie na pewno nic więcej szkodliwego nie ma.

W podlinkowanych przeze mnie w poprzednim poście tematach (gdybyś nie zauważył - trzeba kliknąć w tekst na niebiesko) jest wszystko, nawet na obrazkach masz, co dokładnie i w jakiej kolejności zrobić. Po prostu przeczytaj tematy.

Odnośnik do komentarza

maxflore

 

Wie ktoś już jak z tym walczyć ?

 

Pokazuje się tu raporty i już wszystko wiemy. Takich Facebookowych samorozsyłających się linków multum, i multum rodzajów infekcji które mogą wejść z Facebooka.

 

PS. I popraw link do obrazka, bo się nie wyświetla ("Obrazek nie może zostać wyświetlony ... ponieważ zawiera błędy").

 

 

lionziom

 

Proszę wpój sobie na przyszłość zasady działu: KLIK. Czyli: nie dopisuje się do cudzych tematów tylko zakłada własny, nie używa się ComboFix w domu, od razu dostarcza się obowiązkowe logi, a logi umieszcza się nie na sendspace tylko via Załaczniki forum, względnie na wklej.org (przekleiłam).

 

Dostarczone logi: nie widzę już śladów infekcji, ale nie podałeś tego:

 

z noda nie umiem

 

Z dzienników skanowania przeklej wyniki.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sprawa jasna. Wykonaj jeszcze czynności porządkowe na koniec:

 

1. Są aktualnie zainstalowane dwa antywirusy, NOD + MSSE. Jeden musi zostać odinstalowany, bo system jest zbyt obciążony, nie łączy się dwóch aktywnych AV z rezydentem.

 

2. Wyczyść lokalizacje tymczasowe za pomocą TFC - Temp Cleaner.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Wykonaj aktualizacje: KLIK. Tu z Twojej listy zainstalowanych wersje pod uwagę:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========[/color]

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX 64-bit

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin 64-bit

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{95140000-0070-0000-0000-0000000FF1CE}" = Microsoft Office 2010

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.6

"Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)

"Opera 11.60.1185" = Opera 11.60

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...