Skocz do zawartości

Błąd krytyczny systemu STOP: c000021a


Jonasz1978

Rekomendowane odpowiedzi

STOP :c000021a {B

błąd krytyczny systemu

Proces systemowy session manager initialization zakończył się niespodziewanie ze stanem 0xc0000005 (0x00000000 0x00000000) system zostanie zamknięty

 

AAAA BSOD i lipa po całości nie uruchamia nic nawet xp instalacyjnej pisze że brakuje mujakiegoś pliku .txt

 

DELL LATItude D531

 

wszystko chodziło do wczoraj i zamknąłem lapka i już się nie otworzył objawy były takie iż grzał się bardzo jak chodził nadmienię iż miał "nietakiego xp jakbym chciał" mieć :)

ale płytke mam instalkę normalną :) z nowym xp

 

Mam płytke ratunkową knoppix ale kompletnie nie wiem co i jak :(

 

co mogę zrobić?

Nie mam jak zgrać iso otlpe itp a potrzebuję uruchomić dziś lapka WAŻNE ech :(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co ten temat robi w dziale diagnostyki infekcji? Jakie są podstawy do takiego działania? Przenoszę do działu Windows XP.

 

 

Nie mam jak zgrać iso otlpe itp a potrzebuję uruchomić dziś lapka WAŻNE ech

 

Wątpliwe, byśmy sprawdzili logi z tego systemu.

 

 

STOP :c000021a {B

błąd krytyczny systemu

Proces systemowy session manager initialization zakończył się niespodziewanie ze stanem 0xc0000005 (0x00000000 0x00000000) system zostanie zamknięty

 

+

 

wszystko chodziło do wczoraj i zamknąłem lapka i już się nie otworzył objawy były takie iż grzał się bardzo jak chodził

 

To może być problem czysto sprzętowy.

 

 

Czy działa F8 > Tryb awaryjny oraz Ostatnia poprawna konfiguracja?

 

 

 

nawet xp instalacyjnej pisze że brakuje mujakiegoś pliku .txt

 

Precyzyjnie jakiego pliku, na jakim etapie?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Czy działa F8 > Tryb awaryjny oraz Ostatnia poprawna konfiguracja?

 

nie da rady nic uruchomic następuje restart a ekran się pojawia z wyborem i awaryjnego i innych lecz po naciśnięciu ładują się pliki i reboot :(

 

Precyzyjnie jakiego pliku, na jakim etapie?

 

PLIK INF txtsetup.sif jest uszkodzony lub nie ma go, stan 1024

instalator nie może kontynuować

 

na samym początku jak sprawdza plik konfiguracyjne

Odnośnik do komentarza

Mam silne wątpliwości czy w ogóle postawisz ten system na nogi, a "na dziś" to może być tylko Twoje pobożne życzenie. Nawet nie wiadomo na jakim poziomie usterka, ten błąd może być z różnych powodów, w tym sprzętowych. Tutaj bez płyt się nie obejdzie, tylko że jedyne czym dysponujesz to Knoppix:

 

 

Mam płytke ratunkową knoppix ale kompletnie nie wiem co i jak

 

Podmontuj dysk z Windows w trybie zapisu (domyślnie montuje w trybie tylko do odczytu) wg opisu z FAQ:

 

Q: I see the partitions from my hard disk on the desktop and can access their contents when I click on them, but if I try to write to them I always get the error message "access denied". How can I write to my existing partitions?

 

A: On Knoppix 5.0.1, other filesystems are mounted read-only by default. To enable writing on a filesystem, you can right-click the partition icon on the desktop, such as 'hda1' and select "Change read/write mode". The filesystem needs to be mounted before you can change the access mode. "Change read/write mode" menu selection does basically the same thing as the shell command 'mount -o remount,rw /dev/' where is your partition, such as 'hda1'. Also note that changing the permission bits (read/write/execute) of the device or the mounted directory won't enable writing access. Writing to NTFS is supported from Knoppix 5 up, though caution is advised since the support is still more or less experimental.

 

Po ustawieniu trybu zapisu wykonaj zamianę aktualnego rejestru czystą kopią post instalacyjną. Czyli z folderu C:\Windows\system32\config skopiuj pliki w miejsce zapasowe, następnie pliki te wymień ich odpowiednikami z C:\Windows\Repair. Stosuję tu ścieżki umowne znane z Windows. Jeśli to nie pomoże, problemem nie jest rejestr, problemem mogą być pliki systemowe czy sprzęt. Ale diagnostyka tego bez odpowiednich płyt ...

 

 

Kolejne pytanie: czy ten Dell ma jakiś wbudowany system Recovery wywoływany klawiszem funcyjnym, który zrzuca z ukrytej partycji świeży Windows?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No tak moze byc, eh dzieciaki :wacko:

PICASSO dobrze odczytał

 

no to lipa :(

 

wymontowałem płytke z kostkami tzw przedmuchałem i lipa nie działa już nic pojawia się monit że f2 setup f1 continue i f5 memtest - same błędy pamięci

Natomiast wszedłem do setup i jak wcześniej różnica była pomiędzy zainstalowanym memory a dostępnym memory około 100MB to teraz jest różnica

Memory Installed = 1536

Memory Avilable = 59

Memory Speed = 667 Mhz

Memory Channel Mode = Dual

Memory Technology = DDR2 SDRAM

 

 

Natomiast mam płytkę z knoppix plus płytke bezpieczeństwa ale stare rzeczy z 2006

 

ale nawet teraz się nie chce wczytać choć ma ustawione by czytał z cd

wyskakuje tablica

 

Memory write/read failure at 005DD838, read 5DB2DDB2 expecting 5DB25DB2

to resolve this issue, tray to reseat the memory

Decreasing available memory

Memory address line failure at 03C00000, read 00000000 expecting 3F3F3F3F

to resolve this issue, try to reseat the memory

Decreasing available memory

Strike the f1 key to continue, f2 to run the setup utility

Press F5 to run onboard diagnostics

 

i jak uruchamiam test mem przez f5 to kupa błędów :(

nie wiem nawet co teraz bo nie mogę uruchomić gada by wczytał mi nawet knoppixa a wcześniej czytał płytkę po wyjęciu pamięci i przeduchaniu :) zrobiła się lipa

 

Poszła płytka po f1 zobaczymy co mogę ale widzę że wczytuje się knoppix :(

i lipa

wyskoczyła tablica

THere are only 37536kb of RAM available in Your computer

While this usually sufficient for working under linuz, it is unfortunately not enough for starting bigger applications like KDE, or office suites. You an try to create a so-called swapfile on an existing dos-partition (if avilable) in the next step

 

:(

nie wiem co się wyhuśtało ale dzieje się coraz gorzej a wyjąłem bateryjkę i włożyłem lecz ni huhu

dziwne są te dane z widocznym RAM wcdześniej i teraz

 

nacisnąłem ok i

 

Sorry, no usable partitions available for swapfile

 

ale lipa .........

 

Po południu będę miał dostęp do stacji z CD choć nie wiem czy to coś pomoże

BŁAGAM bo nawet w knoppix nie mogę włączyć testu pamięci nie widzę KDE

monito mi się włączył

więc wykonałełm

memtest all

Odnośnik do komentarza

Problem w knoppix

gdy knopix zamontuje dysk C - nawet byłem i skopiowałem pliki na pena z windows\system32\config - to po chwili wymontował mi sam c:

gdy próbowałem zapisać z c:\windows\repair napisał że nie może zapisać gdyż jest wykonywany inny proces

 

natomiast gdy w KDF próbowałem podmontować znów dysk c: wyskoczył komunikat:

 

wywołano: mount /dev/sda1

couldn't mount device '/dev/sda1' : operation not supported

windows did not shut properly. try to mount volume in windows, shut down and try again

mounted failed

 

montuje na chwilę ? teraz nie mogę go zamontować bo nie widać nawet nic w KDF

znów widac może by go ręcznie?

 

 

 

Jonasz1978, po co ty sie tak meczysz? Trzeba wymienic RAM. Tu nic z żadnych Linuxów nie bedzie. Jak zależy ci na danych to wyciagnij dysk i podepnij do PC.

 

Przyjmuję :)

ALe....

JESTEM BARANEM :) i to z początku kwietnia .... i cholernie mnie wkurza jak coś nie rozumiem - szczególnie że męczę się sam ....

a w dodatku jest to nie logiczne

wszystko chodziło ba grzał się za bardzo ostatnio - fakt moja wina że się nie zainteresowałem i nagle pyk nic nie można zrobić?

Odnośnik do komentarza
a w dodatku jest to nie logiczne

wszystko chodziło ba grzał się za bardzo ostatnio - fakt moja wina że się nie zainteresowałem i nagle pyk nic nie można zrobić?

 

Jest logiczne. Grzał się trzeba było go wyczyścic zrobić testy ramu, dysku, procka. Wtedy byś wiedział co jest nie tak.

Próbowałeś go odpalic na jednej kości?

 

Tak czy siak, trzeba kupić nowe kostki.

Odnośnik do komentarza

Jest logiczne. Grzał się trzeba było go wyczyścic zrobić testy ramu, dysku, procka. Wtedy byś wiedział co jest nie tak.

Próbowałeś go odpalic na jednej kości?

 

Tak czy siak, trzeba kupić nowe kostki.

 

on ma jedną kość :(

 

chyba że coś w lapku trzeba pozmieniać

nie znam się tak by dokładnie Ci powiedzieć

fizycznie jest tylko jedna płytka pamięci

Odnośnik do komentarza
To nic nie zrobisz. Kość jest uszkodzona i trzeba kupić nową.

 

CZyli rozumiem iż jeśli wyciągnę płytkę pamięci i zapuszczę knoppixa to wystartuje?

Powiedz mi dlaczego wcześniej startował knoppix potem nie wystartował w pełnym trybie bo brakło mu pamięci następnie zrobiłem memtest z knoppix i knoppix wystartował normalnie?

 

Knoppix raz montuje hdd raz nie montuje hdd

i już sam nie wiem o co kamon

tylko pytanie czy rzeczywiście jest to pamięć czy coś z hdd?

Edytowane przez picasso
Używaj opcję Edytuj, gdy chcesz uzupełnić informacje, a nikt jeszcze nie odpisał. Posty sklejam. //picasso
Odnośnik do komentarza

Jonaszek, weź ze sobą tą popsutą kość RAM. Żeby na wzór była. Mozesz z niej spisać dane i podać na forum :D

 

Heheh dobre ale powiem Ci tak

musiałem roz... lapka od góry i dostać się do slotów wewnętrznych gdyż miałem oczywiście dwie kości pamięci :)

ta która się podpina od dołu (po odkręceniu śrubeczki) okazało się że była w miarę spoko tzn sys widzi 512 zainstalowane ale dostępne jest 494 czy coś

natomiast ta zouza która tkwiła pod klawiaturą lapka była 1Mb i frańca zainstalowane było 1Mb a dostępne było 54kb i to pieprzyło system

 

Fakt nie wiem czy sloty nie były też pokieraszowane gdyż za bardzo się grzało

Jak zainstaluje wszystko i wrócę do full opcji - bo trochę namieszałem odinstalowując kilka rzeczy to poproszę o sprawdzenie

 

to są stare kości ram także cały koszt naprawy wyniósł mnie 25PLN :)

plus nerwy i czas kręcenia śrubokrętem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...