Skocz do zawartości

Dysk Seagte 1TB, znikające pliki. Kolejny problem.


GregorGM

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy

http://www.fixitpc.p...nikajace-pliki/

zapewne pamiętacie moje problemy z dyskiem.

Długo wydawało się że jest ok. Niestety kilka dni temu zniknęła jedna z partycji i pewnie posypia się gromy na mnie z nieba za nie wykonanie kopii danych mimo wcześniejszych problemów. Dane z tej partycji są dla mnie bardzo ważne, oczywiście tylko niektóre. To czasem efekt kilku lat zbierania informacji i danych. Na szybkiego wykonałem kopie danych z pozostałych 3 partycji.

 

Odpaliłem programik DMDE, oczywiście zobaczył cała partycje jednak nie wszystkie pliki, następnie wyczyściłem partycję z zdjęciami i zrobiłem przy pomocy DMDE kopie danych na tym dysku. Jako że wychodziłem do pracy kazałem córce wyłączyć komputer jak się skończy akcji kopiowania. Gdy wróciłem z pracy zdziwiłem się gdyż DMDE już nie widział danych na utraconej partycji, widzi je natomiast w kopii na innym dysku którą wykonałem. Niestety jak wiadomo DMDE odzyskuje tylko po jednym pliku, więc niektóre katalogi są dla mnie niemal nie do odzyskania. Pomyślałem że skorzystam z jakiegoś programu do odzyskiwania danych, Utworzyłem partycje w miejscy utraconej programem Paragon Partition Manager™ 11 Free. Jako że miałem akurat zainstalowany programik GetDataBack użyłem go. Okazuje się że większość plików które próbowałem odzyskać zapisywała się już uszkodzona, czyli ten nie daje rady.

Dziwna sprawa bo w poprzednim temacie wspominałem http://www.fixitpc.p...dpost__p__64137 użyłem programu PTDD Partition Table Doctor 3.5 Portable i to właśnie on powiadamiał mnie o jakichś błędach. Program nie wygląda do kopńca na solidny więc tylko tyle że go odpaliłem i nie wykonywałem na nim żadnych operacji. Oto screeny o których wspominałem.

 

snap2ki.th.jpgsnap3kb.th.jpgsnap4jy.th.jpg

Czy możecie polecić mi jakieś działania aby w sposób bardziej hurtowy odzyskać katalogi? jakiś soft bardziej sprawdzony?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tylko jak ja mam to zrobić, program Segate nie widzi na nim problemów. Wyśle podłącza i po kilku dniach obarczą mnie wszystkimi kosztami . Ale nie to jest problemem, muszę odzyskać trochę danych, one są cenniejsze niż sam dysk. Jeśli nie będzie wyjścia będę pojedyncze pliki odzyskiwał przez DMDE, tyle że zajmie mi to strasznie dużo czasu

Odnośnik do komentarza

Wszystkie partycje są na ta chwile sprawne, niektóre programy widzą dane na tym dysku problem jest z ich odzyskaniem. Pliki mam w kopii zrobionej DMDE ale problem z odzyskiwaniem większej ilości plików jednocześnie ale to będzie chyba jedyny sposób, gdyż DMDE jak pisałem teraz nie widzi danych na partrcji która zginęła.Nic na niej nie zapisywałem więc nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...