Skocz do zawartości

Rozłączanie internetu jak ktoś dzwoni.


forii

Rekomendowane odpowiedzi

Uwierz mi podłączyłem dobrze zresztą można to podłączyć źle? Nie da się inaczego tego podłączyć niż pisałem, teraz problem jest inny, zacząłem się bawić tymi filtrami próbowałem podłączyć różnymi sposobami:

-jak 2 podłączone to nie ma neta

-2 odłączone prędkość neta 1,5mb sygnał 6db. :o

-sam 1 góry na moim piętrze to nie działa tak samo

-sam 1 na dole nie obok routera to działa

-Teraz podłączyłem wszystko tak jak było wcześniej w końcu jest net ale co się zmieniło? : DownStream 1473 kbps przy SNR 27 db

 

Ktoś mi to wyjaśni?

 

 

Na speedtest też mi pokazuje że mam 1,5mb no nie gadajcie że popsułem sobie jeszcze przepustowość?.........

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To akurat nie będzie takie trudne. Niektóre DSLAM-y są skonfigurowane tak, by przy częstym zrywaniu połączenia narzucały synchronizację na niższej prędkości. Prawdopodobnie do tego doszło. Jeśli nic się nie będzie dziać, to korzystaj z takiego łącza i pilnuj, czy połączenie się rwie, gdy ktoś dzwoni. Masz teraz SNR równe 27 dB = w teorii bardzo stabilne, wzrost SNR Margin wynikł ze spadku prędkości.

 

Trochę się pogubiłem: jak teraz są podpięte mikrofiltry?

Odnośnik do komentarza

Tylko na parterze, na moim piętrze nie ma mikrofiltru.

są podpięte tak jak zawsze miałem tylko właśnie sie zdziwilem ze ta predkosc spadła.

 

Mam takie pytanie jeżeli teraz faktycznie jak mam ten dosyć stabilny sygnał to jak mi się rozłączy internet to wina już kogo będzie usługodawcy ? Czy już faktycznie wina tego mojego routera i koniecznie musze go wymienić na nowy?

Odnośnik do komentarza

Przy SNR Margin 27 dB sprawny router nie zerwie połączenia sam z siebie. Są generalnie trzy przypadki, kiedy może się teraz połączenie zerwać: uszkodzenie routera (to jednak jest D-Link...), problem u dostawcy lub błędna konfiguracja mikrofiltrów. Spróbuj zadzwonić na swój numer i sprawdzać na bieżąco SNR i stan połączenia. Możesz sobie odpalić polcenie ping -t 8.8.8.8 i czekać, aż pojawi się komunikat o błędzie.

Odnośnik do komentarza

Ok oto moje kolejne pytania (sry że tak pytam ale chyba widzicie ze trzeba mi tlumaczyc jak nowemu)

1. Jak przywrócić moją prawdziwą przepustowość?

2. Czy po resecie ip który podobno jest co 24h moja prawdziwa przepustowość mi nie wróci? Kiedy może wrócić te moje 5mb?

3. Jak zadzwonić na swój nr? czy chodziło o tą komende? ping -t 8.8.8.8?

4. Da rade jakoś sobie podnieść tą przepustowość? Skoro router jakoś obniżył to może jest jakiś sposób żeby lekko podnieść tą prędkość chociaż te 3mb.

 

 

Minęło pare minut no i jak zwykle widze że nawet przy dobrym sygnale nic nie pociągnie:

O to błędy:

-Upłynął limit czasu rządzania.

-Host docelowy jest nieosiągalny

Pomógł reset routera jak zwykle.

 

Czyli chociaż wiem że wypada mi kupować lepszy router.

 

Przepustowość wróciła po resecie 5mb, 12db.

Odnośnik do komentarza

Jak przywrócić moją prawdziwą przepustowość?

+
Da rade jakoś sobie podnieść tą przepustowość? Skoro router jakoś obniżył to może jest jakiś sposób żeby lekko podnieść tą prędkość chociaż te 3mb.

Według mnie jest to efekt automatycznej zmiany na DSLAM-ie. Możesz to prosto sprawdzić: zrestartuj router. Jeśli złapie synchro na te 1,5 Mb/s, to znaczy, że zmiana jest niezależna od Ciebie. Wtedy pozostaje zadzwonić do dostawcy i poprosić o zmianę ustawień.

 

Czy po resecie ip który podobno jest co 24h moja prawdziwa przepustowość mi nie wróci?

Według mnie nie. Poza tym, IP możesz zmienić także poprzez restart łącza - patrz jeden punkt wyżej.

 

Jak zadzwonić na swój nr? czy chodziło o tą komende? ping -t 8.8.8.8?

Miałem na myśli zwykłe zadzwonienie na Twój numer telefoniczny. Pisałeś wcześniej, że połączenie jest zrywane, gdy ktoś do Ciebie dzwoni.

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak, kiedyś miałem neostrade, nigdy mi się internet nie rozłączył dosłownie nigdy, przeszedłem na netie zaczęło się rozłączać. Wina okablowania na pewno nie bo mam 2 laptopy które łączą się bezprzewodowo i też im się rozłącza internet. Chociaż fakt mam u siebie bo łącze się przewodowo troche kabel przygnieciony i kable widać.

No nie wiem kiedyś do nich dzwoniłem to mówili że tylko raz dziennie internet sie rozłącza z ich winy u mnie.

WIęc pozostaje router.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...