Skocz do zawartości

"Sprawdzanie dysku C: oraz E:" przy włączaniu komputera


Crezer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od ostatniego czasu, nie miałem już problemów, aż do dzisiaj.

Grałem normalnie w grę, a że miałem iść na trening, poszedłem.

Wróciłem, włączam komputer, no i- Niebieski ekran, i sprawdzanie dysku C:.

Ominąłem.

Po tem zszedłem bo gdzieś tam idę, włączam jeszcze raz, ponownie chciało sprawdzić C:, oraz E:.

I jak już co do czego, to mam jeszcze jeden problem- zawsze po włączeniu komputera pokazuje się tak na 1min obrazek z tarczą, w środku czerwony x.Piszę że żadna zapora jest nie włączona.

Tym się głównie nie przejmowałem, ponieważ nic mi to nie robiło, ale wole mieć pewność.

Z góry dziękuje.

 

Mam cały czas to samo przy włanczaniu.laguje mi komputer przez około 1min.potem zaś problemow nie widze

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi nie wykazują infekcji choć nie wykonałeś obowiązkowego loga z Gmer. Choć infekcji się tu nie spodziewam i temat raczej zmieni dział.

 

Wróciłem, włączam komputer, no i- Niebieski ekran, i sprawdzanie dysku C:.

Ominąłem.

Po tem zszedłem bo gdzieś tam idę, włączam jeszcze raz, ponownie chciało sprawdzić C:, oraz E:.

 

Dziennik zdarzeń wykazuje tego typu informacje i stąd sprawdzanie dysku:

 

Error - 2012-05-29 12:32:16 | Computer Name = WWW-56E88DDA01C | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.

Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie E:.

 

Error - 2012-05-29 13:46:37 | Computer Name = WWW-56E88DDA01C | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.

Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:.

 

Na początek pozwól narzędziu wykonać sprawdzanie dysków (o ile już tego nie zrobiłeś)

 

Jeśli zaś mimo sprawdzenia chkdsk nagminnie włącza się za każdym razem przy starcie systemu, sporządź fixa. Wklej do notatnika taki tekst:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"SFCScan"=dword:0000000
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager]
"AutoChkTimeOut"=dword:0000000
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager]
"BootExecute"=hex(7):00,00

 

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >>> Zapisz jako FIX.REG >>> uruchom ten plik

 

O efektach poinformuj.

Odnośnik do komentarza
Dziękuje za odpowiedź, ale jeszcze jedno- ile trwa to przeszukiwanie systemu?

 

To zależy od wielkości dysku i ogólnie parametrów komputera. Ale tak jak mówię warto wykonać bo komunikaty mówią że jest to tutaj wskazane.

 

PS: Nie zbyt ufam chkdsk, parę lat temu, gry go uruchomiłem jak sie pokazywał, całego windowsa popsuł :/

 

Nie sądzę by tu chkdsk miał coś do tego, może zaszły inne okoliczności. Nic się nie obawiaj.

Odnośnik do komentarza

Jestem z powrotem :)

Oczekiwałem że sprawdzanie będzie trwało z parę godzin, ale zaskoczony jestem, bo max. 30min.

 

Odzykał jakieś dziwne pliki, oraz jakieś usunął.

Na razie się ponownie blue screen nie pokazuje.

Dzięki za pomoc.Coś jeszcze nie w porządku? Zaktualizować coś?Dać logi z OTL?

Już wiem co to za pliki, te które wczoraj usunąłem z temp!?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...