Skocz do zawartości

Nie uruchamiające się składniki - wyszukiwanie, Przywracanie, WMP i IE


dambrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dwa dni temu zauważyłem problem z Internet Explorerem, a mianowicie nie wyświetlał obrazu z kamer telewizji przemysłowej, wtedy poza tym nie zauważyłem innych problemów . System działał stabilnie. Natomiast dziś zauważyłeem że nie uruchamiają się:

- wyszukiwanie systemowe plików

- przywracanie systemu

- Windows Media Player

- Internet Explorer uruchamia się ale po chwili się zawiesza nie wyświetlając żadnej strony. Wyskakują komunikaty że poprzednia sesja nieoczekiwanie się zakończyła itp. w pasku zamiast standardowego Onet.pl pojawia się res://ieframe.dll/acr_error.htm#,res://ieframe.dll/acr_error.htm#onet.pl,http://www.onet.pl/x

System poza tym działa stabilnie nie zawiesza się itp. Cięzko powiedzieć czy to napewno wina jakiegoś szkodliwego oprogramowania gdyż z komputera korzysta dużo osób i być może ktoś dokonywał jakiś zmian w systemie/rejestrze itp

Problem próbowałem naprawić:

Avastem- wykrył kilka kilka malware i przeniósł do kwarantanny

Emsisoft Emergency Kitt - Wykrył 6 infekcji o wysokim stopniu zagrożenia (trojany)

Po tych skanach zrestartowałem system ale problem występuje nadal

Dołączam logi z OTL i Gmer. Proszę o pomoc

 

Windows XP SP3 32 bit

OTL.Txt

Extras.Txt

Log z Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie podałeś wyników ze skanerów, w czym (jakie ścieżki dostępu) dopatrzyły się infekcji. Zabrakło też obowiązkowego raportu z GMER. A w logach z OTL nie widać żadnych śladów czynnej infekcji, co najwyżej możesz sobie usunąć wpisy odpadkowe:

 

 

 

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\TBPANEL.SYS -- (Cardex)
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Search the web (Babylon)"
O3 - HKU\S-1-5-21-839522115-73586283-1801674531-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {E7DF6BFF-55A5-4EB7-A673-4ED3E9456D39} - No CLSID value found.
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\baza\Menu Start\Programy\Autostart\E-mail.lnk =  File not found
[2012-04-24 15:03:27 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
[2012-04-24 15:03:26 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\baza\Dane aplikacji\Babylon

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

 

 

 

Natomiast dziś zauważyłeem że nie uruchamiają się:

- wyszukiwanie systemowe plików

- przywracanie systemu

- Windows Media Player

- Internet Explorer uruchamia się ale po chwili się zawiesza nie wyświetlając żadnej strony. Wyskakują komunikaty że poprzednia sesja nieoczekiwanie się zakończyła itp. w pasku zamiast standardowego Onet.pl pojawia się res://ieframe.dll/acr_error.htm#,res://ieframe.dll/acr_error.htm#onet.pl,http://www.onet.pl/x

 

Ale nie opisałeś na czym to polega. Jeżeli masz na myśli, że okno Przywracania jest puste, podobnie w wyszukiwaniu plików, to problemem są wyrejestrowane pliki skryptowe. I mógł to zrobić Avast, który ma system filtrowania skryptów.

 

1. Przy zgodności objawów z tym co opisuję zastosuj automatyczne narzędzie Fix-it do przerejestrowania silnika Windows Script: KB949140.

 

2. Dodatkowo, wykonaj reset przeglądarki Internet Explorer: Opcje internetowe > Zaawansowane > Resetuj.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Plik raportu z GMER gotowy, dołączam do wiadomości.

Reset przeglądarki Internet Explorer nie pomógł, wyświetla info że poprzednia sesja nieoczekiwanie zakończyła się i że można przywrócić do strony poprzedniej. Ja wciskam żeby przeszedł do strony głównej i tak jak poprzednio w pasku adresu pojawia się res://ieframe.dll/acr_error.htm#gazeta.pl,http://msn.gazeta.pl/msn/0,0.html?ocid=iehp po czym nastepuje zawiasprzeglądarki.

Jeżeli chodzi o uruchamianie przywracania to po wejsciu start/wszystkie programy/akcesoria/narzedzia systemowe i kliknieciu na na przywracanie systemu nic się nie dzieje (menu znika, na chwile pojawia się obok kursora znaczek "oczekiwania" po czym znika to samo dotyczy Windowa Media Playera (również gdy uruchamiam go z program files), pomocy technicznej i wyszukiwania (start/wyszukaj). Próbując uruchomić z Ctrl+F z boku przedtem pojawiał się tylko ten piesek na dole, pól do wpisywania wogule nie było a teraz gdy próbuje to odrazu wyłącza się okno i pasek narzędzi znika na chwile.

Odnośnik do komentarza

W GMER nic nie ma. To nie wygląda na problem infekcji, przenoszę temat do działu Windows XP. W związku z tym:

 

 

Jeżeli chodzi o uruchamianie przywracania to po wejsciu start/wszystkie programy/akcesoria/narzedzia systemowe i kliknieciu na na przywracanie systemu nic się nie dzieje (menu znika, na chwile pojawia się obok kursora znaczek "oczekiwania" po czym znika to samo dotyczy Windowa Media Playera (również gdy uruchamiam go z program files), pomocy technicznej i wyszukiwania (start/wyszukaj). Próbując uruchomić z Ctrl+F z boku przedtem pojawiał się tylko ten piesek na dole, pól do wpisywania wogule nie było a teraz gdy próbuje to odrazu wyłącza się okno i pasek narzędzi znika na chwile.

 

To sugeruje jedno z dwóch: wyrejestrowane lub uszkodzone pliki systemowe. Pomimo iż objawy nie są w 100% zgodne z tym co przedstawiłam, ale piesek jednak wcześniej był "goły" (braki pól = biblioteki skryptowe), na początek wykonaj:

 

1. Przerejestrowanie silnika Windows Script za pomocą podanego już automatu Fix-it.

 

2. Przerejestrowanie silnika Internet Explorer za pomocą tego skryptu: KLIK.

 

Po wszystkim zresetuj system i podaj wyniki.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wieć wykonałem:

pkt. 1, weszłem pod podany link, wykonałem metodą pierwszą pobierając plik scripten (Windows Script 5.7 for Windows XP)

i uruchamiając go. Gdy skonczyło sie instalowac/przerejstrowywać wyskoczył błąd. Niestety zawaliłem i nie zrobiłem screena ani nie spisałem dokladnie ( pisało co o servis packu).

pkt. 2 przerejstrowałem silnik windows Eksploter. Pobrałem plik ie8-rereg.zip, rozpakowałem go i uruchomiłem skrypt, ekplorer był juz zresetowany po twoim wcześniejszym poscie i nic juz puzniej nie zmieniałem.

Po wszystkim zrestartowałem system i wszystko działa:

- uruchamia sie przywracanie, widoczne sa punkty przywracania.

- uruchamia się i działa wyszukiwanie plików

- uruchamia się WMP

- Przeglądarka IE działa poprawnie

Martwi mnie jednak jeszcze ten blad o ktorym pisałem...

"Podaj wyniki" - tzn? mam podac obecne Logi i raporty z OTL i Gmer?

Na innym forum http://forum.hotfix.pl/bezpieczenstwo/brak-wyszukiwarki-systemowej-i-przywracania-systemu-t19145.html napisałem również prośbę o rozwiaznie problemu jeden z uzytkownikow mi odpisał czy mam wykonać jego rady??

Odnośnik do komentarza
"Podaj wyniki" - tzn? mam podac obecne Logi i raporty z OTL i Gmer?

 

Chodziło mi o jasne przedstawienie, czy usterki naprawiły się.

 

 

pkt. 1, weszłem pod podany link, wykonałem metodą pierwszą pobierając plik scripten (Windows Script 5.7 for Windows XP)

i uruchamiając go. Gdy skonczyło sie instalowac/przerejstrowywać wyskoczył błąd. Niestety zawaliłem i nie zrobiłem screena ani nie spisałem dokladnie ( pisało co o servis packu).

 

Mówiłam o pobraniu narzędzia Fix-it przerejestrowującego silnik WSH, a nie o aktualizacji WSH.

 

 

pkt. 2 przerejstrowałem silnik windows Eksploter. Pobrałem plik ie8-rereg.zip, rozpakowałem go i uruchomiłem skrypt, ekplorer był juz zresetowany po twoim wcześniejszym poscie i nic juz puzniej nie zmieniałem.

 

To są dwa różne resety. Reset w opcjach IE usuwa tylko dane wtórne i przywraca ustawienia fabryczne. Skrypt przerejestrowujący natomiast wykonuje rejestrację bibliotek silnika IE.

 

 

Martwi mnie jednak jeszcze ten blad o ktorym pisałem...

 

Który błąd? Ten przy instalacji Windows Script?

 

 

Na innym forum http://forum.hotfix....emu-t19145.html napisałem również prośbę o rozwiaznie problemu jeden z uzytkownikow mi odpisał czy mam wykonać jego rady??

 

Po pierwsze: nie widzę wszystkiego, bo to forum bezczelnie blokuje w kodach treść dla niezarejestrowanych. Po drugie: logi sprawdziłam, dostałeś ode mnie skrypt odpowiedni do usunięcia odpadków (w moim pierwszym poście), tamtego skryptu nie wykonuj. Z różnych względów: część już wykonana przeze mnie, część to nie wiem po co usuwa (np. kontrolka ActiveX od Windows Update?). Generalnie mówiąc, pomiń te akcje.

 

Jeśli chcesz zarządzać autostartem (z możliwością powrotu), to w msconfig połączaj co zbędne lub zaopatrz się w menedżer typu Autoruns.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pkt 1 rozumiem że zrobiłam źle, czyli mam teraz pobrac Microsoft Fixit i go uruchomic?

 

Wprawdzie wszystko zostało już naprawione, ale "prewencyjnie" można to zastosować. Nic się nie stanie, w niczym nie zaszkodzi, co najwyżej nic rzeczywistego nie wykona (jeśli nie jest wymagana naprawa).

 

 

Tak, błąd który wyskoczył po zainstalowaniu Windows Script

 

Niestety nie wiem co to był za błąd, nie jest tu podany wierny komunikat, nie mogę się do tego odnieść.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie zwróciłam uwagi na tę część Twojej wypowiedzi: "(pisało co o servis packu)". Oczywiście, widziałeś to:

 

wsherror.png

 

Tu nie ma żadnego problemu. Masz zainstalowany XP SP3, którego częścią już jest maszyna WSH w wersji 5.7, dlatego nie można zainstalować tejże wersji. Na systemie XP SP3 reinstalacja WSH nie jest możliwa w taki sposób.

 

W podsumowaniu: wszystkie problemy zostały tu rozwiązane + wyjaśnione. A w związku z tym, iż na samym początku podawałam skrypt do OTL, skorzystaj teraz w narzędziu z opcji Sprzątanie + wyczyść foldery przywracania systemu (KLIK). I temat będziemy zamykać.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...