Skocz do zawartości

Polecenie Uruchom jako Administrator


adaman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W menu kontekstowym w poleceniu Uruchom brakuje opcji Uruchom jako Administrator. We Właściwości>Zaawansowane wybierz właściwości zaawansowane dla tego skrótu, opcja Uruchom jako Administrator jest niedostępna. W systemie najprawdopodobniej była infekcja. Po zalogowaniu do konta podmieniony był explorer.exe. Podobny przypadek miałem w laptopie. Tutaj wystarczyło Przywracanie systemu i Windows chodzi. Pewnie po infekcji zostały jakieś śmieci. Windows7 x32.

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sorry, nie dopisałem: Menu start (lewym)>wszystkie programy(lewym)>Akcesoria (lewym) i PPM w pozycje "Uruchom" i wtedy w rozwiniętym menu brak opcji "Uruchom jako Administrator", Z tego rozwiniętego menu Właściwości, jestem w okienku skrót, wybieram Zaawansowane i wyskakuje okienko "wybierz żądane właściwości dla tego skrótu"- nic nie mogę w nim zrobić

Odnośnik do komentarza

adaman, Twój post numer 11 = ja również w Menu Start w menu kontekstowym skrótu Uruchom nie mam wejścia "Uruchom jako Administrator" na żadnym z systemów Windows 7 ani i Vista, bo go tam po prostu nie ma domyślnie. Następnie, post numer 13 = uprawnienia prawidłowe, Właścicielem tego skrótu jest użytkownik a nie grupa Administratorzy. Jeśli to jest Twój "problem" to problemu tu nie ma.

 

runcontext.png

 

Logi: w systemie była infekcja ZeroAccess i został po niej minimalny ślad w postaci łącza symbolicznego C:\Windows\$NtUninstallKB28605$.

 

1. Uruchom GrantPerms i w oknie wklej:

 

C:\Windows\$NtUninstallKB28605$

 

Klik w Unlock.

 

2. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator i wpisz polecenie:

 

fsutil reparsepoint delete C:\Windows\$NtUninstallKB28605$

 

Jeżeli komenda się prawidłowo wykona:

 

3. Włącz pokazywanie ukrytych w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Ręcznie przez SHIFT+DEL skasuj już rozlinkowany folder C:\Windows\$NtUninstallKB28605$.

 

4. Przy okazji usuń pasek sponsoringowy Ask Toolbar (Foxit PDF Creator Toolbar).

 

 

PS. A temat przenoszę do działu Windows 7, tematem przewodnim jest funkcja Windows.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mój strach wziął się stąd, że na laptopie "Uruchom" wygląda tak jak rysunku, a na stacjonarnym nie(brakuj tarczy pod polem tekstowym) i wydawało mi się,że przyczyną problemów może być wirus ZeroAccess. z którym trochę się wszyscy zmagaliśmy. Powtórzę się, ale picasso jesteś niesamowita. Polecenia Twoje wykonałem, posprzątałem OTL

post-908-0-08799200-1338196594_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Belfegor, dane pobrałam z czterech systemów: Windows 7 Ultimate SP1 32-bit zainstalowany realnie oraz trzy w wirtualnych maszynach (Windows 7 Ultimate SP1 64-bit, Vista Ultimate SP2 32-bit, Vista Home Premium SP2 64-bit). Żaden z nich nie jest modyfikowany, a dane w nich są zgodne z tymi które przedstawił, czyli: brak pozycji "Uruchom jako Administrator" w menu kontekstowym skrótu Uruchom w grupie Akcesoria oraz identyczny układ uprawnień skrótu. Skoro mam cztery systemy z tą samą cechą = biorę to za odnośnik i nie widzę u niego problemu.

 

Dlaczego u Ciebie jest inaczej = nie wiem. Poza tym, to:

 

Dlaczego on jak kliknie LPM na uruchom nie ma adnotacji że polecenie zostanie wykonane na prawach admina?

 

... widać, jeżeli jest wyłączony UAC, czyli modyfikacja w systemie. Przy włączonym UAC (domyślnie ustawienie systemu) nie ma oczywiście napisu "To zadanie zostanie utworzone z uprawnieniami administracyjnymi".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

adaman, nie, nie ma tarczy. Tarczę widać, gdy system zostanie zmodyfikowany:

 

Poza tym, to:

 

Dlaczego on jak kliknie LPM na uruchom nie ma adnotacji że polecenie zostanie wykonane na prawach admina?

 

... widać, jeżeli jest wyłączony UAC, czyli modyfikacja w systemie. Przy włączonym UAC (domyślnie ustawienie systemu) nie ma oczywiście napisu "To zadanie zostanie utworzone z uprawnieniami administracyjnymi".

 

W podsumowaniu: wszystko u Ciebie jest poprawne. Logi OTL nie pokazują wartości EnableLUA na zerze = UAC jest włączony = tacz w oknie Uruchom nie będzie. Resztę też już omawiałam i wszystko się zgadza z moimi systemami.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...