Skocz do zawartości

Grupa domowa


m3mx

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu na pulpicie, podczas zalogowania się do komputera, pojawia się ikona grupy domowej (nie zawsze, tak przy co drugim uruchomieniu), wystarczy odświeżyć pulpit i znika.

Postanowiłem się temu przyjrzeć, przeszedłem do panelu sterowania, grupy domowej i chcąc opuścić grupę domową dostaję komunikat: "nie można usunąć komputera z grupy domowej". Myślałem że to przez wyłączenie usług 'HomeGroup provider' i 'HomeGroup listener', więc je włączyłem, ale nadal to samo. Na próbę postanowiłem włączyć jakieś elementy do udostępnienia, zaznaczyłem wszystkie: drukarki, obrazy, dokumenty... itd., kliknąłem dalej i w polu gdzie powinno pojawić się hasło nie pokazało się nic (puste pole). Dalej przeszedłem do zmiany hasła, wpisałem hasło, klikam dalej i pokazuje się dymek z błędem "System Windows nie może skonfigurować grupy domowej na tym komputerze".

 

Może mieć to związek z wyłączonymi niektórymi usługami?

 

Dołączam pliki dziennika System i Aplikacja z błędami z ostatnich 10 dni

http://www.sendspace...b420d93e4efe971

 

Edit: dołączam jeszcze logi z OTL w załącznikach

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem rozwiązany. Powodem niepoprawnego działania grupy domowej była niewłączona usługa Grupowanie sieci równorzędnej.

Tak dla potomności, lista potrzebnych usług:

  • Dostawca grupy domowej (HomeGroup Provider)
    • Host dostawcy odnajdowania funkcji (Function Discovery Provider Host)
    • Publikacja zasobów odnajdowania funkcji (Function Discovery Resource Publication)
    • Usługa listy sieci (Network List Service)

    [*]Usługa nasłuchująca grup domowych (HomeGroup Listener)

    • Serwer (Sever)

    [*]Grupowanie sieci równorzędnej (Peer Networking Grouping)

    • Menedżer tożsamości sieci równorzędnej (Peer Networking Identity Manager)
    • Protokół rozpoznawania nazw równorzędnych (Peer Name Resolution Protocol)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...