Skocz do zawartości

Ping skacze


envic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca skacze mi ping podczas grania w gry online. Komputer skanowałem AntyMalware, Avastem i Avirą. CCleaner'em naprawiłem różne błędy, ale bez skutku.

Poniżej zamieszczam logi z net-loga.

Jeżeli będzie potrzebny log z OTL, to proszę mi powiedzieć, czy muszę coś ustawić w otl.

Wygląda to tak

net-log1.txt

net-log2.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sądzę,że istotne bedzie również to w co grasz,gdyż często powodem skakania pingu jest błędna konfiguracja pliku cfg ( o ile taki plik w danej grze się znajduje - da się go skonfigurować wg. potrzeb ), jeżeli grzebałeś przy takim pliku i pozmieniałeś to co nie trzeba,na zasadzie "chybił - trafił " to warto przywrócić ten plik do oryginału - mieć wersje zapasową,przed robieniem zmian. Za pomocą komend można zmienić ( zwiększyć bądz zmniejszyć ) ping i to nie jest żaden cheat.

 

Drugą sprawą jest odświeżanie - jeżeli grasz w FPS'a to mniemam,że jest to dla ciebie istotna sprawa . Błędna konfiguracja odświeżania,synchronizacji klatek ( głównie ) powoduje również skoki pingu - co w połączeniu z 'dalszymi' zmianami w pliku cfg odnośnie min. grafiki może przysporzyć nie lada problemu.

 

Najbardziej istotna sprawa i od której powinieneś zacząć to jaki masz rodzaj łącza? Adsl bądz radio? Zapomnij o stabilnym połączeniu na tym. Jeżeli znajdujesz się blisko "centralki" to jeszcze będzie dobrze,im dalej tym większa padaka. Najlepszym rozwiązaniem jest łącze kablowe , z tym że im większy upload tym lepszy ( niekoniecznie mniejszy ping ) komfort gry - mówiąc w prost.Ping to nie wszystko,możesz miec niski a grać będzie się fatalnie i odwrotnie.Co do OTL'a ,jeżeli zajdzie taka potrzeba to pewnie zostaniesz o niego poproszony :) - opis programu również jest na forum.

 

W ww.sprawach mam spore doświadczenie,4 lata użerania sie z operatorem,teraz jestem emerytowanym pro-playerem:)

Odnośnik do komentarza

Skok pingu jest odczuwalny również na teamspeak'u. Bardzo często mam dc, które trwa kilka sekund.

Pamiętam, że kiedyś wyświetlał mi się komunikat, że mój kabel sieciowy jest odłączony, owe zjawisko trawało około 5 sekund i co jakiś czas się powtarzało, ale internet działał i nie miałem żadnych dc(jakoś samo się naprawiło ^^). Teraz pokazuje, że internet działa cały czas, a dc wyśtępują i nawet nie ma żadnego komunikatu.

Do komputera podłączony mam kabel, a na klatce schodowej znajduje się skrzynka, ale do niej nie mam dostępu.

W grach online - fps, mmo etc. ping miałem max 30 i teraz tez tak jest, tylko czasem tak "rozłącza" albo zlaguje.

Odnośnik do komentarza
Do komputera podłączony mam kabel, a na klatce schodowej znajduje się skrzynka, ale do niej nie mam dostępu.

 

Pamietam,że zawsze miałem podłączony kabel do pc by grać. Teraz tez staram się go podpinać.:) Jak dla mnie to nadal nie udzieliłeś odpowiedzi na to co napisałem . Nie taką skrzynkę miałem na myśli,nawet gdybyś miał dostęp to za dużo byś nie zdziałał. Ta o której piszesz ma zadanie czysto techniczne - odbierać i przekazywać dalej. I to co 'dalej' się dzieje jest bardziej istotne.

 

Z TS są różne wariacje. Spróbuj pre -instal ,odinstalować i ponownie zainstalować . Najlepszą opcja jest sprawdzenie innego klienta - polecam Ventrilo. Jeżeli to nie pomoże to tak jak napisał DawidS28.

Odnośnik do komentarza

Radiówki nie mam. Nie wiem co to jest Adsl, więc ci nie powiem.

 

Tibia, league of legend, maple story, jakieś radia online i ts. Dziwne, że to wszystko ma problemy z serverami, skoro tylko ja dostaje dc.

Przy pobieraniu plików i wysyłaniu wszystko jest w porządku. Nie zauważyłem żeby przerywało.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za opóźnienie, ten temat mi jakoś wyjątkowo umknął.

 

W raporcie z Net-log nie ma nic szczególnego, wszystko poprawnie, pingi w porządku.

 

W Netalyzr też nic interesującego, poza "Network buffer measurements (?): Uplink 1100 ms, Downlink 52 ms"

 

Kliknij Windows + R, wpisz ncpa.cpl i znajdź swoje połączenie sieciowe. Kliknij je prawym, potem Właściwości, następnie Konfiguruj, karta Zaawansowane i spisujesz wszystkie właściwości z wartościami.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje, że chodzi o to:

 

Checksum offload - Enable

 

Flow Control - Enable

 

IEEE802.1P Support - Disable

 

Jumbo Frame Payload Size - 1500 (standard frame)

 

Low Power State Link Speed - Enable

 

Network Address - Nieobecna( tak mam zaznaczone)

 

Optimize For - CPU

 

Segmentation offload - Enable

 

Speed/duplex settings - Full autonegotiation

 

WakeOnLAN From PowerOff - Enable

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...