Skocz do zawartości

Dysk Seagte 1TB, znikające pliki


GregorGM

Rekomendowane odpowiedzi

a robienie kopii systemu który chodzi już nie najlepiej w tym przypadku chyba też nie jest rozwiązaniem. Co mi po przywróceniu systemu który ma te same błędy i problemy. Co innego gdy system jest super zdrowy i bez błędów.

Dokładnie o tym piszę w poście #71.

1. Postawienie systemu od nowa.

2. Dbałość o stan systemu i kopia obrazu.

 

I jeszcze drobna uwaga:

Aby w pełni korzystać z portów SATA 6-7 doinstaluj sterowniki GSATA ze strony Gigabyte`a bo wyraźnie ich brak.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro już wspomniałeś o tym sterowniku. Wprawdzie nie mam podpiętych dysków do portów GSATA to nie mogę zainstalować teraz tych sterowników. Wywala błąd, nie wiem czy dlatego że były one wcześniej instalowane przed zainstalowaniem sterownika Intela, czy może coś innego im przeszkadza... nie mam pojęcia w każdym razie mam komunikat:

InstallDriver: INF not found potwierdzam i wyskakuje Installing Drivers failed! Setup program will terminate now. I to tyle w temacie. I jak tu do formatu się nie przymierzać.

Odnośnik do komentarza

Nie. Nie pojawiają się kolejne porty widać to nawet w załączonym filmiku, ja to sobie tłumaczyłem że pewnie nie wyskakują bo są z dodatkowego kontrolera a że jest nie używany więc nie mogę zainstalować sterowników, więc pewnie się myliłem.

 

Czyli kolejny problem bo nie ma ich w MU. O ile sobie przypominam były przez chwile wszystkie porty w MU, jednak instalacje sterowników i któryś restart spowodował że zniknęły te GSATA.

murpl.th.jpg

Odnośnik do komentarza

Podpiąłem pod jeden z portów GSATA dysk 120 GB, wynik... podczas startu nie na pierwszej a na drugiej stronie go widać.

 

startke.th.jpg

 

W Mu tez się pojawił pod kontrolerem GIGABYTE GBB36X i tak tez nazywa się sterownik którego nie mogę zainstalować, być może nie instaluje się bo już jest zainstalowany, zrobiłem to wcześniej wtedy gdy nie mogłem zainstalować kontrolera INTELA.

 

gsata.th.jpg

 

Po przepięciu ponownie dysku kontroler z tą nazwą jest w MU pusty, mam nadzieję że tak ma być.

 

bezgsata.th.jpg

Odnośnik do komentarza
A próbowałeś rozpakować ten sterownik Gigabyte np. 7-zipem i zapodać ręcznie instalację przez aktualizuj sterownik???

Zaktualizowałem go ręcznie, wcześniej próbowałem ale trzeba było wejść głębiej w strukturę katalogów bo twierdził że jest aktualny. Teraz jest data 2009.08.11 wcześniej była 2008.11.03. A i mam odłączony już ten dysk i wpięty tam gdzie siedział.

 

snap6h.th.jpg

Odnośnik do komentarza

Wg mnie teraz jest wszystko OK.

Jeżeli będziesz robił reinstalację systemu np. na 250 GB to najlepiej sformatuj ten dysk na innym kompie wykonując pełne formatowanie.

Instalator W7 chyba robi tylko skrócone.

Następnie wepnij TYLKO ten dysk do SATA0 i postaw system włącznie z formatowaniem (powstanie dodatkowa partycja 100MB).

Zainstaluj wszystkie aktualizacje, sterowniki sprzętu.

Podepnij dodatkowe dyski 1TB do SATA1, 120 GB do SATA2-5 i zainstaluj soft.

Odnośnik do komentarza

Komu to potrzebne?

 

To zależy od stopnia zaawansowania usera.

 

Na tej partycji znajduje się cały rozruch i nie jest widoczny nawet przy ustawieniach pokaż ukryte/systemowe (tak zrobiłem u swojej Niuni).

Skutek uboczny to w Bezpieczne usuwanie sprzętu - pojawiają się wszystkie dyski + ewentualnie USB

 

U siebie formatowałem wcześniej dysk i instalacja bez formatowania. Brak partycji 100MB.

Przy takim układzie nie występuje skutek uboczny. Ikonka w Tray`u pojawia się tylko po podpięciu USB.

Odnośnik do komentarza
To zależy od stopnia zaawansowania usera.

 

User jest juz zaawansowany. Takie boje przeszedł z dyskiem ze swiat nie widział.

 

gdybym patrzył na swoje umiejetności, wiedzę i porównywał sie np. z Picasso - nie powinienem wyłaczać UAC i koniecznie musiałbym zainstalować antywirusa. O tych wszystkich magicznych sztuczkaćh, które robi nie wspominając. Ech szkoda, że nie chce załozyc przedszkola dla małych Belfegorków. Moze nie jestem tak zdolny jak ona, ale bardzo pilnie bym się uczył :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...