Skocz do zawartości

Vista wolno się uruchamia i wolno działa (ponad 3 lata bez formatu)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam laptopa z Vistąi wszystkimi aktualizacjami do niej na pokładzie. System przez ponad 3 lata użytkowania nie miał problemów z infekcjami, instalowałem na nim dużo rzeczy i z czasem, rzecz jasna, zwolnił.

 

Czyściłem też komputer CCleanerem, defragmentowałem dysk. Jednak nadal uruchomienie systemu na którym nie włączają się na starcie GG ani Skype wynosi ponad 2 minuty po czyszczeniu CCleanerem. Czasem nawet ponad 3 minuty. Nawet wtedy, gdy dysk twardy był zapełniony w 20%. Działanie systemu też jest wolne, są nawet mini-przycinki przy oglądaniu filmów.

Procesor: Intel Core 2 Duo P7350

4 GB RAM

NVidia GeForce 9600M GS

 

Załączam logi:

- OTL: http://wklej.org/id/756112/

- Extras: http://wklej.org/id/756113/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja bym zrobił jeszcze pełne czyszczenie i defragmentację rejestru i defragmentację boot time. Dodatkowo sprawdź autostart i wywal z niego jak i z całego systemu to czego nie używasz Jeśli nie pomoże to proponuję od siebie format. Tak po 3 latach by już należało.

 

Lepiej będzie wgrać świeży system i poinstalować tylko to co potrzebne, a komputer będzie działać żwawiej.

Odnośnik do komentarza

Raporty nie definiują nic szczególnego.

 

 

Jednak nadal uruchomienie systemu na którym nie włączają się na starcie GG ani Skype wynosi ponad 2 minuty po czyszczeniu CCleanerem.

 

1. W tym przypadku w pierwszej kolejności zainteresuj się Avastem. Prócz oprogramowania ASUS, jest to najbardziej rozbudowany element startowy widoczny w logach (sterowniki / serwisy). Nie ma możliwości przetestowania Avast "bezbólowo", pełne wyłączenie silnika byłoby pracochłonne (deaktywacja startu sterowników / zdejmowanie powiązań), toteż zrób testową deinstalację. I tak przyda mu się odświeżenie, gdyż po ścieżkach sądząc jest to Avast aktualizowany nakładkowo conajmniej od wersji 5.

 

2. Przy niepowodzeniu z powyższym znany Ci już test z czystym rozruchem (KB929135).

 

 

PS. I (nie mające znaczenia dla powyższego problemu) mini usunięcie odpadków.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\VBoxNetFlt.sys -- (VBoxNetFlt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\Sacm2K.sys -- (USBCM)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\UNDPX2K.SYS -- (UNDPX2K)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\SymIM.sys -- (SymIMMP)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\SymIM.sys -- (SymIM)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\EagleNT.sys -- (EagleNT)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\drivers\dgderdrv.sys -- (dgderdrv)
DRV - [2010-08-05 14:08:04 | 000,100,496 | ---- | M] (Oracle Corporation) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\VBoxNetAdp.sys -- (VBoxNetAdp)
 
:Files
C:\Users\Damian\AppData\Roaming\Babylon
C:\Users\Damian\AppData\Local\Temp*.html

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Na wszelki wypadek popraw przez Norton Removal Tool, gdyż widoczne szczątkowe odniesienia do SymIM.sys Symantec (usuwane i tak powyższym skryptem).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ja bym zrobił jeszcze pełne czyszczenie i defragmentację rejestru i defragmentację boot time.

 

Zdefragmentowałem rejestr, przyspieszył o 1,9%.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

Zrobione, log wynikowy - http://wklej.org/id/756764/ (swoją drogą ciekawe, skąd się bierze ten Babylon)

 

Prócz oprogramowania ASUS

 

No tak, przy kupnie laptopa ASUS były już te programy zainstalowane przez sklep. I w ogóle ich nie ruszałem.

Norton Internet Security (trial) też był i usunąłem od razu po instalacji, widać że deinstalacja tego crapware to za mało i trzeba do tego używać zewnętrznych programów.

 

2. Na wszelki wypadek popraw przez Norton Removal Tool, gdyż widoczne szczątkowe odniesienia do SymIM.sys Symantec (usuwane i tak powyższym skryptem).

 

Zrobione

Odnośnik do komentarza

Na czym stoimy? Czy podjąłeś się testu z Avast + czystym rozruchem?

 

 

Zrobione, log wynikowy ... (swoją drogą ciekawe, skąd się bierze ten Babylon)

 

Zadanie skryptowe wykonane, przez SHIFT+DEL skasuj folder C:\_OTL. Babylon jest ostatnimi czasy wstawiany jako sponsor innych instalatorów (różne aplikacje). Trudno mi tu precyzyjnie wskazać źródło.

 

 

PS. Oczywiście jeszcze podstawowe aktualizacje oprogramowania do wykonania (KLIK):

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216013F0}" = Java™ 6 Update 13

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216014FF}" = Java™ 6 Update 29

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216018F0}" = Java™ 6 Update 18

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216020F0}" = Java™ 6 Update 20

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.5

"Mozilla Firefox 11.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 11.0 (x86 pl)

 

Ten cały śmietnik Java usuń tradycyjnie via Panel sterowania, popraw przez JavaRa, na koniec nałóż najnowszą wersję.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...