Skocz do zawartości

Ciągłe sprawdzanie dysku C przy uruchamianiu zakańczane niepowodzeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po włączeniu komputera zauważyłem, że podczas włączania komputera włącza się za każdym razem sprawdzanie dysku C. Nie wiem co się stało, gdyż z komputera korzystam ostatnio rzadko z powodu pracy, więc ktoś z młodszego rodzeństwa musiał coś pogrzebać.

 

Otrzymuję komunikat, że nie można uzyskać bezpośredniego dostępu do woluminu, i coś o wadliwym ostatnio wgranym oprogramowaniu (jedyne co ostatnio wgrałem to Nightly bezpośrednio do katalogu Firefox 13beta) a całe sprawdzanie kończy się niepowodzeniem z powodu nieokreślonego błędu a obok nawias z ciągiem znaków liter i cyfer

 

Nie można nawet przywrócić systemu do poprzedniego stanu.

 

Jak rozwiązać ten problem

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niemam i nigdy nie miałem takiej opcji przy włączaniu systemu po wciśnięciu F8, jedynie przy starcie z płytki taka opcja jest tylko nie wiem czy o to ci chodziło?

 

Komenda fsutil dirty query C: monituje że wolumin był zmieniany, co prawda po restarcie nie wyskakuje już sprawdzanie dysku, lecz gdy chcę sprawdzić dysk przy następnym włączeniu to nadal występuje wspomniany błąd.

 

Gdzie jest niby ta opcja Napraw o której wspomniałaś?

Odnośnik do komentarza

Pierwsza rzecz jaka mnie zdziwiła > system mam na C:\ a opcja Napraw komputer pokazała że na E:\

Wpisałem komende jaką podałaś dopisując C: to niby błędów nie znalazło, ale nie udało się dodać wpisów do dziennika zdarzeń > kod błędu 50

 

Co jest nie tak, że pokazało inną niż faktyczna literę dysku?? bo teraz nie wiem czy mam zrobić tę komendę wpisując literę E: ??

 

Bez wpisania żadnej litery komenda nie działa > komunikat o zabezpieczeniu przed zapisem

Odnośnik do komentarza
Pierwsza rzecz jaka mnie zdziwiła > system mam na C:\ a opcja Napraw komputer pokazała że na E:\

Wpisałem komende jaką podałaś dopisując C: to niby błędów nie znalazło, ale nie udało się dodać wpisów do dziennika zdarzeń > kod błędu 50

 

Co jest nie tak, że pokazało inną niż faktyczna litera dysku?? bo teraz nie wiem czy mam zrobić tę komendę wpisując literę E: ??

 

To nie jest nic egzotycznego, że w środowisku zewnętrznym jest inne liternictwo i partycja z Windows przesuwa się na dalsze miejsce. Tak się dzieje przy obecności ukrytych partycji z plikami startowymi (np. "Zastrzeżone przez system"), które otrzymują C. Checkdisk należy wykonać dla litery którą widać z poziomu płytki a nie spod Windows = E.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...