Skocz do zawartości

Komputer do 2000 zł w systemie ratalnym


Rekomendowane odpowiedzi

Moja ciocia została zmuszona do kupna nowego komputera, gdyż obecny ma już 7 lat i odmawia powoli współpracy.

 

Komputer chce zakupić w systemie ratalnym w banku Lukas, niestety sklep musi znajdować się na terenie Rudy Śląskiej, gdyż zależy jej na bliskim dostępie do serwisu w razie konieczności oddania go do naprawy gwarancyjnej.

 

Kolejnym minusem tej sytuacji jest to że do wyboru znalazłem jedynie sklepy będące w sieci Alsen (Symex, Red BOX PC) i ewentualnie Komputronik, jak wiadomo są to sklepy drogie, a kupowanie gotowca mija się z celem. Jeden z tańszych to sklep OptiCom (lecz mało zaufany sklep w kawalerce)

 

Bardzo prosiłbym o pomoc w złożeniu czegoś konkretnego i wydajnego, gdyż nie orientuję się za bardzo w cenach ani w testach wydajności mówiących co jest lepsze.

 

Komputer będzie przeznaczony głównie do nowych gier w DX 11 w rozdzielczości 1680x1050 (monitor 22") i jeśli to możliwe w max detalach.

 

Komputer powinien spełniać następujące atrybuty:

 

Płyta główna > posiadająca USB 3.0, SATA (minimum SATA 3) nowoczesna podstawka, jeśli to możliwe to posiadająca dobry bios UEFI

 

Procesor > obojętnie czy Intel czy AMD, ważne żeby był wielordzeniowy i o wysokim taktowaniu i pojemnym cache

 

RAM > koniecznie DDR3, szybkim taktowaniu, niskich timingach (pojemność minimum 4 GB, może być w zestawie 2x2) możliwe jak największa pojemność

 

Karta Graficzna > obsługująca DX11, pamięć minimum 1 GB GDDR 5 (obojętne czy NVidia czy AMD)

 

Dysk Twardy > koniecznie na SATA (minimum SATA 3) o dużej pojemności - od 500GB wzwyż z funkcją kolejkowania zadań NCQ

 

Nagrywarka DVD > 2-warstwowa z LightScribe na złącze SATA

 

Zasilacz > markowy o wysokiej mocy i stabilnych napięciach

 

Obudowa > z przednim panelem USB i audio, kolor czarny lub czarno srebrny, dobrze wentylowana, może być podświetlana z wyciętym bocznym panelem

 

Chłodzenie CPU > Jeśli wystarczy to jakieś osobne dobre chłodzenie na CPU

 

Komputer nie będzie poddawany OC

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ty chory czlowieku. Nie ma na sieci danych o wymaganiach sprzetowych tej gry. Po co zakladasz temat?

Poskładałem zestaw na podstawce AM3 z Phenomem 2 X4 3.4 Ghz i 12 GB ram DDR3 i inne, całość ze wszystkim 2240 zł

poskladales to odpalaj. Wujostwo bedzie szczesliwe. Temat w hardware (czyli piotreek) bedzie mial zajecie :lol: . Jestes jak zwykle na fali....koszmarnych pomyslow i bryza glupoty obmywa ci nogi.
Odnośnik do komentarza

12GB, trzymajcie mnie ludzie.... Zalecane wymagania są potrzebne by odpalić grę w 3D, z włączoną tesalacją i w rozdzielczości większej niż FullHD.

Bzdury powypisywałeś jak cholera.

MatiK złożył bardzo dobry zestaw. Nic wydajniejszego nie kupisz w tej cenie. A jeśli już kupiłeś coś innego, no cóż. Twoja kasa, twój problem.

 

Zalecana wolniejsza konfiguracja:

  • Windows 7/Vista/XP (32/64 bit)
  • Intel Dual Core 3 GHz lub odpowiednik AMD
  • 3 GB pamięci RAM
  • NVIDIA GeForce 450 (512 MB RAM) / AMD Radeon HD 4870 (512 MB RAM)

Zalecana szybsza konfiguracja:

  • Windows 7/Vista (32/64 bit)
  • Intel i7 Quad Core 2,8 GHz lub odpowiednik AMD
  • 3 GB pamięci RAM
  • NVIDIA GeForce 480 (1 GB RAM) / AMD Radeon HD 5870 (1 GB RAM)

 

Więc nie chrzań mi tu o 16GB, bo gry na 3 monitorach w 3D odpalać nie będziesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...