Skocz do zawartości

.


Gość Przemek951214

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeżeli dysk zgłasza problem typu BSY lub zerową pojemność to rzeczywiście uszkodzeniu winny jest firmware.

Niestety dysku nie da się "przeflashować" w tym stanie, najpierw należy go doprowadzić do stanu używalności.

Jest to dość prosty zabieg ale niestety wymaga użycia interfejsu szeregowego i kilku komend terminalowych.

Są firmy które za paręset złotych oferują obudzenie takiego dysku ale cena jest nieadekwatna do samej operacji.

Proponuję zapoznać się z tematem:

http://www.msfn.org/board/topic/128807-the-solution-for-seagate-720011-hdds/

Są również odpowiedniki na elektrodzie.

Jeżeli nie czujesz się na siłach aby budować terminal to mogę podpoweidzieć, że ten model działa:

http://www.meraprojekt.com.pl/mp00101.html

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

To wcale nie jest skomplikowane a całość zajmuje góra 2 min., trzeba tylko posiadać odpowiednie narzędzia, w twoim modelu raczej obędzie się bez odkręcania elektroniki co mogłoby być w tym najtrudniejsze i potencjalnie destrukcyjne.

Wątpię żebyś kupił od ręki gotowy konwerter, rzecz raczej do ściągnięcia przez sieć, chyba że chcesz sam budować wtedy podzespoły powinny być dostępne w sklepach z częściami elektronicznymi.

Pytać należy o konwerter rs232, typowe implementacje wymagają portu szeregowego w komputerze ale są też wersje pod usb (np. podana przeze mnie w linku), uwaga nie wszystkie wersje usb zadziałają w tym przypadku (modele oparte o układ firmy FTDI sobie radzą) a wersje szeregowe będą wymagały zewnętrznego źródła zasilania.

Polecam zamówić układ do którego dałem link, nie najtańszy ale solidny, napisz do nich maila, podadzą ci cenę i sposób zamówienia.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...