Skocz do zawartości

Dziwny sygnał audio przy odtwarzaniu muzyki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,post nr.1 wiec wszystkim serdeczne Dzień Dobry.

 

Opis: Więc głownym problemem jest dzwięk - jakby przesterowany sygnał audio w trakcie odtwarzania muzyki z Youtube itp. Wkurza to troche bo co jakis czas jest "bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz" ( cięzko sprecyzować dokładnie ) i w tym czasie dzwiek zawiesza sie na 1-2 sekundy. Co do działania aplikacji to nie zauważyłem wiekszych zmian.Czasami lubi zawiasa zrobić. Sam win uruchamia sie dosyc szybko. Avira w wersjii free pokazuje mi 60 "Hidden thread's" i użycie rescue od tej marki nie pomaga.

 

 

notebook Toshiba :

i3 m330 2,13Ghz , 4GB ram,intel hd grafika, SP 1 , 64 bit

 

Uzywam Aviry + firewall windowsa.

 

Nie moglem dodac do zalączników loga z Gmera:

 

http://wklej.to/AGhIC

OTL.Txt

Extras.Txt

checkup.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

System x64 = GMER nie aplikuje się. Nie notuję żadnych oznak infekcji w stanie czynnym. Dokasuj sobie tylko szczątki. W OTL w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - No CLSID value found.
[2011-03-03 21:49:18 | 000,000,000 | ---- | C] () -- C:\Users\Julka Miziak\AppData\Roaming\chrtmp
[2011-01-25 21:28:33 | 000,000,285 | ---- | C] () -- C:\Users\Julka Miziak\AppData\Roaming\OWWPRFEA3FHS

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

 

Avira w wersjii free pokazuje mi 60 "Hidden thread's" i użycie rescue od tej marki nie pomaga.

 

Po pierwsze: nie podałeś wyników jak / gdzie skaner to widzi. Po drugie: jest tu emulator napędów wirtualnych działający w technice podobnej do rootkit i może generować fałszywe komunikaty Avira o ukrytych obiektach.

 

DRV:64bit: - [2012-03-08 15:40:28 | 000,564,792 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

Dla porównania temat: KLIK.

 

 

Opis: Więc głownym problemem jest dzwięk - jakby przesterowany sygnał audio w trakcie odtwarzania muzyki z Youtube itp. Wkurza to troche bo co jakis czas jest "bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz" ( cięzko sprecyzować dokładnie ) i w tym czasie dzwiek zawiesza sie na 1-2 sekundy. Co do działania aplikacji to nie zauważyłem wiekszych zmian.Czasami lubi zawiasa zrobić. Sam win uruchamia sie dosyc szybko.

 

Może na początek rozpocznij od aktualizacji Adobe Flash, po uprzedniej deinstalacji i wyczyszczeniu firmowym uninstallerem Adobe. W Twoim raporcie widać następujące wersje:

 

========== FireFox ==========

 

FF:64bit: - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF64_11_2_202_228.dll File not found

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32_11_2_202_228.dll ()

 

========== Chrome ==========

 

CHR - plugin: Shockwave Flash (Enabled) = C:\Users\Julka Miziak\AppData\Local\Google\Chrome\Application\10.0.648.204\gcswf32.dll

CHR - plugin: Shockwave Flash (Enabled) = C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32.dll

 

Najnowszy Adobe Flash to 11.2.202.233, najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome z własnym wbudowanym Flash to 18.0.1025.168. Szczegóły aktualizacyjne: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Dołacze loga z OTL po tej operacji oraz z Aviry.

 

Te wyniki z "Hidden thread" + "Hidden driver" wyglądają na aktywność SPTD. Pytanie: czy aktualnie po usunięciu SPTD + restart systemu Avira nadal wykrywa te same ukryte elementy?

 

 

Zaktualizowałem flasha do najnowszej wersji,używam tylko przeglądarki Iron.

 

Nie wypowiadasz się nic na temat czy ma to jakiekolwiek skutki.

 

 

Firefox został jakiś czas temu odinstalowany.

 

Log wykazuje, że nadal są w rejestrze klucze Firefox oraz widnieje folder na dysku:

 

 

 

========== FireFox ==========

 

FF:64bit: - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF64_11_2_202_228.dll File not found

FF:64bit: - HKLM\Software\MozillaPlugins\@microsoft.com/GENUINE: disabled File not found

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32_11_2_202_228.dll ()

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@java.com/JavaPlugin: C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\plugin2\npjp2.dll (Sun Microsystems, Inc.)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@microsoft.com/GENUINE: disabled File not found

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@Microsoft.com/NpCtrl,version=1.0: c:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\4.0.60831.0\npctrl.dll ( Microsoft Corporation)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@microsoft.com/WLPG,version=14.0.8081.0709: C:\Program Files (x86)\Windows Live\Photo Gallery\NPWLPG.dll (Microsoft Corporation)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@real.com/nppl3260;version=6.0.12.450: C:\Program Files (x86)\Real Alternative\browser\plugins\nppl3260.dll (RealNetworks, Inc.)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@real.com/nprpjplug;version=6.0.12.448: C:\Program Files (x86)\Real Alternative\browser\plugins\nprpjplug.dll (RealNetworks, Inc.)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@real.com/nsJSRealPlayerPlugin;version=: File not found

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=3: C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=9: C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\Adobe Reader: C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 10.0\Reader\AIR\nppdf32.dll (Adobe Systems Inc.)

FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\@talk.google.com/GoogleTalkPlugin: C:\Users\Julka Miziak\AppData\Roaming\Mozilla\plugins\npgoogletalk.dll (Google)

FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\@talk.google.com/O3DPlugin: C:\Users\Julka Miziak\AppData\Roaming\Mozilla\plugins\npgtpo3dautoplugin.dll ()

FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=3: C:\Users\Julka Miziak\AppData\Local\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)

FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=9: C:\Users\Julka Miziak\AppData\Local\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)

 

FF - HKEY_CURRENT_USER\software\mozilla\Firefox\Extensions\\mozilla_cc@internetdownloadmanager.com: C:\Users\Julka Miziak\AppData\Roaming\IDM\idmmzcc5 [2011-12-10 17:25:40 | 000,000,000 | ---D | M]

FF - HKEY_CURRENT_USER\software\mozilla\SeaMonkey\Extensions\\mozilla_cc@internetdownloadmanager.com: C:\Users\Julka Miziak\AppData\Roaming\IDM\idmmzcc5 [2011-12-10 17:25:40 | 000,000,000 | ---D | M]

 

[2012-02-17 15:48:37 | 000,476,904 | ---- | M] (Sun Microsystems, Inc.) -- C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\plugins\npdeployJava1.dll

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po wyłączeniu SPTD pokazał się komunikat o powodzeniu i konieczności wykonania restarta - skan Aviry został zrobiony już po tych wszystkich zabiegach ( update flasha,SPTD + skrypt w OTL ) . Folder po Firefoxie pozostał to fakt,usunąłem go ręcznie a rejestr wyczyściłem .

 

Po zainstalowaniu najnowszej wersji Flash Playera ,nie słyszę już tego drażniącego uszy przesteru. Uff,wielkie dzięki za trafną poradę.

 

Martwią mnie te komunikaty Aviry, używam ją już w sumie od kilku lat i żadnych "jaj" nigdy nie było . Miałem zainstalowanego Deamon Tools'a ,lecz został on już dawno odinstalowany .. Chyba,że pozostał folder ,który muszę recznie usunąć :)

 

 

 

Edit: Pomyślałem żeby usunąc klucz SPDT z rejestru,tak też zrobiłem za pomocą regedit. Klucz usunął się bez problemu lecz po skanie Aviry pojawilo sie prawie 300 ostrzeżeń i nadal jest 64 hidden object's . Log spakowany winrarem :

 

http://www8.zippysha...18005/file.html

 

 

 

edit: Problemu z dźwiękiem już nie ma,teraz tylko czekać na poprawkę i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Finalizując sprawy porządkowe: W OTL uruchom Sprzątanie usuwające komponenty programu, wyczyść foldery Przywracania systemu (KLIK), zaktualizuj Internet Explorer (mimo iż go nie używasz).

 

 

Martwią mnie te komunikaty Aviry, używam ją już w sumie od kilku lat i żadnych "jaj" nigdy nie było . (...)

 

Edit: Pomyślałem żeby usunąc klucz SPDT z rejestru,tak też zrobiłem za pomocą regedit. Klucz usunął się bez problemu lecz po skanie Aviry pojawilo sie prawie 300 ostrzeżeń i nadal jest 64 hidden object's .

 

W wynikach ustąpił odczyt z "Hidden driver" i jak sądzę to było sprawką sterownika SPTD. Natomiast te pozostałe "Hidden Threats" jawią się jako osobny przypadek. Wyszukałam bieżące info na forum Avira zgłaszające podobny zestaw tajemniczych ukrytych wątków: KLIK.

 

Those hidden objects were triggered after a Microsoft Update KB2679255 and it's affecting Windows 7 x64 systems.

It's a known issue and Avira is working to fix as soon as possible.

 

Czyli sprawa błędów detekcji Avira na systemie 64-bitowym po instalacji określonej aktualizacji MS a nie faktyczne zagrożenie. Zignoruj te komunikaty, doczekaj do oficjalnej poprawki ze strony Avira.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...