Skocz do zawartości

Aplikacja poszukiwana


dejko

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam... nie wiem jak to nazwać. Coś jak gadżet na pulpit w Windows 7. Na linuksa jest tego od cholery, na Windowsa nie znajduję nic ciekawego.

Coś jak Samurize, żeby mi na pulpicie wyświetlało (najlepiej, żeby wygląd był konfigurowalny):

- temperaturę ze wszystkich możliwych czujników, prędkość obrotową wiatraków, obciążenie CPU zajętość RAM-u,

- kalendarz z przypomnieniami i synchronizacją z Googlem.

Coś jak to:

 

http://www.chenhow.net/images/opensource/Conky.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
@peterek64 - o to jest to. Tylko nie wiem jak zrobić, żeby temperatury wyświetlały coś innego niż zero.

 

Funkcja temperatur działa w oparciu o doinstalowaną zewnętrzną aplikację (np. plugin CoreTemp w połączeniu z pełnym CoreTemp). W instrukcjach danej skórki, która adresuje wyświetlanie Temp, powinny być chyba wytyczne co należy wprowadzić w system, by aktywować ten miernik.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Niestety mam podejrzenie, że nie znajdziesz aplikacji tego rodzaju adresującej czujniki Thinkpad out-of-box. Tu jest potrzebne narzędzie specjalizowane sprzętowo (np. AIDA64 produkuje gadżet na Pulpit, ale to bardzo ograniczony wizualnie obiekt).

- Sprawdź czy dane Thinkpad pobiera Open Hardware Monitor, bo jest wtyczka do Rainmeter zdolna przeportować informacje i można zaprogramować sobie w skinie: KLIK / KLIK.

- Do Rainmeter jest i testowy plugin pracujący w konjunkcji z komercyjnym AIDA64: KLIK

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Open Hardware Monitor - nie pobiera danych

Plugin do AIDA - albo nie działa, albo nie umiem go uruchomić.

 

Z gadżetu AIDA korzystałem, ale po pierwsze primo ona w tle żre kupe zasobów, po drugie primo ultimo była dość niestabilna i raz na jakiś czas mignęła szybko błędem po czym wyłączyła mi laptopa.

Odnośnik do komentarza
Z gadżetu AIDA korzystałem, ale po pierwsze primo ona w tle żre kupe zasobów, po drugie primo ultimo była dość niestabilna i raz na jakiś czas mignęła szybko błędem po czym wyłączyła mi laptopa.

 

Nie wiem czy dobrze odczytuję: to sam gadżet per se był problematyczny?

 

 

Plugin do AIDA - albo nie działa, albo nie umiem go uruchomić.

 

Są jeszcze odpowiednio zaprogramowane gadżety do Rainmeter: MykAida for rainmeter / black and white temp. Rzecz jasna też wymagana AIDA64, skonfigurowana, by przenosić dane do gadżetu Rainmeter (Plik > Ustawienia > Hardware Monitoring > External Applications > Enable writing sensor values to Registry). Sam gadżet z DeviantArt jako taki już należy na własną rękę zedytować jak ma wyglądać i które z sensorów monitorowanych przez AIDA64 ma wyświetlać, bo w presecie jest łysina.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy dobrze odczytuję: to sam gadżet per se był problematyczny?

 

Nie, gadzet jest OK. Tylko, że aby wyświetlał informacje, w tle musi działać AIDA. AIDA natomiast jest dość kapryśna i czasem wywali orła.

 

Sprawdziłem ten black and white temp i udało mi się osiągnąć to co chciałem.

Odnośnik do komentarza

No właśnie... w sumie gdyby nie kilka aplikacji, poważnie zastanawiałbym się nad całkowitym przejściem na Linuksa. Używając tego systemu i oprogramowania ma się wrażenie, ze ktoś bierze użytkownika na poważnie. Oprogramowanie jest kompleksowe, zintegrowane z systemem i po prostu działa. Na Windowsie od jakiegoś momentu jest coraz gorzej. Programy jak dla idiotów, albo użytkowników Apple. Jeden przycisk, zero konfugiracji i ma działać. Zerowa integracja z systemem. Wisienką na torcie jest fakt, że żaden z darmowych programów monitorujących podzespoły nie obsługuje czujników ThinkPada, a przecież to żadna nowość. Mój laptop jest z końca 2008 roku, a przecież Lenovo to nie jest znowu jakaś tam nisza. Powiedziałbym, że ThinkPad jest jedną z najbardziej rozpoznawanych serii laptopów na świecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...