Skocz do zawartości

Lista ostatnio napisanych postów


Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy oglądam główną strone forum, po prawej stronie widzę listę ostatnio dodanych tematów. To czego mi brakuje to listy ostatnich postów jakie sie pojawiły na forum. Czy dało by sie coś takiego dorobić?

 

Wiem że można podpatrzeć daty/godziny postów przy nazwach subfor, jednak każde z nich ma parę kolejnych działów, a widać tylko zbiorczo jeden ostatni post.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W domyślnym zestawie hooków jest tylko gotowiec do tematów, brak osobnego do postów. Z techniczego punktu widzenia można tam dorobić moduł liczący ostatnie posty. Pozostają jednak kwestie czy warto to robić.

 

Luuk przebąkiwał mi wcześniej, że coś takiego może brakuje w tym pasie. Nic w tej kwestii nie ustaliliśmy, bo ja z kolei jestem za jak najmniejszą liczbą obiektów i nie jestem przekonana, czy jest sens dodawać kolejny wariant "nowych" już występujących w licznych postaciach, a każdy dodatkowy hook typu zliczającego to jest zabranie jakiejś części mocy przerobowych. Wybrane hooki, w mojej opinii "konkretne", zostawiłam pod użytkowników (ja nie patrzę = mam to na trwałe zwinięte). Reszta, wg mnie zbędna, nie jest zaktywowana.

 

Niech się wypowie większa liczba użytkowników, czy umieszczenie razem pod sobą "Ostatnio dodane tematy" + "Ostatnio dodane posty" (ale to byłoby skrojone tylko do kilku pozycji, jak tematy) miałoby sens wizualny i funkcyjny. Przeważająca liczba głosów na tak nie będzie jednak tautologiczna z wprowadzeniem tego.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie warto, bo ciut wyżej jest link 'Zobacz nową zawartość',

a jeden klik więcej nie robi wielkiej różnicy i przeszkody :)

Niestety to nie działa.

 

Próbowałem z tego skorzystać, ale np. wczoraj nie zagladałem specjalnie na forum, teraz kliknąłem ten link i co? - wyświetlił się mi komunikat "Przepraszamy, nie znaleziono treści." - a widzę że przecież jakieś nowe posty są.

 

Widzę, że mój "pomysł" przepadnie z kretesem, ale mi osobiście bardzo by to ułatwiło korzystanie z forum. Lubię być na bieżąco.

 

Może warto choć rozważyć taką opcję włączenia tego panelu dla zainteresowanych nim? Przecież nie musi być widoczny domyślnie dla wszystkich. Skoro tyle osob jak wyżej widać nie chce z tego korzystać to pewnie i żadnego dodatkowego i specjalnie widocznego obciazenia na serwerze nie bedzie on powodował.

Odnośnik do komentarza
Próbowałem z tego skorzystać, ale np. wczoraj nie zagladałem specjalnie na forum, teraz kliknąłem ten link i co? - wyświetlił się mi komunikat "Przepraszamy, nie znaleziono treści." - a widzę że przecież jakieś nowe posty są.

 

Jak klikniesz "Pokaż nową zawartość" masz na górze na pasku do wyboru:

 

posts.png

 

Wybierz ten środkowy, tam powinny być posty od ostatniej wizyty na forum.

Odnośnik do komentarza

Lex

 

Próbowałem z tego skorzystać, ale np. wczoraj nie zagladałem specjalnie na forum, teraz kliknąłem ten link i co? - wyświetlił się mi komunikat "Przepraszamy, nie znaleziono treści." - a widzę że przecież jakieś nowe posty są.

 

To jest liczone inaczej niż "Ostatnio dodane tematy". W "Nowej zawartości" każdy widzi co innego, a kluczowe jest wylogowanie. Przykładowo teraz mam tam dwie pozycje, jeśli się przeloguję (Gościowi zresztą jest tu podstawiane co innego) licznik jest wyzerowany i "Brak treści", bo w czasie mojego przelogowania nic nowego nie powstało i to czego nie przeczytałam sobie nie jest już podliczane jako "nowe".

Dodatkowo w profilu w Ustawienia wyszukiwania masz do tego opcje co chcesz widzieć w nowych. Ta druga jest niewdzięcznie przetłumaczona (właśnie to teraz zauważyłam), bo "Pokaż mi całą zawartość w której nie odpowiedziałem" to w oryginale "Show me all new content that I have not read".

 

Zauważ, że masz na spodzie forum inną opcję o nazwie "Dzisiejsza nowa zawartość", czyli "Aktywna zawartość w ostatnich 24 godzinach". Tu pokazane są rozbieżne od "Nowej zawartości", bo sumaryczne. Wylogowanie nie czyści tej listy.

 

Może warto choć rozważyć taką opcję włączenia tego panelu dla zainteresowanych nim? Przecież nie musi być widoczny domyślnie dla wszystkich. Skoro tyle osob jak wyżej widać nie chce z tego korzystać to pewnie i żadnego dodatkowego i specjalnie widocznego obciazenia na serwerze nie bedzie on powodował.

 

Muszę to przemyśleć, ale jestem mało skłonna do tego.

 

 

Nie będę ukrywać też, że tu się szykują ważniejsze zmiany silnikowe i jak przygotujemy wszystko za niedługo będzie ogłoszenie. Na widoku jest aktualizacja forum.

 

 

 

DawidS28

 

To się automatycznie otwiera w tym miejscu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...