Skocz do zawartości

Raymond.CC: Test wydajności programów antywirusowych


Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko zaglądam do działu ogólnie AV i problemów z tym związanych ale skoro temat dotyczy testów wydajności programów AV to proszę mi wytłumaczyć o co chodzi?

Całkowicie się Dziadku z Tobą zgadzam, jeżeli chodzi o typowe programy antywirusowe. Inaczej trochę wygląda sytuacja w przypadku programów zabezpieczających typu HIPS, piaskownica, czy wirtualizator dysku. Wykrywanie zawsze jest do tyłu ale w sytuacji zapobiegania (blokowanie, izolowanie) jest już znacznie lepiej.

 

To także refleksja innego dziadka :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

HIPS czyli Host-based Intrusion Prevention System, to inaczej monitor systemu (klasyczny, z piaskownicą, behawioralny), który blokuje, a w przypadku hipsa z piaskownicą także izoluje, wszelkie nieupoważnione i szkodliwe zmiany w systemie.

 

Piaskownica (sandbox) izoluje w wirtualnym środowisku aplikacje np. przeglądarki internetowe, komunikatory itp. za pośrednictwem których może dojść do zainfekowania komputera. Wykorzystuje się ją do ochrony a także do testowania nieznanych programów.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/226-wielowarstwowa-ochrona-komputera/

 

NIS 2010, to lekki i wygodny w użyciu pakiet zabezpieczający. Nie posiada on jednak zbyt szczelnego hipsa (Sonar 2) i piaskownicy. Jeżeli używasz komputera w rozsądny sposób i masz trochę szczęścia to na pewno Ci wystarczy. Tylko, czy warto za to płacić, jeżeli darmowe CIS lub GeSWall i DefenseWall (promo z Gizmo's) są skuteczniejsze :)

Odnośnik do komentarza

Pewnie trochę zboczyłem z głównego tematu ale chciałem się odrobinę uświadomić w temacie zabezpieczeń kompa. Nie spotkałem się dotychczas z infekcją.

Czy warto płacić? Cóż mam trzy kompy, mogę sobie na to pozwolić (koszt roczny na trzy licencje jest niski) a dodatkowo jakoś bardziej do mnie przemawiają aplikacje komercyjne - jest pewna odpowiedzialność + serwis.

Odnośnik do komentarza

Eeee tam.

 

Infekcje są groźne na kompach z chłodzeniem pasywnym. Osadza się kurz, tłuszcz i inne takie i to jest źródło rozwoju bakterii i wszelkich szkodników.

 

Ja mam porządne aluminiowe pudło z filtrem przeciwpyłkowym na wejściu a za nim wentyl zdmuchujący z talerzy to co jeszcze tam wpadnie.

Poza tym przy 7200 obr/min praktycznie nic nie jest tam w stanie się utrzymać na powierzchni - zbyt duża siła odśrodkowa.

Z boku przeźroczysta obudowa i wewnątrz niebieściutko prawie jak w niebie. Jakby coś wpadło to tak jak w testerze do banknotów od razu bym widział.

Pozostałe pięć wentyli wewnątrz zmieliłoby to na miazgę i wywaliło na zewnątrz (pewnie by coś zgrzytnęło - a dotychczas cisza).

Odnośnik do komentarza

W moich postach absolutnie nie było żadnych podtekstów.

 

Oczywiście po zadaniu pytania otrzymałem odpowiedź, która mi wystarczy.

Historia tego tematu zawiera pewne wpisy delikatnie mówiąc niegrzeczne - mam na myśli całość tematu.

 

Mój post w formie żartu potraktowałem bardziej jako coś co może rozładować atmosferę i tylko o to mi chodziło (potwierdzają to PW).

 

Nie chcę w tym dziale dyskutować merytorycznie ponieważ moja wiedza jest znikoma.

Odnośnik do komentarza

Nie przypuszczam. Najlepiej przy pierwszej paczce wypadły: Emsisoft , Avira, MAXSECURE, Blue Point, GData, Comodo i Immunet Pro. Przy drugiej: Emsisoft, Comodo, Blue Point, Avira i Maxsecure.

 

Testował ktoś tego Maxsecure? Drugie objawienie po Blue Pointcie :)

 

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.maxpcsecure.com/&ei=5mdcTNKhPNaSOPDU8JQP&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCUQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DMaxsecure%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26hs%3D1dT%26rls%3Dpl

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...