Skocz do zawartości

Nie mogę instalować/odinstalowywać programów


venom1324

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio miałem problemy z dyskiem C, był on prawie pełny, więc dodałem do niego kilka GB z innego dysku. Teraz na dysku C jest 10 GB więc raczej problemów z instalacją programów powinno nie być, ale u mnie tak nie jest. Byle jaki program spróbuje zainstalować to wyskakuje bład że jest zbyt mało miejsca na dysku, nawet jeżeli zainstaluje program na innym dysku. Dysk powiekszałem programem EASEUS partition master home edition, może w nim jest problem? Bardzo proszę o szybką pomoc, ponieważ w krótkim czasie muszę zainstalować kilka potrzebnych mi programów. Do tego Zauważyłem że jak instaluje programy aplikacja msiexec czy jakoś tak, pasek instalacji sie nie rusza, a jak anuluje instalacje , a potem włączam nową to musze restartować komputer, bo pisze że inna instalacja jest włączona. Bardzo prosze o pomoc.

 

@edit

Wyczytałem że problemem może być zainstalowanie dwóch microsoft visual c++, starszego po nowszym, podobno odinstalowanie jednego pomoże, ale jak ja mam to zrobić jak nie moge nic odinstalowywać ani zainstalowywać, ponieważ w tym jest błąd? Po prostu włacza sie odinstalowywanie tego programu, i nic sie już nie robi, wszystko sie zacina. A po ponownym uruchomieniu tego pisze ze inna instalacja już trwa. Oto Screenshot daty oraz programów. Czy napewno w tym tkwi problem?

 

beztytuutrf.png

 

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże, przepraszam jeżeli nie opisałem mojego problemu dokładnie, pytajcie jeżeli czegoś nie wyjaśniłem.

 

 

Pozdrawiam, Venom.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Na poczatek uruchom wiersz polecenia jako administrator i wykonaj komende sfc/scannow

Zobaczymy co pokaże.

2. Skorzystaj z TFC Cleaner (uruchamiasz z prawokliku jako admin). Urzadzonko opróżni lokalizacje tymczasowe

http://www.geekstogo.com/forum/files/file/187-tfc-temp-file-cleaner-by-oldtimer/

 

3. Pokusiłbym się o weryfikacje struktury plików na dysku systemowym, korzystając z chkdsk. Mam nadzieje że wiesz o co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Zaraz zaczne robić punkty 1 i 2, lecz 3 nie rozumiem, mogłbyś mi wytłumaczyć dokładniej? Nie znam sie aż tak dobrze na komputerze (mam nadzieje że nie wyjde na głupiego)

 

1. http://wklej.to/v4lBd

2. Gotowe

3. Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale wyskoczyło że system plików to NTFS, volume jest czysty (przetłumaczone)

 

Czy pan coś zauważył? Narazie nic z tych rzeczy nie naprawiło mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
lecz 3 nie rozumiem, mogłbyś mi wytłumaczyć dokładniej?

 

A proszę bardzo. Post nr7 w tym temacie https://www.fixitpc.pl/topic/7940-dziwna-praca-komputera/

 

Czy pan coś zauważył? Narazie nic z tych rzeczy nie naprawiło mojego problemu.

Tak. Pan zauważył że nie piszesz posta pod moim postem.

 

Przefiltruj CBS.log wg tej instrukcji https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralnosci-plikow-via-narzedzie-sfc/

 

interesuje cie akapit Przeglądanie raportu. Tam masz podaną komendę findstr /C:"[sR] Cannot repair member file" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

Odnośnik do komentarza

1. Załączniki

2.Nic nie zmieniałem, ale zauważyłem że folderu C:\windows\installer nie ma, nawet w ukrytych folderach, kompletnie nie wiem co sie stało, czy to źle że nie ma tego folderu? Aplikacja z instalacją przecież się włącza, tylko sam pasek nie rusza, jak by nie było to by sie woogóle nie włączało (tak sądze)

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
ale zauważyłem że folderu C:\windows\installer nie ma, nawet w ukrytych folderach, kompletnie nie wiem co sie stało,

 

No to masz pozamiatane. Bez tego folderu żaden program nie ruszy. Przeczytaj uważnie wypowiedzi Traxtera i Picasso z tematu który wskazałem. U mnie ten folder ma 113MB.

Nie mam pojecia czy mozna próbować sztukować Installera i nadawać określone uprawnienienia i wpisy w rejestrze. Przypuszczam że robota nie warta złamanego grosza.

 

Dla pewności czy nie ma tego folderu. Pobierz SystemLook wersje 64bit http://images.malwar...temLook_x64.exe

 

Uruchom program i w okno wklej tekst

 

:dir
C:\Windows

 

Kliknij w LOOK

Odnośnik do komentarza

Coś tu jest nieżle namieszane po tym rozszerzeniu. Ja bym sie nawet nie szczypał, tylko instalował system od podstaw. A ten podział na partycje taki nie dokńca pomyśłany.

Jak wytłumaczysz podwójne katalogi Program Files x86 na dysku D?

 

MOD - [2012-03-21 20:52:54 | 020,297,512 | ---- | M] () -- D:\Program Files (x86)\Steam\bin\libcef.dll
MOD - [2012-03-21 20:52:53 | 001,099,576 | ---- | M] () -- D:\Program Files (x86)\Steam\bin\avcodec-53.dll
MOD - [2012-03-21 20:52:53 | 000,907,048 | ---- | M] () -- D:\Program Files (x86)\Steam\bin\chromehtml.dll
MOD - [2012-03-21 20:52:53 | 000,190,776 | ---- | M] () -- D:\Program Files (x86)\Steam\bin\avformat-53.dll
MOD - [2012-03-21 20:52:53 | 000,123,192 | ---- | M] () -- D:\Program Files (x86)\Steam\bin\avutil-51.dll
MOD - [2012-03-18 10:50:33 | 001,969,080 | ---- | M] () -- E:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\mozjs.dll

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...