Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna na starszej płycie (1.0 na płycie vs 2.0 w karcie graf.)


browarnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam.

Potrzebuję wymienić grafikę w taim zestawie:

MSI 915PL Neo (MS-7143 v2) z PCI-E x16 1.0A,

Intel Celeron D 336, 2800 MHz (21 x 133)

RAM 1024 MB -2 x 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

MSI GeForce 6200 LE (128 MB)

Dysk 1: WDC WD800JD-22MSA1 (74 GB, IDE)

Dysk 2: WDC WD10EARS-00Y5B1 (931 GB, IDE)

DVD/R LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B

Zasilacz Tracer 4Life 400 (350W)

 

Chciałbym zamienić tą grafikę na coś do ok 160 PLN nowego ze sklepu jak np

GF GT520 1024MB DDR3 64bit PCI-e

http://www.proline.pl/?p=N520GT-MD1GD3%2FLP

lub

ASUS GF210 512MB 64bit PCI-E Silent

http://www.proline.pl/?p=ASUS+GF210+512+S

albo też

GIGABYTE GF 8400 GS 512 MB DDR2, 64 bit

http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/5,4,,,0,0,0,cena:0_ms0;Producent-Chipsetu:nVidia,/21781/PCIex-GIGABYTE-GF-8400-GS-512-MB-DDR2-64-bit-DVI-HDMI-DSUB-GV-N84S-512I/

 

Czy będzie problemem, że gniazdo PCI E na tej płycie jest 1.0A a karty mają 2.0 oraz czy ten tzw zasilacz Tracera poradzi sobie z ew nową kartą? Do tej pory od jakichś 6 lat zasilacz problemów nie sprawiał.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odnośnie zasilacza,nie ryzykował bym na nim. Jest na czarnej liście pseudo zasilaczy. Dlatego zalecana wymiana na jakiś markowy.

Co do złącza za wikipedią :)

PCIe 2.0 motherboard slots are fully backward compatible with PCIe v1.x cards. PCIe 2.0 cards are also generally backward compatible with PCIe 1.x motherboards, using the available bandwidth of PCI Express 1.1. Overall, graphic cards or motherboards designed for v2.0 will work with the other being v1.1 or v1.0a.
Odnośnik do komentarza

Ponieważ na obecnej jest problem z wyświetlaniem grafiki przez D-sub (na dvi jest ok). Nowa ma po prostu wyświetlać bo komp do gier ani np do Corel`a nie jest używany. Tak więc nie ma sensu w tym zestawie się przeinwestowywać.

Jeszcze pytanie odnośnie osiągów kart 2.0 na portach 1.0 - czy bardzo ucierpi ich wydajność i bęzie chodzić mniej wiecej jak ta, która jest dotychczas czy jednak będzie wydajniejsza?

Odnośnik do komentarza

przecież nie zależy Ci na wydajności, więc skąd to pytanie ? Przecież nie masz odnośnika do porównania, a wymiana płyty też nie wchodzi w grę.

 

Nie zależy mi wydajności właśnie pod jakieś wygórowane wymagania bo o takich tu nie ma mowy. Rozchodzi się o wydajność wogóle przy takim układzie sprzętowym w porównaniu do GF 6200 czy 1.0 na mobo nie ograniczy karty 2.0 do podobnych parametrów. Jak np ma to miejsce przy obslugiwaniu pewnej granicznej wielkości RAMu na plycie glownej

 

Jeśli chodzi o wybór karty to Intel+NVIDIA/AMD+ATI

 

Ogónie dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeję trochę temat, bo mam podobny dylemat.

 

Padła mi karta (NVIDIA GeForce 7600GS) i wygoolowałem sobie nową Radeon HD7750 (ok. 350zł).

Ale czy będzie pasować (czy ma sens) wkładać ją do aktualnej płyty board Intel DG965RY.

Ze specyfikacji wychodzi, że board to PCI-E x16 v.1 a karta Radeon to PCI-E x16 v.3.

wersja 1 vs 3

ps.

Nie mam kasy na nową płytę :(

Odnośnik do komentarza

Dzieciak (lat 13) lubi trochę pograć (ale bez szaleństwa).

Obecnie na grafice onboard nic nie idzie i jest płacz.

Tę kartę wybrałem, bo chyba nie jest szczególnie prądożerna (od 3 do 55W) i z myślą o przyszłości, że za jakiś czas wymienię resztę.

Nie wiem dlaczego się dziwisz o kasę,

przecież wymiana płyty pociąga za sobą procesor i pewnie dysk (bo mam jeszcze IDE) itd. - i robi się spory wydatek.

 

Mój zestaw ma ok. 5 lat:

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 1866 MHz (7 x 267)

RAM 3GB (2+2x500) CL5-5-5DDR2-800

Dysk fizyczny ST3320620AS (298 GB, IDE)

Zasilacz Chieftec 450W.

Odnośnik do komentarza

Nie zrozum mnie źle bardziej mi chodzi o to że nie ma sensu wkładać tak wydajnej karty bo reszta komputera i tak będzie ją hamować. W efekcie będziesz miał teoretycznie lepszą kartę, ale w praktyce nie wykorzystasz jej potencjału. Pomyśl nad seriami 8xxx i 9xxx od Nvidia. A jak chcesz w przyszłości coś lepszego to lepiej odżałowaći złożyć nowy zestaw od zera, takie jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgodzić :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...