Skocz do zawartości

Nietypowe zachowanie komputera i ciągłe BSOD


DawidMo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy dobrze trafiłem ale opiszę problem/y. Otóż od trzech dni mój komputer tak jakby ... dostał czkawki :] Nie mam pojęcia co dokładnie mu dolega , przed nową instalacją systemu były identyczne problemy a teraz od dwóch dni bsod , bsod i tak w kółko. Pojawiające się BSOD mają różne informacje : IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL , BUGCODE_USBDRIVER , NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS i pare innych których niestety nie udało mi się zapisac , ponieważ po chwili był restart ;/ Moje pytanie - co się dzieje? system operacyjny to windows xp home edition sp3 oem , moja płyta to Gigabyte GA-8SGXL F9 FSC , producentem jest Fujitsu-Siemens , procesor Intel Pentium 4 HT 3.06 , grafika Sparkle Radeon 9550 128mb/128bit , dysk na ktorym jest zainstalowany system to samsung sp2514n. Aktualnie nie jestem w stanie uruchomic ani pobrac jakiegokolwiek pliku z internetu poniewaz za chwile wystepuje BSOD ... dlatego wszelkie informacje jakie beda niezbedne z windows xp podam ręcznie. na W7 ultimate 32bit komputer działa prawidłowo nie występuje bsod ale bardzo zalezy mi na win xp ze względu na to że mój komputer niespecjalnie nadaje się do w7 :/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

marekW w pamięci nie ma błędów , już wczoraj z desperacji robiłem test tym programikiem , na dysku nie ma bad'sectorów , pamięć i grafika zostały przełożone do innego komputera i nie ma z nimi najmniejszych problemów. wsieslaw531 efekt jest taki dla xp Tryb Awaryjny brak bsod dopóki nie podłączam niczego pod usb jednocześnie pracując na dyskach , tryb awaryjny z obsługą sieci to już parodia , chce cokolwiek pobrać lub otworze 3 karty w przeglądarce bsod IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL lub NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS, z wierszem polecenia po uruchomieniu explorer.exe nic się jako tako nie dzieje a usb działa jakby chciało a nie mogło. Co do Windows 7 nie ma z nim najmniejszych problemów , wszystkie urządzenia są podłączone i działają. Nie wiem co się stało , nigdy wcześniej się tak nie zachowywał pod windows xp.

Odnośnik do komentarza

Aktualnie nie mogę :/ Sformatowałem już dysk z xp , aczkolwiek wszystkie sterowniki były zainstalowane , nie brakowało ani jednego , partycje - pamiętam C z 30Gb po wszystkich łatkach zostało jakieś ~18Gb , druga była pusta rozmiar ~208gb i tyle było wolnego

 

Ani na stronie producenta systemu (Fujitsu-Siemens) , stronie Gigabyte ani SiS nie ma sterowników do chipsetu w moim wypadku 648FX i 693 , lub źle szukałem.

Odnośnik do komentarza

Nie niestety nie mam. Co do faktów , jak działał prawidłowo raz zdarzyła się sytuacja że po skanowaniu zmian sprzętu w menedżerze urządzeń brakowało sterownika Kontroler Magistrali Zarządzania Systemem , pozatym nigdy wcześniej nic nie nawalało a komputer pracował na sterownikach windowsowych z wyjątkiem karty graficznej i dzwiękowej.

Odnośnik do komentarza

Dobrze. Pozostaje tylko kwestia dlaczego wcześniej działał prawidłowo bez dodatkowych sterowników? i jeszcze jedno pytanie... posiadam kartę graficzną Sparkle Radeon 9550 128mb/128bit , bios karty to F21 czyli najnowszy ;/ pytanie jakie sterowniki zainstalować pod XP i jakie pod W7? oryginalne są już za stare , problem w tym że gdy na xp instalowałem nowe siadała obsługa directx 9 , dxdiag nie mógł przeprowadzić testu na oryginalnych działa prawidłowo. Ponoć sterowniki omegi są dobre ale nie chcę ryzykować wolę zapytać :) Prosiłbym o linki do odpowiednich sterowników jeśli to nie problem bo 7 nadal się aktualizuje i trochę za mocno mi zamule łącze :(

Odnośnik do komentarza

:ph34r: DawidMo

 

Aktualnie nie mogę :/ Sformatowałem już dysk z xp

Dobre, pacjent uciekł ze stołu.

pytanie jakie sterowniki zainstalować pod XP i jakie pod W7

Pozostaw defaultowe sterowniki systemowe.

problem w tym że gdy na xp instalowałem nowe siadała obsługa directx 9

Pewnych tematów nie przeskoczysz, nowe nie znaczy najlepsze.

oryginalne są już za stare

Podaj wersje.

Odnośnik do komentarza

XP nie ma windowsowych sterowników do radeona 9550 , 2004/07/09 wersja sterownika 6.14.10.6476 :P Maksymalnie mogę zainstalować sterowniki zawarte w catalyst 8.6 z 2008 roku , powyżej karta ma problemy ze wszystkim co wymaga dx9. Dziś znowu spróbuję z xp , ale zainstaluję na inny dysk i podam rezultat :P jakiegoś narzędzia mam użyć do stworzenia loga?

 

Dobra ja się poddaję. Zainstalowałem xp na innym dysku , nie mogę wgrac ani jednej aktualizacji =.= występuje bsod NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS... Z czym to się je? PS. Na w7 zauważyłem pare dziwnych... wydarzeń. Karta wlan która jest na usb wyłącza się reszta urządzeń działa. Jedynym wyjściem jest restart kompa aby się włączyła , nie pomaga przełożenie jej do innego portu usb. Informuję że na drugim kompie nie ma z nią najmniejszych problemów. karta to TP-Link TL-WN722N , drugi problem to Sterownik Ekranu ATI przestał działac , dzieje się tak po paru chwilach po uruchomieniu gry typu the sims 3 , runes of magic ... Problem występuje na windowsowym sterowniku i na instalowanym z catalyst 8.6 dla visty. a przed tygodniem nic nie dolegało mojemu dziadkowi ;/

Odnośnik do komentarza

A napisz jeszcze czym zasilasz tego kompa, dokładna nazwa spisana z naklejki.

 

w pamięci nie ma błędów , już wczoraj z desperacji robiłem test tym programikiem
a ile trwał test?

Wszystkie kondensatory w okolicy procka są w porządku/nie wybulone?

 

W tym arcie: https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/ masz zdjęcia jak nie powinny wyglądać, jest i garść info o zasiłkach.

Odnośnik do komentarza

Ano deer , hm... wcześniej miałem w nim włożony zasilacz o mocy co prawda 300W , ale nie pamiętam firmy ;/ jak zawitam do domu otworzę drugi komputer i podam marke / model. Na fotce z neta zaznaczyłem które kondensatory są wypukłe , ale nie są pęknięte , rozlane itp. jest to naprawde lekka wypukłośc. I z tego co mi rodzeństwo przekazało telefonicznie , nie ma dźwięku. Karta jest widoczna w systemie , jest zainstalowana ale w głośnikach cisza :/ a komputer jakoś tak dziwnie trzeszczy czasami , takie jakby piski prądu.

post-4305-0-89479300-1334478374_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Po wizycie u serwisanta werdykt i informacje mam takie - prawdopodobnie wszystko wali się od zasilacza , napięcia są zbyt niskie 12v wynosi 10.8 , 3.3vsb wynosi 3.5 , vcore zamiast 1.5 wynosi 1.3 , a 5.5v wynosi 4.9 nie wiem co z czym się je ale mniejsza o to , zasilacz mimo to pracuje normalnie generując moc 350w , druga sprawa kondensatory nie wymagaja wymiany , nie ma powodu ich wymiany są w pełni sprawne. Jednak nadal pozostaje kwestia bluescreenów bugcode_usbdriver , irql_not_less_or_equal i NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS. Na czym to polega?

Odnośnik do komentarza

Nieśmiało, bardzo nieśmiało zasugeruje że sam dałeś odpowiedź

 

Po wizycie u serwisanta werdykt i informacje mam takie - prawdopodobnie wszystko wali się od zasilacza , napięcia są zbyt niskie 12v wynosi 10.8 , 3.3vsb wynosi 3.5 , vcore zamiast 1.5 wynosi 1.3 , a 5.5v wynosi 4.9 nie wiem co z czym się je ale mniejsza o to

 

a to

 

zasilacz mimo to pracuje normalnie generując moc 350w

 

to już wyjaśnią specjaliści.............chociaż ostatnio ich ubywa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...