Skocz do zawartości

Problem z kodekami (z odtwarzaniem filmów)


Lisek34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio coś ... i nie mogę odtwarzać filmów w rmvb. Tylko KMPlayer, ale ten odtwarza nierówno z dźwiekiem (kazdy film). Zaś AVI mogę odtwarzać w Windows Media Player, ale nie mogę w Media Player Classic. A wszystko działało. Przeinstalowanie kodeków nic nie daje, zniżenie się do niższej wersji również. Nie wiem co robić, nie mam czasu ciągle konwertować RMVB > AVI. Dziękuje za pomoc z góry.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Coś tam miałem odznaczone, zaznaczyłem wszystko i nadal nie działa. Po odtworzeniu filmu wyskakuje okienko,

 

Warning

Media Player Classic - Home Cinema could not render some of the pins in the graph, you may not have needed codecs or filters on the system.

The following pin(s) failed to find a connectable filter:

File Source (Async.)::Output

http://wklej.org/id/728292/

 

Co do VLC - zbyt mocno przyzwyczaiłem się Media Player Classic.

 

Zapomniałem dodać jakich kodeków używam. K-Lite Codec Pack

Odnośnik do komentarza

Fachowcem jakimś wielkim nie jestem, ale na moje oko próbujesz odtworzyć plik, który jest zdekodowany/skompresowany w nieznanym formacie(kontener avi ale jaki kodek?) Rozumiem, że dotyczy to wszystkich plików a nie jakiegoś konkretnego?

Próbowałeś podejrzeć o co dokładnie chodzi w np.: GSpot/jakimś innym programie tego typu - MediaInfo?

Masz w systemie na pewno Real Alternative?

Co masz ustawione w Widok > Opcje > Odtwarzanie > Wyjście? (zaznaczone VMR9? Zaznaczone DirectX 9?)

 

Przeinstalowanie kodeków nic nie daje

 

Tak po prostu "nadpisałeś" paczkę K-Lite? Czy odinstalowałeś całkowicie i zainstalowałeś na nowo? (ja tak bym zrobił). Używasz dodatkowo FFDshow może?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że dotyczy to wszystkich plików a nie jakiegoś konkretnego?

Tak. Nic nie daje się otwierać. Różne przeprowadzam konwersje, różne kodeki. Nie chce działać i tyle.

 

Tak po prostu "nadpisałeś" paczkę K-Lite? Czy odinstalowałeś całkowicie i zainstalowałeś na nowo? (ja tak bym zrobił). Używasz dodatkowo FFDshow może?

Paczki K-Lite nie da się nadpisać, przy instalacji prosi o usunięcie starszej wersji. Usuwałem to już chyba 5 tysięcy + 2 razy, w tym Total Uninstallem. Lipa.

 

Co mam ustawione? Nie jestem na swoim komputerze, ale jak będę to sprawdzę. :)

 

Real Alternative też było przeinstalowywane.

Odnośnik do komentarza
Paczki K-Lite nie da się nadpisać, przy instalacji prosi o usunięcie starszej wersji.

Sorki, nie używam, nie wiedziałem. U mnie chodzi MPC + filtry FFDshow + Real Alternative i śmiga :thumbsup:

 

Co mam ustawione? Nie jestem na swoim komputerze, ale jak będę to sprawdzę. :)

To spójrz, może problem tkwi w ustawieniach odtwarzacza? Nie wygląda ale warto sprawdzić/wyeliminować taką możliwość. Zerknij jeszcze na zaznaczone formaty (Widok > Opcje > Odtwarzacz > Formaty)

Odnośnik do komentarza

Po instalkach/reinstalkach/odinstalkach ;) mogły Ci się wysypać skojarzenia plików. Zobacz znowu co masz pozaznaczane w Opcjach MPC (filtry wewnętrzne - internal filters), dodatkowo sprawdź ustawienia systemowego głośnika. Zobacz w opcjach dekodera dźwięku FFDshow (Start > Wszystkie programy > ffdshow > konfiguracja dekodera dźwięku) jakie kodeki masz zaznaczone. Jakby coś - mogę powklejać screeny moich ustawień, może coś Ci pomogą?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...