Skocz do zawartości

Pełna kontrola Administratora na komputerze


leven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Proszę Państwa mam prośbę do Was, otóż nie potrafię przydzielić mojemu kontu pelnej kontroli nad systemem, chociaż jestem administratorem.

 

Co robiłem:

 

Wszedłem w opcję "Uruchom" i wpisałem: "cmd" i enter.

Następnie wpisałem komendę: "net user administrator /active:yes" i enter.

 

Po tej komendzie powinienem uzyskać pełną kontrolę nad systemem, ale tak niestety nie jest, ponieważ wyskakuje komunikat o wystąpieniu błędu.

Opis błędu na fotce:

 

6501406500_1333971739_thumb.jpg

 

Używam systemu: WIN 8 64 bit CP (consumer previev).

 

Proszę o poradę odnośnie uzyskania pełnej kontroli nad systemem.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Proszę Państwa mam prośbę do Was, otóż nie potrafię przydzielić mojemu kontu pelnej kontroli nad systemem, chociaż jestem administratorem.

Co przez to rozumiesz - pełna kontrola?

 

Wszedłem w opcję "Uruchom" i wpisałem: "cmd" i enter.

cmd powinien zostać uruchomiony w trybie administratora a nie został.

 

Następnie wpisałem komendę: "net user administrator /active:yes" i enter.

To zobacz co faktycznie wpisałeś - ?aces:yes.

 

Po tej komendzie powinienem uzyskać pełną kontrolę nad systemem,

Absolutnie nie. To polecenie tylko aktywuje konto administratora na które po restarcie można się zalogować.

Nie należy go używać w normalnej pracy na kompie.

Odnośnik do komentarza

ad.1 - nie chce w niektórych przypadkach, udzielać zezwolenia na otwarcie danego pliku.

ad.2 - jak sie uruchamia "cmd" w trybie administratora ? ... (gdybym wiedział, nie pytał bym).

ad.3 - faktycznie wpisałem złą komendę, ale po wpisaniu poprawnej, też wyświetla się identyczny komunikt jak na fotce.

ad.4 - chciał bym używać pełnego konta administratoa zawsze, jeśli to nie będzie negatywnie wpływac na prace systemu.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
ad.2 - jak sie uruchamia "cmd" w trybie administratora ? ... (gdybym wiedział, nie pytał bym).

np - Start - Akcesoria - Wiersz poleceń - PPM - Uruchom jako administrator.

Nie znam W8 ale musisz wykonać to co wyżej od PPM.

Jeżeli już odpalisz konto administratora to ono domyślnie ma puste hasło. Radzę ustawić stosowne mocne hasło.

 

Reszty nie komentuję.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za podpowiedź odnośnie "cmd".

 

Zrobilem jak poleciłeś i komenda została wykonana poprawnie.

 

2492675900_1334004859_thumb.jpg

 

Teraz, po restacie systemu mam takie konta:

 

3581775800_1334004903_thumb.jpg

 

Proszę mi powiedzieć, czy konto zaznaczone zieloną obwódką jest kontem administratora z pełnymi uprawnieniami i jeżeli tak, to czy mogę usunąć konto zaznaczone czerwoną obwódką ?

 

Nie lubie mieć w systemie dwóch kont i więcej.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Czekaj czekaj... Czegoś tu nie rozumiem. Najpierw chcesz włączyć wbudowane konto Administratora. Gdy już to zrobiłeś, nagle stwierdzasz, że nie lubisz mieć dwóch kont w systemie. Czy nie prościej jest je po prostu z powrotem wyłączyć? (Ta sama komenda, tylko końcówka to /active:no) Nie jestem specem od Windowsów, ale już na chłopski rozum usunięcie czegoś co jest wbudowane w system może spowodować destabilizację jego pracy, choć nawet nie jestem pewien czy opcja kasacji w ogóle jest dostępna w przypadku tego konta. :D

Odnośnik do komentarza

Konto Administrator (czerwona ramka) jest podstawowym kontem systemowym nie można go usunąć. Można je tylko wyłączyć.

W tym konkretnym przypadku (co widać) nie jest chronione hasłem.

Konto Leven (zielona ramka) jest kontem użytkownika z prawami Administratora i jest chronione hasłem.

Z poziomu konta Administrator możesz usunąć konto Leven ale usuniesz wszystkie dane przypisane do tego konta.

Jeżeli to zrobisz to pozostanie tylko konto Administrator.

Gdybyś wpadł na pomysł użycia komendy net user administrator /active:no to pozbawisz się dostępu do kompa.

 

To tyle dla wyjaśnienia.

 

Zdecydowanie radzę używać konta Leven a konto Administrator deaktywować.

Odnośnik do komentarza

W nawiązaniu do postu #8 i w celu doprecyzowania posta wyżej.

 

Konto Administrator jest wbudowanym kontem systemowym.

W szczególnych przypadkach to konto ratuje tyłek i można je aktywować z wykorzystaniem płyty instalacyjnej.

Szczegóły w Tutorialu @picasso (Zdegradowani administratorzy).

Będąc na koncie Administrator proponuję utworzyć mocne hasło i je ZAPAMIĘTAĆ (zapisać) - PPM na koncie.

Wyłączenie (deaktywacja) tego konta może odbyć się na dowolnym koncie przez użycie wiersza poleceń w trybie administratora (oczywiście innym niż Administrator).

W wierszu poleceń wpisujesz net user administrator /active:no + Enter + Restart.

Po tej operacji konto Administratora nie będzie widoczne podczas logowania.

Odnośnik do komentarza

Post #11 mówi wyraźnie o pozostawieniu aktywnego konta Leven oraz deaktywacji konta Administrator z możliwością ponownej aktywacji w razie potrzeby.

Zostawiasz tylko konto Leven i na nim pracujesz.

 

Kawałek cytatu z posta #8 z wyjaśnieniem.

 

Z poziomu konta Administrator możesz usunąć konto Leven ale usuniesz wszystkie dane przypisane do tego konta.

Jeżeli to zrobisz to pozostanie tylko konto Administrator.

 

Mozliwe jest usunięcie konta Leven ale z konsekwencjami.

 

Zaś poniższy wpis dotyczył TYLKO I WYŁĄCZNIE sytuacji kiedy usunąłbyś konto LEVEN i masz aktywne i dostępne TYLKO konto Administrator.

Gdybyś wpadł na pomysł użycia komendy net user administrator /active:no to pozbawisz się dostępu do kompa.

 

Czy to jest jasne?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...