Skocz do zawartości

[REQ] Pulpit zdalny dla Windows 2000


Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam problem poniewarz chce postawic serwer na windowsie 2000 lecz niestety windows 2000 nie posiada funkcji podłaczenie do pulpitu zdalnego czy jakos tak a zdalny dostęp mi będzie potrzebny do niego ... więc mam pytanie da się jakoś doinstalowac pulpit zdalny czy musze sie jakimis vmc menczyć ??

nie mowcie abym instalowal xpka itp bo nie mam zamiaru kupowac go a 2000 byl razem z tym zlomem ...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sam wcześniej o VNC pisałeś...

 

 

VNC - zdalny pulpit, instalacja i konfiguracja - Linux

 

VNC umożliwia zdalną prace w środowisku graficznym na komputerze z uruchomionym vncserwer’em. Pokaże jak łatwo go zainstalować i skonfigurować.

 

Zaczynamy od instalacji serwera VNC oraz VNCviewer’a z którego skorzystamy potem do połączenie się z naszym serwerem.

 

# emerge x11vnc vnc

 

 

Po skompilowaniu uruchamiamy serwer VNC na komputerze, na który będzie się zdalnie łączyć. Jednak najpierw proponuje ustawić hasło na nasz serwer VNC.

 

$ vncpasswd

 

 

Podajemy i potwierdzamy hasło. To hasło będziemy podawać potem podczas logowania się na nasz serwer VNC.

Teraz uruchamiamy serwer VNC. Możemy opcjonalnie podać dodatkowe parametry jak np. -geometry 800x600 czyli poprostu rozdzielczość. W moim przypadku uruchomie wirtualny puplit w rozdzielczości 1024x700

 

$ vncserver -geometry 1024x700

New 'X' desktop is kamil:1

 

 

Numer po dwukropku to numer pulpitu, który będziemy podawać podczas logowanie, ponieważ serwer VNC może utworzyć do kilku wirtualnych pulpitów na raz.

Aplikacje, które zostąną uruchomione przez nasz serwer VNC są zdefiniowane w pliku .vnc/xstartup w naszym katalogu domowym.

Domyślnie zawiera on takie wpisy

 

#!/bin/sh

[ -x /etc/vnc/xstartup ] && exec /etc/vnc/xstartup

[ -r $HOME/.Xresources ] && xrdb $HOME/.Xresources

xsetroot -solid grey

vncconfig -iconic &

xterm -geometry 80x24+10+10 -ls -title "$VNCDESKTOP Desktop" &

twm &

 

 

Zamieniamy część twm & na wybrane przez nas aplikacje, czyli przykładowo jeśli chcemy uruchomić na naszym serwerze VNC środowisko graficzne KDE wpisujemy w to miejsce startkde &

Możemy także dopisać więcej aplikacji, jeśli np. chcemy urchomić na serwerze VNC środowisko graficzne KDE z Superkarambą.

 

#!/bin/sh

[ -x /etc/vnc/xstartup ] && exec /etc/vnc/xstartup

[ -r $HOME/.Xresources ] && xrdb $HOME/.Xresources

xsetroot -solid grey

vncconfig -iconic &

#xterm -geometry 80x24+10+10 -ls -title "$VNCDESKTOP Desktop" &

superkaramba karamba/ubermon1.0/ubermon.theme &

superkaramba karamba/Mi Karamba/aDate.theme &

startkde &

 

 

Aby połączyć się z naszy wirtualnym pulpitem korzystamy z VNCviewer

 

$ vncviewer 192.168.0.2:1

 

 

Adres 192.168.0.2 to jak widać adres IP komputera na którym jest uruchomiony serwer VNC, w moim przypadku będę się łączyć ze swoim komputerem. Adres ten można zastąpic nazwą komputera jeśli zdefiniowaliśmy ją w pliku /etc/hosts. Po dwukropku podajemy numer wirtualnego pulpitu do którego chcemy się połączyć. Po wydaniu polecenia podajemy wcześniej zdefiniowane hasło i tyle, powinniśmy ujrzeć nasz wirtualny pulpit. U mnie prezentowało się to w ten sposób

 

from cybertrash.pl - KLIK

 

--------------------------------------------------------------

 

Jest wiele darmowych rozwiązań VNC, wystarczy tylko przez Google poszukać. Może Ci coś spasuje...

Odnośnik do komentarza

da się jakoś doinstalowac pulpit zdalny czy musze sie jakimis vmc menczyć ??

ale nie rozumiem czemu masz się męczyć z VNC. Instalujesz ,np. Real VNC w wersji Free, na win2000 i na komputerze z którego się będziesz łączył.

Instalacja pod Windowsem jest banalna, wiem bo sam instalowałem i używałem (w sieci lokalnej). według mojego odczucia VNC jest szybsze niż Pulpit zdalny.

Czasem używam TeamViewer Portable, jeżeli łącze się spoza sieci lokalnej.

Odnośnik do komentarza

wiem ze pod linuxa ale ten wiesz poprostu napisalem... a pulpit zdalny zwykly dlatego potrzebuje abym mogl wbijac jak jest wylogowane zupelnie konto np serw sie wysypie zresetuje lub cos to sie sam nie loguje bo to nie bezpieczne moze byc bo jeszcze ktos wlamac sie bd chcial itp...

 

 

Ok poradziłem sobie Teamviewer + stały dostęp załatwił sprawe

 

można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...