Skocz do zawartości

USB 3.0 zamiera po wybudzeniu z uśpienia


Darek1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka dni temu kupiłem laptopa ASUS K53SK mam na nim zainstalowany Win 7 64bit Home Premium a do tego wszystkie wymagane łatki i poprawki. Mój problem z USB 3.0 polega na tym, że gdy laptop przejdzie w stan uśpienia i później go wybudzę zanika mi dostęp do USB 3.0 i nie ma to znaczenia czy pod USB 3.0 podłączę modem czy pena port USB 3.0 jest martwy, podczas gdy USB 2.0 funkjonują poprawnie.

W menadżerze urządzeń wszytko wydaje się być OK. Na portach USB mam wyłączone "zezwalaj komputerowi na wyłączanie zasilania..."

Macie jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Od kiedy tak się dzieje, miałeś tak od początku czy dopiero teraz się pojawił problem?

USB 2.0 i USB 3.0 są od siebie niezależne dlatego jedno będzie działało poprawnie a drugie już nie.

Może być to usterka oprogramowania trzeba byłoby sprawdzić np pod live CD, żeby nie przeinstalowywać systemu bez potrzeby,

bądź hardware, USB 3.0 ma swój "BIOS" z którym mogło się coś stać, lub odpowiadają za to też takie układy które powinny dawać napięcie do usb może po wybudzeniu nie dostaje sterowania odpowiedniego dlatego nie działa.

Odnośnik do komentarza

Dostałem odpowiedź z supportu ASUS'a aby aktualizować sterowniki USB 3.0 oraz Bios. Zrobiłem obie te rzeczy a problem dalej istnieje sad.gif

Nie chcę rezygnować, ze stanu uśpienia komputera jest to dla mnie dość istotna kwestia. ASUS instaluje na swoich laptopach oprogramowanie Instant On które to wybudza komputer ze stanu uśpienia w 1-2 sec po podniesieniu klapy wyświetlacza możliwe, że tu jest winowajca zamieszania. Zaraz przetestuję wyłączenie opcji Instant On i dam znać czy to pomogło.

 

...

sprawdziłem

Ostatnia wersja Instant On V2.1.5 jest winna całemu zamieszaniu, po wyłączeniu tego trybu usypiania i przejścia na normalny tryb uśpij z Windows'a wszystko działa poprawnie. Trochę szkoda, bo teraz wybudzanie działa o wiele dłużej. Napiszę o tym do supportu niech myślą nad poprawką programową do Instant On.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...