Skocz do zawartości

Czy jest sposób na użycie nieaktywnego konta administratora?


Rekomendowane odpowiedzi

Do zadania tego pytania sprowokował mnie inny post.

 

Konto administratora jest utworzone i spersonalizowane ale nieaktywne.

Czy istnieje wogóle możliwość zalogowania się w takiej sytuacji na konto administratora przy logowaniu?

Czy jest w takiej sytuacji jakaś kombinacja klawiszy (obawiam się, że nie)?

Czy jednak należy aktywować konto administratora a logować się na swoje?

 

A może tylko przez start z płyty i przez cmd net user ........

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co rozumiesz pod pojęciem nieaktywne?Wyłaczone? - Jeśli tak to nie da się na niego logować czy wykonać jakiejkolwiek operacji z innego konta "uruchom jako" "nazwa wyłączonego konta".Co innego jeśli konto jest tak skonfigurowane że się nie pokazuje na ekranie logowania ale jest włączone - wtedy można wykonywać operacje z jego poziomu,jest też możliwość uruchomienia systemu z poziomu takiego konta np. tak skonfigurować opcje logowania aby nie pokazywały się nazwy użytkownika i wtedy można się zalogować na dowolne włączone konto wpisując jego nazwę i hasło...

 

Na pewno jest możliwe jest zalogowanie na konto administratora z poziomu Trybu Awaryjnego, ale co do reszty to niech się wypowie ktoś kto się lepiej na tym zna.

W Windows 7 domyślnie konto wbudowanego administratora jest wyłączone i nigdy nie dostaniesz się do niego w trybie awaryjnym! - to nie XP!Wbudowane konto admina w trybie awaryjnym może być tylko dostępne jeśli z jakiekolwiek powodu zostaną usunięte/uszkodzone wszystkie normalne konta administracyjne

Odnośnik do komentarza

@Flavius

W stanie normalnym korzystam z konta własnego z uprawnieniami administratora. UAC odpowiednio ustawione.

Chodzi o sytuację teoretyczną. Mam problem np. ze swoim kontem i muszę się dostać do kompa z poziomu administratora.

Mam to konto utworzone i spersonalizowane ale jest wyłączone przez net user .....

Temat dotyczy tylko możliwości zalogowania na konto administratora w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

@Flavius

W stanie normalnym korzystam z konta własnego z uprawnieniami administratora. UAC odpowiednio ustawione.

Chodzi o sytuację teoretyczną. Mam problem np. ze swoim kontem i muszę się dostać do kompa z poziomu administratora.

Mam to konto utworzone i spersonalizowane ale jest wyłączone przez net user .....

Temat dotyczy tylko możliwości zalogowania na konto administratora w takiej sytuacji.

 

Jeśli to możliwe to po prostu włączyć na swoim koncie administr. tego wbudowanego

 

net user Administrator /active:yes

 

wylogować i konto jest dostępne.Jeśli z kontem jest tak źle że to niemożliwe do wykonania to można spróbować wbić w tryb awaryjnym by się przekonać czy pojawi się to wbudowane samoczynnie,no a jeżeli się ono nie pojawia to jest u nas na forum topik który opisuje jak to konto włączyć https://www.fixitpc.pl/topic/1231-zdegradowani-administratorzy/

 

- nawiasem mówiąc jest jeszcze więcej metod na włączenie wbudowanego admina niż tam opisane

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam problemów z kompem i kontami.

Pytanie jest czysto hipotetyczne dla sytuacji awaryjnych.

Start w trybie awaryjnym nawet z wierszem poleceń i tak wymaga hasła usera, które to konto jest np. uwalone.

I jest potrzeba dostania się do kompa na poziomie admina aby np. utworzyć nowe konto.

Chodzi o W7 x64.

 

Czy w takim razie jedyne rozwiązanie to linkowany przez Ciebie temat?

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam problemów z kompem i kontami.

Pytanie jest czysto hipotetyczne dla sytuacji awaryjnych.

Start w trybie awaryjnym nawet z wierszem poleceń i tak wymaga hasła usera, które to konto jest np. uwalone.

I jest potrzeba dostania się do kompa na poziomie admina aby np. utworzyć nowe konto.

Chodzi o W7 x64.

 

Czy w takim razie jedyne rozwiązanie to linkowany przez Ciebie temat?

 

No to tylko metodami zewnętrznymi można to zrobić jak np metody przedstawione w linku.Inne metody to np Offline NT Password Recovery - narzędzie to też ma możliwość włączania/wyłączania kont w tym wbudowanego admina

 

Inne sosoby:

 

http://www.sevenforums.com/tutorials/56864-user-account-password-change-winre.html

http://www.sevenforums.com/tutorials/85657-password-reset.html

Odnośnik do komentarza

No to tylko metodami zewnętrznymi można to zrobić jak np metody przedstawione w linku.Inne metody to np Offline NT Password Recovery - narzędzie to też ma możliwość włączania/wyłączania kont w tym wbudowanego admina

 

Ja od siebie polecę programik "Password Renew" który - oprócz standardowych w tym przypadku opcji porównywalnych z "Offline NT Password Recovery" - chyba jako jedyny wśród rozwiązań darmowych pozwala założyć offline nowe konto z uprawnieniami administracyjnymi.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...