Skocz do zawartości

Mielenie partycji co kilka godzin


Rekomendowane odpowiedzi

... Ponieważ nie wiem, co mi się przyczepiło do systemu.

 

Podejrzewam jakiegoś trojana, ale Symanteciem nie widać co to, Trojan Remover też nic nie wykrył... A na logach się nie znam.

Programem Filemon wykryłem za to, że aplikacja wmiprvse.exe powoduje powyższe zamieszanie - poczytałem trochę o niej, ale do niczego nie doszedłem.

 

Załączam logi robione w jednym czasie - jeden po drugim.

Attac.txt

dds.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

rsit.txt

security check.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę bardzo ;)

 

Otóż włączam kompa, wszystko w normie. Po kilku godzinach włącza mi się wspomniany wyżej proces, każda partycja mieli [jakby przeszukiwał katalogi] 5 minut, potem się to wyłącza i jest spokój na 4-5 godzin, kiedy dzieje się to samo.

 

Mieli tak wszystkie partycje na wszystkich dyskach w jednym czasie. Oczywiście w tym czasie nie da się niczego uruchomić. Spokojnie działa jedynie kursor.

 

Co ciekawe, to zauważyłem, że to mielenie nie zależy od wielkości dysków.

Ponieważ mam 500 GB (samsung), 40 GB (wd raptor) i na USB 320 GB [wdc od Intenso]. Raptor szybciej kończy mielić, ale po około minucie kończy też reszta, co dziwne, prawda?

 

Mam podejrzenia, że jakiś trojan mógł mi się dostać do kompa, albo jakieś opcje zostały w rejestrze zmienione, w każdym razie w taki sposób, że normalnie, nie widać jakoby cokolwiek zostało zmienione w systemie. Ani nic w autostarcie, ani w harmonogramie, w usługach też wiele nie widać [ale tu akurat znawcą nie jestem].

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że tam nie jest nic ustawione.

Usunąłem automatyczne skanowanie, które było w sekcji Skanuj.

 

Ale może masz trochę racji, bo ta wersja antywirusa ma tak, że ma na stałe włączone skanowanie .... No, ale tylko okolic systemowych. W Viście uruchamia mi się takie okienko z procesem skanowania, które trzeba zamknąć - po każdym starcie systemu. A w XP tego nie ma. Ale czemu skanuje wszystkie partycje?

W Viście jest skan tylko i wyłącznie partycji systemowej.

 

Jutro potestuję z wyłączeniem antywirusa lub/i z usunięciem go. Zobaczę, czy to nie przez niego.

Odnośnik do komentarza

Infekcji tutaj żadnej nie widać. Temat zmienia dział.

 

W dzienniku zdarzeń widać powtarzający się błąd:

 

Error - 2011-11-18 07:14:48 | Computer Name = BLACKV8 | Source = Cdrom | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\CdRom0 wystąpił zły blok.

 

Co prawda błąd datowany pod koniec zeszłego roku ale warto wykonać diagnostykę za pomocą MHDD

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...