Skocz do zawartości

Win7 się wiesza (zamraża)


swiro84

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Niestety, ale właśnie nastąpiła zwiecha. Te powyłączane zostawić czy włączyć ponownie?

 

Możesz wszystko przywrócić na miejsce, skoro brak widocznego wpływu na polepszenie bytu systemowego. Apropos:

 

 

Mam wyłączone Aero i kolor okien na podstawowy win7, bo też taką opcję brałem pod uwagę.

 

Proste przełączenie stylu w opcjach nie likwiduje jednak procesu należnego do usługi sterowania interfejsem. Przetestuj czy ta usługa ma znaczenie. Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Dwuklik na Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu i Typ uruchomienia ustaw na Wyłączona. Zresetuj system. Podaj wyniki, czy po wyłączeniu tego procesu nastąpiła jakaś zmiana.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Możesz wszystko przywrócić na miejsce, skoro brak widocznego wpływu na polepszenie bytu systemowego.

Chyba wprowadziłem Cię w błąd. Pospieszyłem się z osądem. Miałem jakby zwisy (kilkanaście od tego czasu kiedy zastosowałem się do Twojego zalecenia), ale nie miałem komunikatu - (brak odpowiedzi) - no i występują sporo rzadziej zwiechy. Co oznacza, że chyba jednak jest jakaś poprawa. W dalszym ciągu to testuję i nie przywracałem tego do stanu poprzedniego. Teraz nie wiem czy to przez ten zabieg czy przez wyłączenie usługi DWM, o której piszę poniżej.

 

Proste przełączenie stylu w opcjach nie likwiduje jednak procesu należnego do usługi sterowania interfejsem. Przetestuj czy ta usługa ma znaczenie. Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Dwuklik na Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu i Typ uruchomienia ustaw na Wyłączona. Zresetuj system. Podaj wyniki, czy po wyłączeniu tego procesu nastąpiła jakaś zmiana.

 

To mam wyłączone :) Możliwe, że przez program: Sunrise seven, który posiadam może od tygodnia (chyba od tego czasu gdzie zastosowałem się do wyłączenia różowych pól w ShellExView x64). Tam jest możliwość wyłączenia usługi DWM i tak też zrobiłem.

A propos zwiech to dzisiaj miałem bodajże 3 lub 4 przez cały dzień (umownie, bo kilka ładnych h byłem poza domem) gdzie normalnie miałbym ich do tego czasu już całą masę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

wieslaw531

 

Moim zdaniem popatrzyłeś tylko na nazwę programu a nie ciąg wydarzeń oraz kontekst użycia Sunrise. Sunrise Seven to jest szajs, ale to osobne tu zagadnienie. W tym przypadku wątpię, by miał coś do rzeczy (a nawet przekornie mógł właśnie pomóc, jeśli był autorem wyłączenia usługi "Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu", którą polecałam testować), gdyż Sunrise pojawia się gdy w systemie już jest usterka, dopiero w maju i to:

 

Możliwe, że przez program: Sunrise seven, który posiadam może od tygodnia (...). Tam jest możliwość wyłączenia usługi DWM i tak też zrobiłem.

 

Opisywany problem trwa od pierwszego posta w tym temacie (czyli od marca plus czas przed założeniem tematu spędzony na kilkukrotnym stawianiu systemu). Pragnę podkreślić zdanie, które padło w pierwszym poście:

 

Wina jakiegokolwiek syfu odpada na 100% gdyż stawiałem już system kilkakrotnie i na świeżo te same objawy...

 

 

 

swiro84

 

Przykro mi, ale nie znam rozwiązania Twojego problemu, trudno mi nawet zasugerować dalszą diagnostykę. Dla mnie najistotniejszy jest cytat powyżej, że system postawiony na świeżo dziedziczy wadę. Nie rozwinąłeś tego dostatecznie, tzn. nie jest wiadome czy nie powtarzasz określonych czynności po instalacji gołego systemu. Mam rozumieć, że są spełnione te warunki podczas testu na świeżym systemie: nic nie doinstalowane zewnętrznego, nic nie modyfikowane, a usterka widoczna od razu po instalacji systemu. No cóż, wg mnie to sugeruje, że problem może być osadzony jednak gdzieś w konfiguracji sprzętowej / sterownikach. Wiem, że wątek sprzętowo-sterownikowy był tu już rozwijany i skłoniono się ostatecznie do tezy software (post #34), co zrozumiałam jako określony kierunek, gdyż komentarz był bezpośrednio po słowach kluczowych "czysty rozruch" (a tenże nie ma wpływu na układ sterowników). Ale z kolei w mojej opinii problem nie pachnie tym nurtem. Powody:

 

- Wielokrotne formaty. Usterka powiela się po reinstalacji całego systemu ("Wina jakiegokolwiek syfu odpada na 100% gdyż stawiałem już system kilkakrotnie i na świeżo te same objawy..."). Format wyklucza sporo obszarów.

- Zostały przetestowane podstawy diagnostyczne (wpływ antywirusa "Antywirus też odpada, bo po stawieniu na nowo systemu zwiechy były mimo, iż antywira nie wgrywałem od razu, by ewentualnie taka opcję wykluczyć (Avira)", czysty rozruch, rozszerzenia powłoki).

- Twoje logi z OTL nie pokazują nic szczególnego w zestawie startowym, zestaw marny (w dziale malware widuję logi mające trzykrotnie dłuższą listę - a na deser obciążenie trojanem - i nadal zachowana płynność działania).

- Na liście zainstalowanych nie widać nic szczególnego, to nie jest aż tak upasiony OEM, lista krótka. Reszta to programiki, trudno uwierzyć, by instalacje takich skromnych rzeczy miały związek.

 

 

Zadam pytanie na temat serii tych zdarzeń (chaotycznych w rozumieniu, że w istocie nawet nie wiadomo jakie wersje testowane, poza jedyną wzmianką o nVidia):

 

Sterowniki były aktualizowane do najnowszych ze stron producentów i nie tylko (DriverMax).

(...)

Odinstalowałem VIA i testuję...

(...)

Liczę na to, że właśnie to wina tych sterowników od grafy, bo wyczytałem między czasie sporo złego od czasu wypuszczenia sterów od wersji 280 NVIDII... A jak pisałem problem zaczął się po około roku, a nie od razu (więc myślę, że może to faktycznie jakieś sterowniki - oby to te ;] ). Od dźwięku już sprawdzane, a teraz póki co testuję od grafy.

(...)

Do tego przeleciałem jeszcze DriverCleanerem i Ccleanerem po czym zainstalowałem na nowo sterowniki 275.33 x64 (czysta instalacja), ale nic to nie wniosło

 

... czy sprawdzałeś różne wersje sterowników, nie tylko najnowsze? Czy zaraz po instalacji systemu jedziesz na sterownikach wbudowanych w system czy od razu się rzucasz w instalacje z paczek pobranych z osobna ze stron producentów? Czy na pewno wszystkie sterowniki testowane? Na liście zainstalowanych widnieją też pozycje HP i Logitech - czy system był sprawdzany w stadium kompletnie bez HP (wywalone wszystko od paczki HP Deskjet All-In-One Driver Software aż po przyległości programowe)?

 

 

Więc wszedłem w msconfig i zacząłem wykonywać krok 2c czyli zaptaszkowanie (w moim przypadku zaptaszkowałem CyberLinka)

 

Tu z kolei pytanie: skąd CyberLink? Czy został doinstalowany ręcznie czy może jednak Twój nośnik instalacyjny Windows 7 montuje to? Pytanie ma na celu określić typ Windows, czy ma on ekstra bagażnik pakowany już przy instalacji.

 

 

Ubuntu (...) chcę odpalić z płytki bez instalowania i przetestować czy też będą zwisy...

(...)

Ubuntu (Niebiańska Nimfa) nie chce się coś odpalić bez instalowania czyli poprzez restart kompa->F8->bootowanie z płytki. Po wyświetleniu napisu Ubuntu i wczytywaniu po chwili rozmazuje obraz i klapa. Myślałem, że może tak sprawdzę...

 

To weź kolejnego Linuxa do testu. Nasuwa mi się też koncepcja sprawdzianu zachowań testowej instalacji z innego nośnika Windows 7, tym razem 32-bit a nie 64-bit (kompletna zmiana kontekstu i inne sterowniki). Tyle nieskutecznych formatów już tu było, to ten test nie wydaje mi się drastyczny.

 

 


Komentując bieżące działania od postu #52 do ostatniego, w połączeniu ze starymi zaległymi pełnymi Dziennika zdarzeń. Ja jednak przypuszczam, że nieznaczne polepszenie wynika z ubicia usługi Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu a nie wyłączenia rozszerzeń w ShellExView. W Dzienniku zdarzeń w sekcji Aplikacje pojawiają się bowiem takie zdarzenia informacyjne, jest ich sporo:

 

Zdarzenie 9016, Desktop Window Manager

Menedżer okien pulpitu nie został uruchomiony, ponieważ analiza sprzętu i konfiguracji wskazała prawdopodobieństwo niskiej wydajności.

 

Zdarzenie 9009, Desktop Window Manager

Menedżer okien pulpitu zakończył działanie; kod (0x40010004).

 

Zdarzenie 9007, Desktop Window Manager

Nie można uruchomić Menedżera okien pulpitu, ponieważ model WDDM nie jest używany.

 

Wszystko kręci się tak jakby wokół niewydolności systemu do przetwarzania bardziej zaawansowanych graficznych instrukcji.

 

 

Poza tym, Dziennik zdarzeń w sekcji diagnostycznej ma kilka rekordów tego typu:

 

Inicjowanie tego urządzenia trwało dłużej, powodując zmniejszenie wydajności procesu uruchamiania systemu: 

Nazwa pliku : PCIIDE\IDEChannel\4&269ed2a3&0&1

Przyjazna nazwa : Kanał IDE

Wersja :

Całkowity czas : 2504ms

Czas obniż. wydajności : 4ms

Godzina zdarzenia (UTC) : 2012 - 03 - 13T09:15:39.624800200Z

 

Były tu już punktowane aspekty problematyki dysku. To może być nieaktualne. Została już przeprowadzona analiza SMART i podane konkretne porady, sfinalizowane na postach #19 + #29, w których stwierdziłeś:

 

Po przeczytaniu Twojego posta #13 odkręciłem obudowę, wyjąłem kabel z płyty jak i dysku, przedmuchałem sprężonym powietrzem końcówki kabla jak i sloty (czy jak to się nazywa) na dysku i płycie, wpiąłem ponownie i testuję :) Na razie bez zwiechy, ale to dopiero 10 minut może.

 

@dit

No i właśnie się zawiesił :/ a konkretniej fx jak wszedłem na o2 żeby pośmigać po informacjach dla testu...

 

Kabel przesyłowy wymieniony... (po wejściu na forum zwis)

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że temat ciągnie się od 16.03 a SS pojawił się "przed tygodniem".

 

Podtekst mojego posta był taki:

 

swiro84 ma nadal problem z kompem, dostaje porady, coś wykonuje ale jednocześnie podejmuje działania na własną rękę instalując np. SS.

Nie wiadomo co jeszcze podobnego robił. Pewne rzeczy wychodzą przy np. powyższej Twojej analizie.

Takie prowadzenie tematu (przez Niego) nie wróży rychłego rozwiązania a jedynie komplikuje sytuację.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
tzn. nie jest wiadome czy nie powtarzasz określonych czynności po instalacji gołego systemu.
na świeżym systemie wgrywałem tylko fx, testowałem i zwiechy były... bez żadnych sterowników etc. Na innych przeglądarkach też się zwieszał.

 

- Na liście zainstalowanych nie widać nic szczególnego, to nie jest aż tak upasiony OEM, lista krótka. Reszta to programiki, trudno uwierzyć, by instalacje takich skromnych rzeczy miały związek.

od początku używałem tych programów i nic się nie działo (poza Sunrise seven, ale on jak widzę nic złego nie wnosi póki co).

 

... czy sprawdzałeś różne wersje sterowników, nie tylko najnowsze?
tak. Starsze, nowsze i najnowsze. Obecnie jadę na tym co win update mi zaoferował. Czyli starsze odnośnie karty graficznej.

 

Czy zaraz po instalacji systemu jedziesz na sterownikach wbudowanych w system czy od razu się rzucasz w instalacje z paczek pobranych z osobna ze stron producentów?
jak pisałem powyżej próbowałem bez sterowników z samym fx i były zwiechy więc potem instalowałem sterowniki po kolei z płyt dołączonych do komputera, ze stron producentów etc. na różne sposoby. Wszystko na świeżym systemie podczas tych kilku formatów. Do tego jeszcze dołączał się win update ze swoimi pierdołami (za każdym razem na świeżym systemie).

 

Czy na pewno wszystkie sterowniki testowane?
wydaje mi się, że tak. Instalowane, przeinstalowane, stare, nowe. W tej chwili nie mam tego EPU-engine. Co chwilę wyczytywałem, że sterowniki/programy od ASUSa brużdżą w systemie dlatego po odinstalowaniu nie instalowałem na nowo. Nie wiem czy jest to niezbędne, ale bez tego też chodzi komp.

 

Na liście zainstalowanych widnieją też pozycje HP i Logitech - czy system był sprawdzany w stadium kompletnie bez HP (wywalone wszystko od paczki HP Deskjet All-In-One Driver Software aż po przyległości programowe)?

tak. Te sterowniki zazwyczaj instaluje jako jedne z ostatnich i było również sprawdzane bez nich.

 

skąd CyberLink? Czy został doinstalowany ręcznie czy może jednak Twój nośnik instalacyjny Windows 7 montuje to? Pytanie ma na celu określić typ Windows, czy ma on ekstra bagażnik pakowany już przy instalacji.

CyberLink jest instalowany później, bo mam kartę telewizyjną. Również jest instalowany jako jeden z ostatnich. Tu instaluję sterowniki z płytki, ale miałem już też ze strony producenta na próbę i były najnowsze tylko, że i tak chyba z 2009r. gdyż już są sporo nowsze karty, a ta już nie jest wspierana. Na płycie mam chyba z 2006r. Kartę przełożyłem z starego kompa, ale wszystko było ok do czasu jak zaczęły się zwiechy.

 

Nasuwa mi się też koncepcja sprawdzianu zachowań testowej instalacji z innego nośnika Windows 7, tym razem 32-bit a nie 64-bit (kompletna zmiana kontekstu i inne sterowniki). Tyle nieskutecznych formatów już tu było, to ten test nie wydaje mi się drastyczny.

Myślałem nad tym już też kilka razy tylko na razie nie bardzo mam na to czas i szczerze mówiąc chęci, bo już mi te formaty bokiem wychodzą... Tylko wtedy też nie będzie mi widział ponoć moich 4GB RAM (na x32 widzi 3 albo 3,5 z tego co kiedyś gdzieś wyczytałem). Od początku obecnego komputera miałem win7 x64 i wszystko było ok. Nie rozumiem co się stało, że zaczęły się te zwiechy.

 

Ja jednak przypuszczam, że nieznaczne polepszenie wynika z ubicia usługi Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu a nie wyłączenia rozszerzeń w ShellExView. W Dzienniku zdarzeń w sekcji Aplikacje pojawiają się bowiem takie zdarzenia informacyjne, jest ich sporo:
ja również mam takie podejrzenie tylko nie wiem co z tym można zrobić, bo podczas zwiech na samej górze w menedżerze zadań właśnie ta usługa jest mimo, iż obciążenia procka niby nie ma, bo często jest 0%, a czasem około 20-30%. Nieraz przy zwieszce chcę włączyć menedżera zadań poprzez ctrl + alt + del i pokazuje się dopiero po kilku nawet minutach czarny ekran i jakiś błąd , że nie można było czegoś tam zrobić (chyba włączyć menedżera zadań - głowy nie dam, bo nie pamiętam dokładnie co tam pisało - wiadomość błędu jest dość gługa) wtedy wciskam ok i wraca mi do pulpitu po czym próbuję drugi raz i wtedy już normalnie się włącza... Nie mogę tego błędu wkleić, bo nie działa wtedy Print screen...

 

P.S. Męczy mnie jeszcze windows defender i windows update... Czy one mogą wywoływać zwiechy? Z windows update nie chodzi mi tyle o same aktualizacje co o włączanie się i wyskakiwanie okienka, że są dostępne nowe aktualizacje. Ostatnimi czasy codziennie są nowe do defendera... Przynajmniej parę razy zauważyłem, że następowały zwiechy, a za chwilę pokazywał się komunikat o aktualizacji... Dzieje się to sporadycznie, ale jednak. Po aktualizacji powoli wszystko wracało do normy. Chyba, że zwieszał się komp, bo robiłem coś i nagle WU się włączał powodując jakieś przeciążenie systemu...? Nie wiem. Windows ssie (jeśli to jego wina), ale nie umiałbym się teraz przestawić na linuxa...

 

Wiem, że temat ciągnie się od 16.03 a SS pojawił się "przed tygodniem".

 

Podtekst mojego posta był taki:

 

swiro84 ma nadal problem z kompem, dostaje porady, coś wykonuje ale jednocześnie podejmuje działania na własną rękę instalując np. SS.

Nie wiadomo co jeszcze podobnego robił. Pewne rzeczy wychodzą przy np. powyższej Twojej analizie.

Takie prowadzenie tematu (przez Niego) nie wróży rychłego rozwiązania a jedynie komplikuje sytuację.

SS zainstalowałem w zasadzie jak był przestój w moim poście. Podczas waszych sugestii/porad raczej nie modziłem z innymi programami poza tymi, które żeście mi proponowali... W zasadzie tylko ten SS sam od siebie zainstalowałem od czasu założenie posta na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Myślałem nad tym już też kilka razy tylko na razie nie bardzo mam na to czas i szczerze mówiąc chęci, bo już mi te formaty bokiem wychodzą... Tylko wtedy też nie będzie mi widział ponoć moich 4GB RAM (na x32 widzi 3 albo 3,5 z tego co kiedyś gdzieś wyczytałem). Od początku obecnego komputera miałem win7 x64 i wszystko było ok. Nie rozumiem co się stało, że zaczęły się te zwiechy.

 

Sugeruję to działanie nie jako stałą instalację Windows 32-bit (oczywisty brak obsługi całości RAM), tylko radykalną zmianę środowiska testowego, w celu weryfikacji czy inny tak odległy architekturą i sterownikami wariant systemu operacyjnego też się zawiesza. Jeśli na Windows 32-bit ujawniałyby się zwieszki, nie ma co szukać ani w systemie operacyjnym, ani w sterownikach, tylko w sprzęcie. Dlatego proponuję ten test.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście można i tak, a instalator kolejnego Windows 7 sam uzgodni wejście i do aktualnego boot menu powinien dodać nową pozycję startową (będzie widzialne menu startowe z wyborem systemów).

to jak mi się uda i będę miał czas to może w ten sposób spróbuję.

 

A nie masz przypadkiem właczonej w biosie funkcji oszcedzania energii?

A gdzie to mogę znaleźć, by sprawdzić? Nie jestem zbyt oblatany w angielskim... :/
Odnośnik do komentarza

Co masz w Panel sterowania -> Opcje zasilania -> Jaki plan zaznaczony -> Zmień ustawienia planu i pokaż w rozwinięciu gałęzi co tam jest.

Mam zrobiony inny i zaznaczony: Mój plan niestandardowy 1 -> Zmień ustawienia planu -> Wyłącz ekran: 15 min; Przełącz komputer w tryb uśpienia: Nigdy; -> Zmień zaawansowane ustawienia zasilania:

http://s1.img.pl/v/1...1zasilanie1.jpg

http://s1.img.pl/v/1...2zasilanie2.jpg

http://s1.img.pl/v/1...3zasilanie3.jpg

http://s1.img.pl/v/1...4zasilanie4.jpg

http://s1.img.pl/v/1...5zasilanie5.jpg

http://s1.img.pl/v/1...7zasilanie6.jpg

 

 

P.S. Podczas pisania tego posta miałem zwis ten, o którym pisałem w #59 - cytat dziewiąty (czarny ekran i błąd przy próbie wciśnięcia CTRL+ALT+DEL):

Nagłówek - "Niepowodzenie wyświetlania opcji zabezpieczeń"

Treść - "Proces logowania nie może wyświetlać opcji zabezpieczeń i logowania po naciśnięciu klawiszy CTRL+ALT+END. Jeśli system operacyjny nie odpowiada, naciśnij klawisz ESC lub uruchom ponownie komputer przy użyciu przycisku zasilania"

Po wciśnięciu OK wszystko wróciło do normy i za drugim razem po wciśnięciu CTRL+ALT+DEL menedżer zadań wyświetlił się normalnie. Nie zawsze przy próbie wejścia w menedżer zadań wyskakuje ten błąd podczas zwisów.

 

Jeszcze jedno pytanie:

Jak to jest z Adobe Flash Player-em? Miałem dzisiaj też 2 zwiechy po wykrzaczeniu się go. Odinstalowałem flasha, przeczyściłem rejestr ccleaner-em, zrestartowałem kompa, jeszcze raz przeczyściłem rejestr (po restarcie i skanowaniu rejestru ponownie wyskoczyło sporo więcej problemów w nim) i po oczyszczeniu na nowo zainstalowałem flasha - gołego - tzn. Adobe Flash Player 11 Plugin 64-bit. A czy coś do tego powinno jeszcze być? Np. Adobe AIR czy ActiveX żeby się flash tak nie sypał? Odnośnie ActiveX kiedyś gdzieś wyczytałem, że jest zbędny i czasem powoduje jakieś problemy. A co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Jak to jest z Adobe Flash Player-em? Miałem dzisiaj też 2 zwiechy po wykrzaczeniu się go. Odinstalowałem flasha, przeczyściłem rejestr ccleaner-em, zrestartowałem kompa, jeszcze raz przeczyściłem rejestr (po restarcie i skanowaniu rejestru ponownie wyskoczyło sporo więcej problemów w nim) i po oczyszczeniu na nowo zainstalowałem flasha - gołego - tzn. Adobe Flash Player 11 Plugin 64-bit. A czy coś do tego powinno jeszcze być?

 

Wystarczy sam FlashPlayer. A te czyściki rejestru sobie daruj. Są wpisy w rejestrze które zawsze będą się pojawiac i zostana wychwycone jako "niewłaściwe".

 

Z jakiej przegladarki korzystasz?

Odnośnik do komentarza

Wstrzymanie selektywne USB ustaw na Wyłączone.

Czy przy PPM na pasku zadań i wybór MZ też są problemy?

Z USB ustawiłem na wył.

Tak, też są chociaż wtedy nie wyskakuje czarny ekran z błędem opisanym powyżej, ale zwiechy są. Przy kombinacji CTRL+L. SHIFT+ESC również. Trzeba czekać, aż się odwiesi.

 

 

Wystarczy sam FlashPlayer. A te czyściki rejestru sobie daruj. Są wpisy w rejestrze które zawsze będą się pojawiac i zostana wychwycone jako "niewłaściwe".

 

Z jakiej przegladarki korzystasz?

Fx i aktualizuję w miarę często tzn. sprawdzam czy w ogóle są aktualizacje i jak są to odpalam update.
Odnośnik do komentarza

może rada nie w czasie i prawie nie w temat, ale sądze, że powinieneś sprawdzić jeszcze jedną rzecz skoro inne nie pomagają.

Wartość w SMART, mówiąca o błędach CRC w 99,99% jest spowodowana właśnie kabelkiem transmisyjnym, ale skoro wymieniałeś i nic z tego, tak samo, że przy zawiechu nie ściąga Ci użycia CPU, napięcia ok oraz wykożystanie RAMu jest w normie to może mimo testów na powierzchnie dysku (BAD SECTOR) jest to jego wina, a konkretnie elektroniki, tym bardziej, że po CHKDSK gdy powinno być lepiej było..sam wiesz jak. Test MemTestem przez 6h też nic raczej nie znczy :P aby być pewnym RAMU warto poprostu podmienić kostki.

 

Ja sugeruje test ze sztuczką. Znajdź od kogoś HDD, tylko w tej samej technologii (SATA, ATA), sklonuj dysk GHOSTEM.

Działaj na drugim HDD i zobacz jakie efekty. Proponuje również zrobić tak samo z pamięcią.

Odnośnik do komentarza

@swiro84

Temat jest długi i nie chce mi się całego czytać.

Czy próbowałeś odpalić kompa w tzw trybie czystego rozruchu? I czy wówczas problem nadal występuje?

Czy mając kompa do dyspozycji obserwujesz sytuacje i próbujesz je jakoś kojarzyć i wyciągać wnioski?

 

Dodatkowo obejrzyj dokładnie płytę główną (chyba ma swoje lata) a szczególnie kondensatory.

Odnośnik do komentarza
Czy próbowałeś odpalić kompa w tzw trybie czystego rozruchu? I czy wówczas problem nadal występuje?

 

vs.

 

- Wielokrotne formaty. Usterka powiela się po reinstalacji całego systemu ("Wina jakiegokolwiek syfu odpada na 100% gdyż stawiałem już system kilkakrotnie i na świeżo te same objawy..."). Format wyklucza sporo obszarów.

- Zostały przetestowane podstawy diagnostyczne (wpływ antywirusa "Antywirus też odpada, bo po stawieniu na nowo systemu zwiechy były mimo, iż antywira nie wgrywałem od razu, by ewentualnie taka opcję wykluczyć (Avira)", czysty rozruch, rozszerzenia powłoki).

 

A tak w ogóle to ... Ty sam zaleciłeś test z czystym rozruchem (!)

 

https://www.fixitpc.pl/topic/7629-win7-sie-wiesza-zamraza/page__st__20__p__58275#entry58275

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak ale to był post #33.

I napisałem:

Temat jest długi i nie chce mi się całego czytać.

 

Obawiam się, że autor ma jakiś całkowicie inny dziwny problem na który raczej nie da się udzielić 100% odpowiedzi.

Zobacz coś takiego: http://www.fixitpc.p...dpost__p__66807

 

Software niestety zawsze działa na jakimś Hardware.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Ja sugeruje test ze sztuczką. Znajdź od kogoś HDD, tylko w tej samej technologii (SATA, ATA), sklonuj dysk GHOSTEM.

Działaj na drugim HDD i zobacz jakie efekty. Proponuje również zrobić tak samo z pamięcią.

 

Myślałem nad tym tylko na razie nie mam skąd wziąć ani HDD, ani RAMu na zamianę ("luźnych")

 

@swiro84

Temat jest długi i nie chce mi się całego czytać.

Czy próbowałeś odpalić kompa w tzw trybie czystego rozruchu? I czy wówczas problem nadal występuje?

Czy mając kompa do dyspozycji obserwujesz sytuacje i próbujesz je jakoś kojarzyć i wyciągać wnioski?

 

Dodatkowo obejrzyj dokładnie płytę główną (chyba ma swoje lata) a szczególnie kondensatory.

 

Wszystko to było robione... Jak z resztą Pani picasso sama pisała powyżej. O kondensatorach też już było i sprawdzałem. Są ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...