Skocz do zawartości

Win7 się wiesza (zamraża)


swiro84

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na systemie Windows IE MUSI być zawsze aktualizowany.

Wracam do postu #3 p.2.

Skoro masz problem ze wszystkimi przeglądarkami to zrób tak:

 

 

i obserwuj czy coś się pojawi w obszarze zielonym z wartościami powyżej 00 w momencie zwiechy.

Po ustawieniu w opcjach obrazek zawsze powinien być widoczny i ustaw mu rozmiar niezbędny a lokalizację okna wg uznania.

Wszedłem tylko na forum i już 1 zwis (jak widać jest na pasku brak odpowiedzi):

118874zwis.jpg

 

Chwilę później następny:

 

118875zwis2.jpg

Mógłbym tak wklejać co chwilę, ale chyba nie ma to sensu...

 

marekW

Dla dopełnienia całości przydał by się zrzut ekranu z HWiNFO z "system summary" no i też może nazwa zasilacza (dokładna).

Na pudełku pisze Amacrox Warrior - Fan Type 12cm, with PFC, 400W ( Peak 450W)=AX450-PNF, intel ATX 12V 2.2 compatible

118884summary.jpg

 

kitek

Cześć wszystkim.

Borykałem się kiedyś z takim problemem zamrażania siódemki bez żadnego związku z tym, co czyniłem. Winę za to ponosiły sterowniki dźwięku (wtedy najnowsze). Może spróbuj w wolnej chwili zainstalować inne - kiedy wszystko zawiedzie.

zaraz będę próbował...

@dit

Odinstalowałem VIA i testuję... Przeleciałem rejestr ccleanerem. Chyba, że jest lepszy program do usuwania resztek po sterownikach?

@dit

Niestety, ale właśnie miałem zwis przy próbie odpalenia programu...

Odnośnik do komentarza

:ph34r: swiro84

 

 

Wyłącz Adblocka w przeglądarce i potestuj.

Wyłączałem oraz odinstalowywałem już wcześniej Adblocka, ale bez efektów...

 

Temat jest bardzo szeroki. Na poczatek zatem proponuje test OCCT - Power Supply przez co najmniej 30 min. Znajdziesz tutorial w dziale hardware.

Wykluczysz tym samym problemy sprzetowe z duzym prawdopodobienstwem.

Zrobiłem test OCCT, ale nie znalazłem na forum postu odnośnie ustawień programu więc zrobiłem na domyślnych (dodam, że na początku miałem włączone jeszcze PowerCinema i Ygoow w trakcie testu):

 

118897ustawienia.jpg

A tu są wyniki:

http://hostuje.net/f...e35c12d6f5bf234

 

@dit

Kabel przesyłowy wymieniony... (po wejściu na forum zwis)

Odnośnik do komentarza

Czy próbowałeś czystego rozruchu wg KB929135 ?

 

Jeżeli to pomoże to działając w odwrotnym kierunku stopniowo włączasz procesy i usługi obserwując skutki aż do znalezienia problematycznego.

Robiłem właśnie (ale nie do końca, bo potrzebowałbym sporo więcej czasu teraz) i szczerze rzadko kiedy, ale miałem tylko chwilowe zwiechy (2 sek - mimo iż wszystko z Nvidii było wyłączone od razu wziąłem pod lupę stery od grafy)... Teraz zainstalowałem 275.33 x64 i testuję... Wcześniej miałem 280 do najnowszych 296.10. Jak na razie poza 1 zwiechą chyba 2 sek. wszystko chodzi (zwiecha była przy odpaleniu dla picu do testu CristalDiskInfo - może dlatego, że to program pod x32 bit?). Potestuję jeszcze i zobaczę jak będzie... Jak znowu się zaczną cyry to będę musiał zacząć wszystko od początku i tym razem do końca...

 

MarekB

Nie masz problemow sprzetowych i czysty rozruch jak najbardziej do weryfikacji. To zdecydowanie wyglada na soft.

Oby tak było ;]

Liczę na to, że właśnie to wina tych sterowników od grafy, bo wyczytałem między czasie sporo złego od czasu wypuszczenia sterów od wersji 280 NVIDII... A jak pisałem problem zaczął się po około roku, a nie od razu (więc myślę, że może to faktycznie jakieś sterowniki - oby to te ;] ). Od dźwięku już sprawdzane, a teraz póki co testuję od grafy. Odpukać, ale odkąd piszę tego posta, to nie było jeszcze żadnej zwiechy (poza tym 2 sek. przy CristalDiskInfo o którym pisałem powyżej)... Na razie to tyle... Zobaczę co będzie dalej i dam znać :)

 

@dit

No więc są zwiechy, ale sporo rzadziej i krócej. Przypuszczam, że może to mieć związek z jakimiś pozostałościami po tych nowszych sterownikach albo jeszcze jakieś brużdżą. Zastanawiam się też czy czasem nie jest to kwestia tych x64. Tylko z drugiej strony skoro system jest x64, to czemu sterowniki x64 miały by wywoływać jakieś problemy...

Zwiechy teraz na ogół są tak krótkie, że w większości nawet nie pokazuje się (brak odpowiedzi) na pasku, bo zaraz rusza (system sporo szybciej się teraz zamyka jak i włącza). Spróbuję jeszcze raz odinstalować stery, przeczyścić Driver Sweeper-em i Ccleaner-em po czym zainstaluję na nowo i zobaczę, ale wątpię , by to rozwiązało całkowicie problem.

A co sądzicie o sygnaturze sterowników? Czy x32 tej samej wersji (Nvidia 275.33) mogły by pomóc czy raczej zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza

Chciałem odinstalować sterowniki karty graficznej, ale nie mogłem odinstalować 3D Vision i dźwięku HD więc usunąłem ręcznie z C: po czym usunąłem wpisy w Ccleanerze. Później chciałem usunąć Driver Sweeperem resztki po sterach, ale nie mogłem (w trybie normalnym jak i awaryjnym)

119381driversweeper.jpg

Do tego przeleciałem jeszcze DriverCleanerem i Ccleanerem po czym zainstalowałem na nowo sterowniki 275.33 x64 (czysta instalacja), ale nic to nie wniosło i na nowo miałem (jak na razie) 1 zwis (brak odpowiedzi) kilkusekundowy (może coś schrzaniłem, bo było już lepiej). Będę musiał zrobić od nowa czysty rozruch tylko na to potrzebuję masę czasu, którego ostatnio brak, bo zwiechy nie były regularne i tak jak wczoraj sporo trzeba było czekać na chociażby minimalną zwiechę po zauważalnej poprawie :/

Odnośnik do komentarza

Ja bym spróbował odpalić starego dobrego checkdiska, tj. z konsoli uruchomionej jako administrator odpalić "chkdsk /f" i zrobić skan przy następnym uruchomieniu.

Robiłem tak już kilka razy jakiś czas temu i nic to nie pomogło, ale zrobię to jeszcze raz (może coś pomoże po tych zabiegach z tego forum, które wykonałem po ostatnim formacie ;] )...

 

@dit

 

Po wykonaniu chkdsk/f 3x z rzędzu miałem mega długie zwisy, z których 2x robiłem reset (myślałem, że się sam nie podniesie). Dopiero za 3x zaczekałem, aż się sam ocknie... I ruszył, ale wtf? Zamiast poprawić cokolwiek, to jeszcze bardziej zaszkodziło? Mam już takie nerwy na to, że zaraz wypi*****ę tego kompa za okno... :(

Odnośnik do komentarza

Ze screenów widać, że nadal jest zainstalowany.

 

Tak, bo tą czynność robiłem jeszcze przed postawieniem tematu (problemu) na tym forum. Jakieś 2 formaty temu (te formaty robiłem do 2 miesięcy wstecz - najświeższy trzeci ma przeszło tydzień).... Nie pomógł ten zabieg - było to samo.

 

Czy próbowałeś czystego rozruchu wg KB929135 ?

 

Zacząłem od początku z 'czystym rozruchem', ale po wykonaniu kroku 2c, a przed 2d miałem zwis (brak odpowiedzi) ok. 3 sek...

Co to może oznaczać albo czy mimo to, dokończyć czysty rozruch?

Odnośnik do komentarza
ale po wykonaniu kroku 2c, a przed 2d miałem zwis (brak odpowiedzi) ok. 3 sek...

Co masz na myśli?

Czy po wyłączeniu zgodnie z krokiem 1 problem występuje czy nie?

Jeżeli nie występuje to kolejno włączasz kilka usług, procesów i obeserwujesz kiedy jest problem.

Musisz znaleźć powód drogą eleiminacji i finalnie upewniasz się, że włączenie usługi lub procesu X powoduje problem.

I podajesz takie info.

Odnośnik do komentarza

Tak, wystąpił po wykonaniu kroku 2c, a przed 2d.

Czyli już na czystym rozruchu - cały krok pierwszy był wykonany (po ponownym uruchomieniu komputera). Pośmigałem żeby przetestować i stwierdziłem, że wszystko niby ok (jakieś 10-15 minut). Więc wszedłem w msconfig i zacząłem wykonywać krok 2c czyli zaptaszkowanie (w moim przypadku zaptaszkowałem CyberLinka) i chciałem uruchomić komputer ponownie. W tym momencie był ten ok. 3 sek. zwis. Dokładnie tak jak napisałem po 2c, a przed 2d czyli zaraz po zaptaszkowaniu, ale jeszcze przed wciśnięciem przycisku OK i ponownym uruchomieniu komputera.

Dlatego zapytałem czy mam kontynuować ten proces dalej skoro był ten zwis na 'czystym rozruchu' (cały 1 krok i połowa 2-go w ramach ścisłości ;] )?

Odnośnik do komentarza
Gdzie Ty widzisz w linkowanym materiale punkty 2c i 2d. Tam nic takiego nie ma.

 

Jest coś takiego. Kolega czyta dokładnie instrukcje:

 

 

Krok 2. Włączenie połowy zestawu usług

  1. Wykonaj kroki 1a i 1b, aby uruchomić Narzędzie konfiguracji systemu.
  2. Kliknij kartę Usługi, a następnie kliknij pole wyboru Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft, aby je zaznaczyć.
  3. Kliknij, aby zaznaczyć połowę zestawu pól wyboru na liście Usługi.
  4. Kliknij przycisk OK, a następnie kliknij przycisk Uruchom ponownie.
     
    w instrukcji punkty są edytowane pod literkami a b c d (odpowiednik cyferek 1234)

Odnośnik do komentarza

Gdzie Ty widzisz w linkowanym materiale punkty 2c i 2d. Tam nic takiego nie ma.

Gdzie masz ten brak odpowiedzi? W czym?

Jeżeli w przeglądarce to pytanie czy nie masz problemów z łączem.

Tak jak kolega Belfegor pisze. Są takie podpunkty. Krok 2 podpunkt c i d, dlatego napisałem 2c i 2d

Przy zwisie pokazuje się (brak odpowiedzi) na górnym pasku w zależności czy jestem na przeglądarce, programie czy jakimś dysku/folderze. Kończy się zwis to (brak odpowiedzi) znika i znowu wszystko normalnie chodzi... To nie jest wina łącza. Programów by mi nie zwieszało.

Ten brak odpowiedzi widać na zdjęciu w #27 na górnym pasku przeglądarki (tam gdzie jest znaczek fx etc.) i tak jest także przy programach czy gdzie w danej chwili jestem i co robię.

 

Karolek

Z czym kręce?

Więc, wyłącz wszystkie dodatki w przeglądarkach i testuj.

To już robiłem. Standardową diagnostykę fx całą...

http://mozillapl.org...ostyka:_Firefox

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj najlepszy przykład:

 

120970zwis.jpg

 

Chciałem wejść na dysk DVD żeby zobaczyć ile zajmuje Ubuntu (coś szybko mi się nagrał - przynajmniej takie miałem wrażenie - ale błędu przy nagrywaniu żadnego nie było), bo chcę odpalić z płytki bez instalowania i przetestować czy też będą zwisy...

I jest (brak odpowiedzi) oraz wyblakłe tło jak widać powyżej (tym razem nie na fx-sie ;] ), ale jeszcze na Windowsie.

Chwile po wykonaniu screena wszystko wróciło do normy i pokazało się, co jest nagrane na płytce... Bywają znacznie dłuższe zwisy.

 

120969zwis2.jpg

 

Tak właśnie wygląda mój problem.

 

@dit

Ubuntu (Niebiańska Nimfa) nie chce się coś odpalić bez instalowania czyli poprzez restart kompa->F8->bootowanie z płytki. Po wyświetleniu napisu Ubuntu i wczytywaniu po chwili rozmazuje obraz i klapa. Myślałem, że może tak sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...