Skocz do zawartości

Dłuuugi start systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po uruchomieniu kompa pojawia się okienko z napisem "Zapraszamy" na dłuższy czas, a gdy już zniknie to ikony pulpitu nie pojawiają się przez około minutę, bądź dłużej. Nie działa wówczas również prawy przycisk myszy gdy klikam na pulpicie (bez ikon). Menu "Start" jest dostępne oraz programy z paska "Szybkie uruchamianie". Dopiero po załadowaniu się ikon wszystko zaczyna działać poprawnie.

Sprawdziłem czy plik explorer.exe nie został uszkodzony. W tym celu otworzyłem "Menedżer zadań", wybrałem nowe zadanie, wpisałem explorer.exe i kliknąłem na enter. Wyskoczyło okienko "Moje dokumenty". Więc chyba ok? Defragmentowałem "C" oraz uruchamiałem "check disk". Nic nie dało.

Juz po raz drugi mam tak samo. Wcześniej załatwiłem problem formatem jednak tym razem wolałbym tego uniknąć.

 

Logi Z OTL:

http://wklej.org/id/708395/

http://wklej.org/id/708396/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cześć.

Miałem podobnie po jakichś aktualizacjach systemu.

Zobacz czy nie startuje automatycznie taka usługa Microsoft .NET Framework NGEN v4.0.30319_X86 (ścieżka u mnie C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\mscorsvw.exe), bo właśnie ta usługa powodowała u mnie takie opóźnienie.

Wyłączyłem ją całkowicie i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza

Ciągle masz takie zdarzenie:

Error - 2012-03-13 05:50:39 | Computer Name = X-B94B7146A0284 | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description = Usługa Usługa HP CUE DeviceDiscovery zawiesiła się podczas uruchamiania.

To aplikacja (usługa) HP związana chyba z jakimś rozpoznawaniem urządzeń.

Spróbuj to wyłączyć jeżeli jest w usługach.

Do aktualizacji IE8 (masz IE7).

Odnośnik do komentarza

marcino

 

Logi są po to, by nie podawać rozwiązań nie pasujących. Spójrz w jego log z OTL, nie ma takowej usługi, nie ma też żadnego .NET Framework na liście zainstalowanych.

 

 

Tu wieslaw531 podaje rozwiązanie. Dla porównania podobny przypadek startowy: KLIK.

 

 

Chessgenius86

 

I jeszcze kosmetycznie wyczyść mikro-odpadki adware przez AdwCleaner z opcji Delete.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...